Skocz do zawartości

Pilot do Heli 27.145mhz


PieCyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu kupiłem na giełdzie używany heli firmy sky king. Model dość duży około 80cm. Okazało się, że w pudełku aparatura jest na 2.4ghz a model jest na 27.145mhz analogicznie nie będzie współgrać ze sobą. Kupiłem pilota na Allegro nawet bardzo podobnego jak z obrazka na pudełku heli, na 27.145mhz. Niestety nie ma żadnej rekacji, model się włącza, diody jakieś świecą, na pilocie to samo. Możliwe jest ze maja taka sama częstotliwość a jednak nie działają ze sobą? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam.

Szczerze odradzam próby latania czymkolwiek w paśmie 27 MHz.CB radio,łoki-toki i inne urządzenia zakłócają skutecznie to pasmo.Już lepiej kupić odbiornik do nadajnika na 2,4 GHz.A najlepiej poszukaj w swojej okolicy modelarzy,którzy będą mogli Ci pomóc.Samodzielne pierwsze próby z heli w najlepszym przypadku,gdy helik niespodziewanie wystartuje kończą się zakupem nowego żyrandola :-) (autentyczne) i oby nie gorzej.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to sky king hcw8501. Wydawało mi się, że wystarczy włączyć pierszw radio, a drugie heli, żeby się połączyły. Przypadkiem odkryłem, ze bateria jest na 11.1v, ładowarka dołączona do zestawu daje 4.2v i końcu się pinami -+. Z ogniwa wystają 2 pakiety kabli te na przewody +- do tej ładowarki 4.2v i drugi pakiet kabli 4 przewody, czerwony czarny żółty biały. Heli zasilany 11,1v wiec dlaczego ładowarka 4.2v? Powinna być druga na te 4 przewody zakończone płaska wtyczka. Na krótko podpięte zasilanie 12v ale niestety dalej nie łączy się z pilotem, choć na płytce z elektronika swieci dioda jakby od połączenia z pilotem trochę w inny sposób jak na zasilaniu 4.2v czyli tak jakby przy 11,1v był gotowy do połączenia/latania. Tak mi się wydaje. Tylko dlaczego nie łączy się z pilotem na tej samej częstotliwości? Na pudełku pilot jest niemal identyczny, tylko jest napisane 3 channels.

 

Czy wie ktoś może czy ori aparatura 27.145 jest na kwarcu? Bo znalazłem identyczny pilot jak oryginał tylko 40.680mhz. Może wystarczy wymienić kwarc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.