Skocz do zawartości

DX6i 10mW czy 100 mW


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

czego może obawiać się użytkownik tej amerykańskiej?

 

Pytanie raczej brzmi czego powinien obawiac sie ten od 10mW. Teoretycznie ten 100mW moglby go zaklocic. Powtorze teoretycznie.

 

Warunki jakie musialyby zostac spelnione:

Nadajniki musialyby znajdowac sie bardzo blisko (ponizej 50cm)

Modele musialyby odleciec bardzo daleko

Uzytkownik 10mW musialby miec zle ulozone anteny

Urzadzenia powinny wykorzystywac kanaly oddzialywujace na siebie. (Systemowi Futaby to nie grozi bo tutaj kanaly zmieniaja sie co milisekunde, dsm2 ma stale kanaly)

 

Zauwazcie ze napisalem zaklocic, nie rozlaczyc odbiornik z aparatura.

 

Powtorze jeszcze raz - TEORETYCZNIE jesli ktos by na prawde chcial i sie postaral w tym kierunku.

 

2.4 ma imho jedna wade. Choc nigdy nie uzywalem... watpie ze da sie latac FPV z nadajnikiem video 2.4 1W. Sygnal z tak mocnego nadajnika do ktorego jest wkrecona antena 2-5dbi (duzy kąt promieniowania) moglby mocno wplywac na odbiornik rc.

Moze ktos probowal FPV i 2.4 i probowal w praktyce?

 

Zreszta - kilka tematow nizej jest cala rozmowa o 2.4 :)

 

ps. pmaverick przeciez przyznalem sie do bledu. 2.4 dla RLAN ma 100mW, 2.4 dla calej reszty niestety okazalo sie ze 10mW.

 

 

edit. Przemku az brakowalo mi Twojej wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja 28 mhz mocą 100 w nie mogę zatkać drugiego radia kf z odległości 10 m a co tu mówić o 100 mW na 35 mhz.lepiej 2.4 ghz latać na 100 mW .Zawsze to sygnał troszkę mocniejszy, nie należy zapominać o ''''''sianiu"" czyli modulacji skrośnej , latasz sam to na 100 mW a jeśli lata ktoś razem z tobą to na 10 mW .Niema co prześcigać się mocami z kolegami bo wzrost mocy powoduje wzrost skrośnych '"zakłóceń" niezależnie od tego na jakich kanałach latacie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Andrzeju w przypadku aparatur jest malo mozliwe by zaklocic sygnal przy normalnym uzytkowaniu. Sianie mozna pominac przy tych mocach. Nie wiem czy kiedys skanowales sobie pasmo 2.4. To ze kolega stoi metr dalej z nadajnikiem 100mW nie robi zadnej roznicy. Zobacz co dzieje sie w powietrzu w tym samym czasie...

 

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

Dwie rozne miejscowosci, jeden scan na 2.4G, drugi 2.4B. Oczywiscie gdybym skanowal B/G byloby tego duzo wiecej ale nie chce ludziom neta odlaczac. Oczywiscie dane moich anten usuniete. Na drugiej fotce widac jak blisko sa dwie anteny (obok siebie) a mimo to po odpowiednim dobraniu kanalow wszystko pracuje jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś nawet moją sieć hehe. Nie mam zbyt dużego doświadczenia na 2,4 ghz .Wypowiedż swoją oparłem na testach odbiornika hiteca 35 mhz . niema problemu jeśli nadajniki nadają z jednego miejsca , problem sie zaczyna jeżeli nadajniki są oddalone od siebie na dwóch końcach pasa a ty chcesz polatać nad głowom kolegi .Przynajmniej tak jest na 35mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema problemu jeśli nadajniki nadają z jednego miejsca , problem sie zaczyna jeżeli nadajniki są oddalone od siebie na dwóch końcach pasa a ty chcesz polatać nad głowom kolegi .Przynajmniej tak jest na 35mhz.

... i potem się czyta, że 2.4GHz jest do bani ze względu np. na małą moc :? . Przeczytaj ze zrozumieniem w postach powyżej na jakiej zasadzie współpracuje nadajnik z odbiornikiem w tym systemie i potem gdybaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że 2,4 ghz jest do bani i przeczytałem ze zrozumieniem . Mnie na lekcjach fizyki uczyli że dla wszystkich fal fizyka jest jednakowa począwszy od światła poprzez fale radiowe aż do promieniowania x. a co do skrośnych problem dotyczy głównie stopnia wejściowego odbiornika i mocy dochodzącej do niego z nadajnika a nie sposobu kodowania i dekodowania. Wracając do tematu gdyby nie było ograniczeń mocy to zakłócenia by były takie że na pewno bym tu nie pisał bo wszystkie WIFI 2.4ghz siały by jeden drugiemu nie mówiąc o lataniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.