Skocz do zawartości

Cessna 182 Skylane 50 CMPro


van_daal

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerka to chodzi na 27MHz, a moja aparatura na 35MHz. Za dużo trzeba by przerabiać. Jest to z kolei kompletny gotowiec, więc szkoda mi go rozwalać... :?

Ja po prostu jak już go kiedyś odstawię, to się wtedy zacznę przeuczać na ludzkie normy. To zawsze łatwiej, niż całkiem od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mimo, że jestem równie totalnym laikiem to zdecydowanie odradzam!

[...]

Ja zamiaruję:

 

Prawy Joy: lotki/SW

Lewy: SK/gaz

 

Taki podział wydaje mi się najbardziej optymalny.

Optymalny z definicji jest "najbardziej" ;-)

 

Panowie, piszecie bez podstawowej wiedzy jakieś jedynie słuszne tezy, a prawda jest taka, że zarówno jedno ustawienie, jak i drugie są prawidłowe.

 

Kaziuk ma Mode 1, van_daal Mode 2. A Mody są 4 z wariacjami. Więcej można doczytać w necie i u nas na Forum. Napisano o tym duuużo, bo spór o wyższości Modu jest podobny do klasycznego sporu o wyższości świąt. Jedynego słusznego Modu nie ma, najbardziej rozpowszechnione są 1 (podobno badziej w EU i podobno jest lepszy do akrobacji) i 2 (podobno bardziej w US).

Mode najpiej wybrać wg własnych preferecji i ew. rozpowszechnienia we własnej okolicy, bo a nuż przyda się pomoc doświadczonego modelarza w oblocie modelu. Drugi warunek trochę naciągany.

 

EDIT: literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! Tego nie wiedziałem...

 

Kaziuk ma Mode 1, van_daal Mode 2. A Mody są 4 z wariacjami

 

Nigdy nie pędziłem za MODE'ą a wariacje to tylko po flaszce lubię...

 

Oczywiście żarcik taki...

 

Z optymalnością masz rację.

 

Mój błąd!

Postaram się w przyszłości poprawić. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest "Reszta >> Od czego zacząć"

Dlatego tym bardziej nie należy głosić takich prawd objawionych, bo niedoświadczony czytelnik weźmie to za pewnik, przez co porzuci modelarstwo, zacznie pić wódkę i będzie miał złamane życie :P;)

pisze się "n(ó)ż"

Ależ ja nikogo nie zamierzam chlastać! Pisze się "nuż".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, posypuję głowę popiołem: syp, syp... :oops:

Przyjąłem, że skoro nie Mode 2, to 1.

Jeżeli masz na myśli to ustawienie:

w prawym 'wolancie' mam ster kierunku i ster wysokości, a w lewym lotki i obroty.

- to jest to Mode 4. Rzadkość. Tu się zgodzę, że lepiej zmienić na 1 lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk, ja jeszcze podrążę temat, najwyżej poprosimy moderatora o rozdzielenie tematu. Doczytałem, skąd wziął Ci się tak dziwny mode.

Jeżeli latasz na symulatorze modelami BEZ LOTEK, to wybrane przez Ciebie ustawienie jest OK, ale jeżeli modele mają lotki, to zdecydowanie ustaw Mode 2 w nadajniku.

W modelach bez lotek robi się wariację i podłącza kierunek zamiast lotek. Takie modele są samostateczne i bardzo podobnie zachowują się i przy wychyleniu lotek, i przy wychyleniu kierunku. Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ładziak, ja rozumiem. Problem mój jak wspomniałem polega na tym, że uczyć się będę na gotowcu RTF Super Cub: http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=927&osCsid=fea59cca5241bcc24bbb9d9d8b63113e

A on ma tylko prawy dżojstik i do gazu suwany potencjometr. Tak samo więc skonfigurowałem FMS do teraźniejszej nauki. Natomiast aparaturę, jak być może pamiętasz, mam Eclipse 7 MODE 2 i nią mam ambicje sterować Mustanga, Spitfire'a i AT6-TEXANa. I tu azorek piszczy... :?

Nie powinienem się przecież uczyć inaczej, niż będę chciał później latać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienie. Ponieważ potem w lewej ręce będzie nie wysokość, tylko kierunek, ta ja myślę, że tak od razu to się nie rozwalę. A lotki początkowo i tak będą zablokowane, o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka odskocznia od tematu.

 

Doradźcie czy kupić:

1. Futaba T6EX 2,4 GHz czy

2. Futaba 7C 2,4 GHz ?

 

Różnica w cenie to ponad 300 PLN. Czy różnica w funkcjonalności jest tyle warta?

Oglądając manuale tych urządzeń nie jestem w stanie wychwycić istotnych (czyli szczególnie przydatnych operatorom) różnic.

Wypowiedzcie się proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mi tam oba się nie podobają, bo mają wyświetlacz dokładnie tam, gdzie ja mam mięsień piwny...

 

No, ja takowy też mam, ale nie rozbudowany tak, żeby mi przeszkadzał :)

 

A tak serio, to jakiś chyba "przesąd" z tymi wyświetlaczami. Wydaje mi się, że w trakcie latania nikt i tak im się nie przygląda tylko luka na model.

Oświećcie mnie, czy się nie mylę.

 

A tak poza tym to odpalaliśmy z synem dzisiaj silnik. Pomimo obaw wszystko poszło OK.

Narobiliśmy hałasu i wiatru na balkonie.

Kolejny krok (ku zgubie?) uczyniono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio, to jakiś chyba "przesąd" z tymi wyświetlaczami. Wydaje mi się, że w trakcie latania nikt i tak im się nie przygląda tylko luka na model.

Oświećcie mnie, czy się nie mylę.

Na początku latania to nie tylko na wyświetlacz nie byłem w stanie zerknąć, ale w trymery trafić palcami nie mogłem! Wprawa przychodzi z czasem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.