Skocz do zawartości

Pilot do Heli 27.145mhz


PieCyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu kupiłem na giełdzie używany heli firmy sky king. Model dość duży około 80cm. Okazało się, że w pudełku aparatura jest na 2.4ghz a model jest na 27.145mhz analogicznie nie będzie współgrać ze sobą. Kupiłem pilota na Allegro nawet bardzo podobnego jak z obrazka na pudełku heli, na 27.145mhz. Niestety nie ma żadnej rekacji, model się włącza, diody jakieś świecą, na pilocie to samo. Możliwe jest ze maja taka sama częstotliwość a jednak nie działają ze sobą? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczerze odradzam próby latania czymkolwiek w paśmie 27 MHz.CB radio,łoki-toki i inne urządzenia zakłócają skutecznie to pasmo.Już lepiej kupić odbiornik do nadajnika na 2,4 GHz.A najlepiej poszukaj w swojej okolicy modelarzy,którzy będą mogli Ci pomóc.Samodzielne pierwsze próby z heli w najlepszym przypadku,gdy helik niespodziewanie wystartuje kończą się zakupem nowego żyrandola :-) (autentyczne) i oby nie gorzej.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to sky king hcw8501. Wydawało mi się, że wystarczy włączyć pierszw radio, a drugie heli, żeby się połączyły. Przypadkiem odkryłem, ze bateria jest na 11.1v, ładowarka dołączona do zestawu daje 4.2v i końcu się pinami -+. Z ogniwa wystają 2 pakiety kabli te na przewody +- do tej ładowarki 4.2v i drugi pakiet kabli 4 przewody, czerwony czarny żółty biały. Heli zasilany 11,1v wiec dlaczego ładowarka 4.2v? Powinna być druga na te 4 przewody zakończone płaska wtyczka. Na krótko podpięte zasilanie 12v ale niestety dalej nie łączy się z pilotem, choć na płytce z elektronika swieci dioda jakby od połączenia z pilotem trochę w inny sposób jak na zasilaniu 4.2v czyli tak jakby przy 11,1v był gotowy do połączenia/latania. Tak mi się wydaje. Tylko dlaczego nie łączy się z pilotem na tej samej częstotliwości? Na pudełku pilot jest niemal identyczny, tylko jest napisane 3 channels.

 

Czy wie ktoś może czy ori aparatura 27.145 jest na kwarcu? Bo znalazłem identyczny pilot jak oryginał tylko 40.680mhz. Może wystarczy wymienić kwarc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.