Skocz do zawartości

Co to jest apka ?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

Dla mnie aparatura lub jak kto woli aparatura nie jest tym samym co nadajnik. Dla mnie słowo aparatura kojarzy się bardziej z kompletnym systemem czyli: nadajnik+odbiornik+serwomechanizmy.

 

Co do dzieicęcego brzmienia słowa aparatura proponuję używanie tego zwrotu w stosunku do dziecinnych aparatur typu: Zebra 4, E-Sky i nadajników z zabawek na 27MHz.

 

Słowo aparatura w przypadku typowych markowych ustrojstw.

 

Dla zestawów z najwyższej półki proponuję określenie: centrum sterowania radiowego.

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
...sto lat mówię "radio"
Kurde, a myślalem, że będę pierwszym, który napisze to w tym temacie... RADIO to tylko jedna litera więcej niż aparatura. I zdecydowanie fajniej brzmi ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest wg. mnie zbyt ogólnym pojęciem i mówiąc, że kupiłem sobie RADIO mogę mieć na myśli wierzę technics'a a nie nadajnik.

 

Nie mam nic do apki chociaż słownie nie użyłem jeszcze tego słowa. Jedynie pisząc tu na forum.

 

edit: Ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest wg. mnie zbyt ogólnym pojęciem

 

Myślę że "aparatura" jest pojeciem dużo bardziej ogólnym niż "radio"

 

"aparatura" - rz. ż Ia 1. ‘zespół połączonych ze sobą urządzeń, pełniących wspólnie określoną funkcję’ 2. to samo co aparat w zn. 3.

 

"aparat" - rz. mnż I, D. -u 1. ‘przyrząd służący do wykonywania określonych czynności’ 2. ‘system instytucji wraz z zatrudnionymi w nich ludźmi, kierujących określonymi sektorami życia państwowego lub społecznego’ 3. ‘system metod i środków służących do osiągnięcia zamierzonego celu, a w szczególności do weryfikacji postawionej uprzednio hipotezy; aparatura’ 4. ‘zespół narządów żywego organizmu przeznaczony do pełnienia określonej funkcji’

 

 

Tak więc sądzę że jężeli ktoś chce być poprawny to powinien pisać "modelarska aparatura do zdalnego sterowania" a nie aparatura, radio, aparatura

 

Myślę że każda grupa społeczna ma swój jezyk i swoje słownictwo i nie ma co się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. Chodzicie na dwór czy na pole? Jecie ziemniaki czy kartofle? :wink:

 

Wśród rówieśników na północnym krańcu Polski kiedy powiedziałem- idziemy na pole- wzbudziłem niezłe zamieszanie. Po prostu nie wiedzieli o co mi chodzi. Od razu wyjaśniłem, że chodzi o wyjście na zewnątrz. Oni jednak mówią, że wychodzą na dwór. A polonista wyjaśnił mi że dwór wziął się z języka Rosyjskiego i poprawnie jest używać -na pole-na zewnątrz-

 

Nie wspomnę, że nikt w moim regionie nie używa słowa -kartofel- :mrgreen:

 

^^ przykład na to, że każdy mówi tak jak go nauczono, jak mu wygodniej lub tak jak mówi otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę, że nikt w moim regionie nie używa słowa -kartofel-

 

Wojtas u was to jeszcze chyba grule funkcjonują a najlepiej to mascone :lol2:

Nadajnik można by też nazwać radiowym przekazywaczem poleceń ze sterowaniem drążkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide do sklepu i kupuje 2 pary majtek i 2 pary spodni. W myśl definicji, że para to są dwie sztuki czegoś, powinienem mieć 4 spodnie i 4 majtki. Niemniej jednak mam wszytkiego po 2 sztuki. Tu dopiero paradox jest niemały.

 

Właściwie to powinno być że 1 spodnie to para nogawek (do każdej pary nogawek połączenie w postaci dżinsu na :ass: gratis), a każde majtki składają się z pary półmajci (lewe i prawe).

 

- Dzieńdobry, poprosze 2 lewe półmajcia i jedno prawe.

- UU, a po co panu aż dwa lewe?

- A wie pani, narobiłem w majtki, ale tylko na lewe półmajcie, więc prawe się nadaje do użytku ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo żelo,

Jade fest z koksem w swoim akwarium i teraz w wolnej chwili zalampiłem się w ten wątek.

Ja fakam! Ale rzeźnia :shock: O co tu kaman ? Miało być o zonku samolotu, a wyszło o języku naszym i slangu…

Ja cie….ale wymiekłem…dajcie se siana…

 

Chyba zrozumieliście co napisałem ? Toć to czysta "polszczyzna" współczesna..

I co wy na to? A wy kłócicie się o jakąś tam "apkę" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.