Skocz do zawartości

Dx6i i pomyłka sklepu :-(


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

mnie się zdarzyło, że donalds hobby nie dołożył odbiornika do paczki z aparaturą, ale po mailu wysłali oddzielnie odbiornik.

Generalnie wiadomo że w sklepach pracują ludzie a nie roboty i że można się pomylić, ale zachodnie sklepy ztcw zachowują się bardzo porządnie.

W ogóle gratuluję zakupu spektrum, to IMHO bardzo dobra aparatura, ja przeszedłem z malej futaby i jestem naprawdę zadowolony. Jednyny minus to słaba kompatybilność z symulatorem, muszę podlączać jednocześnie i nadajnik, i fake nadajnik usb e-sky, żeby jako tako działało. Natomiast dla mnie osobiście mode 1 (gaz z prawej) jest fajniejszy i w regionie łódzkim większośc modelarzy tak lata.

słabością spektrum są bardzo marnej jakości akumulatorki, i jeśli takie nabyłeś razem z aparaturą to radzę od razu wymienić na jakieś normalne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po co kombinowac z podlaczaniem dwoch nadajnikow po usb ? ;) Jesli komputer ma zlacze com to przynajmniej z DX7 dziala kabelek oryginalnie przeznaczony do MX12. Z jednej strony zwykly jack, z drugiej com 9 pin. Podlaczyc, odpalic ppjoy, i mozna smigac ;)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam już radio w wersji jaką zamawiałem. Gratisu :-P żadnego ale ważne że radyjko sprawne i w mode2.

Teraz mam zapytanie , chciałbym zamontować odbiornik w moim nemo , ale nie wiem jak rozmieścić sprzęt. Coś słyszałęm że odbiornik i satelitka muszą być odpowiednio ułożone i końcówki antenek wystawać za model ale to trochę trudne bo nemo jest szersze sporo niż rozpiętość tych antenek.

Czy jeśli zamknę całość w kadłubie to będzie coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawianie na zewnątrz jest konieczne tylko w przypadku kadłubów z włókna węglowego, w Twoim przypadku śmiało możesz je umieścić w środku. Zalecane jest, aby antenki były względem siebie pod kątem 90 stopni, osobiście jak tylko miejsce na to pozwala to montuję jedną w poziomie, a drugą w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pod każdy model trzeba bindować ale każdy dodatkowy odbiornik. Raz zbindowany odbiornik przełożony do innego modelu będzie dalej działał. W DX6 odbiornik jest już zbindowany z nadajnikiem fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak jest w instrukcji do DX6i a nie mam teraz do niej dostępu, ale w mojej instrukcji do DX7 jest to wyraźnie prezentowane. ftp://153.19.156.122/ftproot/modelarnia/DX7/SPM2710_DX7_Manual.pdf

A wynika to z tego że każda antena ma swoje strefy mniejszego krycia, ustawienie anten pod kątem niweluje to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Ja swojego DX6i kupiłem w Singapurze fabrycznie był w MODE 1 trochę nad nim dziś posiedziałem i zrobiłem mu transformacje do MODE 2. Generalnie sprawa nie jest jakoś strasznie skomplikowana problem jedynie sprawia przełożenie trzech a właściwie to nawet dwóch bolców podnoszących sprężynkę (dosyć ciasno) reszta to banał i śmiga jak złoto 8) Cały zabieg bardzo podobny do transformacji Hitec flash 5 tylko więcej zabawy z bolcami :mrgreen: z tego co pamiętam w Hitec'u tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapomniales jeszcze o fakcie że wszelkie przelaczniki masz nie z tej strony co w radiu fabrycznie ustawionym na mode2.

Ja sie nie podjalem zabawy samodzielnej bo po pierwsze nie umiem i balem sie zniszczyc a po drugie chcialem miec fabrycznie to za co zaplacilem.

To tak jakby mi ktos przyslal merca... ale anglika i chcial mi powiedziec ze tym tez da sie jezdzic , no da sie , ale co mi z tego jak ja chce samochod z kierownica po lewej stronie?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przełącznikami sprawa wygląda tak że ze wszystkich ośmiu różnica jest tylko w czterech i wystarczy tylko je zamienić miejscami z ciekawości sprawdziłem i kable są wystarczająco długie :D tylko pozostaje pytanie ... po co??? Właściwie to wystarczy w dwóch zamienić wtyczki miejscami pozostałe dwa trzeba odkręcić i zamienić fizycznie z uwagi na przełącznik trenera który ze względów oczywistych jest troszkę inny oczywiście trzeba pamiętać jeszcze o zamianie naklejek z opisem przełączników :D .

Jeszcze troszkę pokombinuję i zrobię sobie delikatne podświetlanie menu bo głównie latam wieczorami i nocą i lubię widzieć co tam mi się wyświetla

 

Ale decyzja Norberta z wysyłką z powrotem do sklepu jest oczywiście w porządku jak nie chce się bawić z przekładką a biorąc pod uwagę że nie jest pewien czy da radę to zrobić uważam że to jedynie słuszna decyzja

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na polu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.