Skocz do zawartości

Edge 540- ależ depron


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu rozpocząłem budowę EDGE 540 z planów modelu spalinowego 7,5 cm3, przerobionego na depron. Oczywiście problemów trochę jest, ale jakby to było bez nich... Skrzydła już grają, ładnie jest, ale co z kadłuba będzie tego nie wiem :devil: Oto kilka zdjęć:

 

58df7ea6.jpg

0b82a61f.jpg

 

Następnego dnia:

 

fd8d3842.jpg

4d0b4de0.jpg

 

I dzień dzisiejszy: p9193392jp0.th.jpg

 

Owiewka, również depronowa, schnie w pół sklejona :faja: Wręgi wklejone już w dolną część kadłuba, zobaczymy co z nich wyjdzie bo trochę "dziwnie" to wygala, zdjęć nie mam ale jak skleję wszystkie części kadłuba i uznam że jest ok to pokaże co mi wyszło :)

 

A poza budową witam po długiej przerwie :wink:

 

 

EDIT: Mam pewien problem, nie wiem czy górę pokrywać depronem 3 czy 5mm. Chodzi mi o te zaokrąglenia. Przód pokryję 3mm ale tył, z tym jest problem, bo trzeba przyciąć kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i tak wygląda na dziś dzień, taśma jest gdyż klej jeszcze nie dosechł do końca, a w owiewce pewnie większość dostrzeże błąd, ale zamiast jej rozbierać dokleję chyba kawałek depronu 3mm żeby było troszkę więcej niż na równi z pokryciem kadłuba i pełniło obowiązek owiewki (doklejona do zdjęcia na taśmę) :

 

4794887b.jpg

354c5f04.jpg

41aef60a.jpg

 

(jako iz nikt nie pisze a praca dość się posunęła, brzydko wygalający post pod postem, z który przepraszam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie w imageshack wyświetla źle zdjęcia :? Ja nie wiem... Tak mam problem, u mnie jest tylko 5mm z lekkimi rowkami, ten akurat miął głębsze.

 

EDIT: No i dziś dzień:

 

f87f53ef.jpg

 

Pozostało jeszcze, zrobić mocowanie owiewki, sklejka 1.5m łączona w dwóch miejscach śrubami (ma być rozmontowywana, w niej będzie silnik), wsadzić wyposażenie, dokleić stery i orczyki (wpierw je wykonać).Wkleić skrzydła i wyciąć lotki, zrobić z butelki kabinę, tylko jak ja to zrobię :?: Nie wiem :evil: Oblatać, i okleić taśmą (tzn. ozdobić) :wink: I chyba tyle, a co zrobię jeszcze wyjdzie w praniu :wink:

 

Powiem krótko, samo zrobienie owiewki zajęło mi ok.2h, a i tak nie jest za piękna :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Miło słyszeć o owiewce :) A no i poziomy też malutki, przyczyna : stery odciąłem i nie dokleiłem jeszcze :wink: Właśnie łoże silnika wkleiłem... :twisted:

 

Silnik (trochę słaby ale mam nadzieje że da rade) http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4700

 

Serwa: Lotki: hs55 wysokosć:hs55 a kierunek e-sky 8g

Regulator: Mag8 18A

Akumulator: Dualsky 2200mah lub fullymax 1000mah, jak da radę na większym to będą obydwa ;D

Odbiornik: Hitec 5ch mikro.

 

Waga to przewiduję ok. 500g. Samo wyposażenie (z aku 2200mah) to ok. 300g. Rozpiętość 99cm :devil:

 

 

EDIT: Tak cholernie zły to jeszcze nigdy na siebie nie byłem jak teraz, prosze zobaczyć co zrobiłem z jedną z lotek :evil: :evil: :evil:

dfeec830.jpg

8934f6b6.jpg

:cry:

(czerwonym okręgiem zaznaczone najgorzej zchrzanione miejsce)

Jeszcze nie są odpowiednio skrócone, ale jak zobaczyłem że mi żyletka przeskoczyłą w czasie cięcia to mnie krew zalała :evil:

 

Edit2

Wpadłem na pomysł że depron 3mm rozwiąże problem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem pasek depronu 3mm, pokryję to potem taśmą jakoś może pakową po oblocie i teraz jest git majonez a potem to już może być tylko lepiej. dziś doczepię stery i zrobię orczyki może. Jutro zamontuję serwa silnik owiewkę i resztę elektroniki i powinno na środę lub czwartek grać :devil:

 

No i kosmetyka bez której się nie obejdę chyba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko "imitacja" osłony (owiewki) :mrgreen: W środku siedzi silnik i robi ona za część niezbędną modelu. Nie jest niczym pokryta poza wzmocnieniem z kawałka balsy i łaczeń paskami depronu, całodepronowa... Konstrukcja ma być lekka i przez co delikatny kadłub, niestety coś za coś :evil: Jutro powinien model być gotowy, jeśli ja się nie będę lenił i zrobię mocowanie serw jak i owiewki ,wkleję orczyki i wzmocnie mocowanie skrzydła depronem 3mm, oby sienie przesunęło nie proszone. :wink:

 

EDIT:

 

No mam problem z tą kabinką, "butelki" same nie pasują, a nie mam z czego uformować "kontur" poza styropianem cienkim, ale nawet lakieru nie mam by pokryć i toż to spłonie... :evil: Depron będzie brzydki, ma ktoś jakąś radę dla mnie? :roll:

 

Co do wagi bez tej kabinki waży: z akumulatorem 2200mah: 425g+dojdzie kabinka, z akumulatorem 1000mah 385g+dojdzie kabinka :lol: Ależ mi się udało lekko go zrobić :mrgreen: Przy czym obciążenie powierzchni wyszło z większym aku. 22g/dm^2 z mniejszym: 20g/dm^2, niezły wynik chyba, przy czym silnik na śmigle 11x4.7 będzie miał ok.800g ciągu :shock: Prawdopodobnie gdy śmigła połamię wymienię je na 9x5-6 lub coś koło tego :lol:

 

Engelbert ta przerwa długa dała mi coś do zrozumienia :jupi: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż zrób ze styropianu owiewkę wzór. Później pokryj ją cieniutko klejem epoxydowym. Stop styropian lub wyskrob go nożem i oszlifuj od środka. Później nalej do formy z żywicy gipsu. Kiedy wyschnie- będziesz miał formę do tłoczenia.

 

Wkładasz formę do butelki i nagrzewasz butelkę nagrzewnicą (opalarką). Kurcząc się będzie tworzyć kształt owiewki. Odcinasz nadmiar i masz gotową kabinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.