Skocz do zawartości

DX6i 10mW czy 100 mW


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do właścicieli tych nadajników i ogólnie do wszystkich którzy potrafiliby mi odpowiedzieć na następujące pytanie: czy latać na normie europejskiej 10 mW czy US 100mW?

Latałem do tej pory na 10mW na dość znaczne wysokości i nic nie wskazywało jakoby moc wypromieniowania równa 10 mW była zbyt niska. Dziś usłyszałem od kolegi że broń Boże latać na 10 mW, że koniecznie na 100... czy rzeczywiście tak jest? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak nie jestes pewien to nie wprowadzaj w błąd

 

Opadly mi rece po Twojej odpowiedzi. To ja ide likwidowac 60 punktow dostepowych WIFI 2.4ghz bo modelarze ktorzy maja dx6i powiedzieli ze 100mW jest niedozwolone w Polsce.

 

Zanim zaczniesz negowac czyjes wypowiedzi podeprzyj to konkretami. Najlepiej z Urzedu Komunikacji Elektronicznej. I zastanow sie nad tym co napisales.

 

 

edit: Motyl Ty nastepny do kolejki. Prosze naucz mnie o zatykaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie książkę , bo na moje nauki nie zasługujesz.

 

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Przy kolejnej okazji klikne "pomogl".

 

 

ps. Mysle ze zla pogoda coraz gorzej na nas wszystkich wplywa. Chcialbym tylko zauwazyc ze to ja zostalem zaatakowany (nie wiem czemu) z 2 stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zla pogoda coraz gorzej na nas wszystkich wplywa.

Mysle ze tak.

Tak prawde mowiac nikt nie odpowiedzial koledze.Ale fachowo zaakcentowali swoje wiadomosci/wiedze.

Proponuje temat zamknac albo dla pmaverick zadac pytanie na forum www.rc-cam.info

Tam na pewno otrzymasz konkretna i fachowa odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Juz ochlonelismy. Ja z ciekawosci sprawdzilem wszystko i ... cholera no, mylilem sie!:) Tylko poniekad - to ponizej. Ni mniej informacja powinna tez zalamac miedzy innymi Ciebie Peter bo dotyczy rowniez rc-cam.

 

 

 

Na podstawie Rozporzadzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 sierpnia 2002 r....

 

KLIK

 

Aneks 1.

 

Zakresy częstotliwości i parametry techniczne urządzeń przeznaczonych do ogólnego stosowania, obejmujących w szczególności urządzenia wykorzystywane w telemetrii, zdalnym sterowaniu, alarmach, transmisji danych oraz w zakresie powyżej 2,4 GHz do przesyłania sygnałów wizyjnych:

 

 

Zakres częstotliwości:

2.400,0 - 2.483,5 MHz

Moc promieniowania lub natężenie pola elektromagnetycznego w odległości 10 m:

Ł 10 mW (e.i.r.p.)

 

 

Ja bazowalem na Aneksie 3 ktory dotyczy tylko i wylacznie siec RLAN/Hiperlan dla ktorych jest 100mW stad te niezgodnosci. Okazuje sie ze dopuszczalna moc na danym pasmie jest rowniez zalezna od rodzaju urzadzenia. (czytalem te rozporzadzenie daaaawno temu)

 

 

Co do Pana motyla i ksiazek. Tutaj niestety nie ma czegos takiego jak zatykanie :P Za to jest regula o tlumieniu sygnalu, im wieksza odleglosc tym sygnal jest bardziej tlumiony. Jest tzw. regula 6db. Jednak o tym juz rozpisywac sie nie bede.

 

 

pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i ochłonąłeś i poczytałeś.

 

Nie chciało mi się rozpisywać o rodzaju urządzeń po twojej odpowiedzi. A o "zatykaniu' to raczej nie słyszałeś. Akurat mocniejszy sygnał czasem zaszkodził, wystarczy jako przykład dać przeniesienie nadajników TV z iglicy PKiN na RTCN Raszyn. mieszkańcy z nowej lokalizacji musieli wymieniać wzmacniacze w antenach na słabsze, bo osiągali zbyt silne sygnały wejściowe.

 

Efekt zatykania można zauważyć również stojąc z nadajnikiem przy samym modelu, wtedy serwa potrafią drgać, a 2m dalej jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz motyl ale Ty mowisz o technologii 2.4ghz? Mowimy tutaj o 10mW i 100mW. Wierz mi, testowalem juz kilka urzadzen przy zysku -20DB. 2 nadajniki 100mw , podlaczone anteny o bardzo duzej mocy na przeciw siebie. Efekt o ktorym mowisz po prostu nie istnieje. Na pewno nie przy takiej mocy.

 

 

Efekt zatykania można zauważyć również stojąc z nadajnikiem przy samym modelu, wtedy serwa potrafią drgać, a 2m dalej jest już OK.

 

Mowisz o 35mhz rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 2,4 tez powinno wystepowac

 

Niestety. Wlasnie sprawdzilem na wszystkie sposoby, nawet przy zetknieciu anten, efekt o ktorym mowisz nie wystepuje. Testy o ktorych wspomnialem robilem na antenach wifi. Sprawdzalem przepustowosc oraz czy pingi sie gubia (badz skacza wysoko). Mam rowniez karty 350mW ktore wykorzystuje do 5ghz, nie spotkalem sie z tym by moc nadajnika zle wplywala na jakosc polaczenia. Wszystko robilem w polaczeniach typu bridge, tak samo linkuje sie aparature/odbiornik.

 

 

edit. Oczywiscie sprawdzalem na 100mW czy trzesa sie serwa. Futaba 6ex.

edit2. tak mi sie skojarzylo... poogladaj filmiki z rc-cam czy maja znieksztalcenia obrazu przy nadajnikach 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli suma sumarum wyszło na to że Diem sie mylił z tą "dopuszczalnością" 100 mW dla 2.4 GHz :roll: Nikt Cie diem nie atakował z dwóch frontów ;) Przecież wszyscy chcą sobie tu pomóc. Jak Cie uraził zwrot "nie wprowadzaj w błąd" to wybacz, bardziej to było żartem powiedziane niż z uszczypliwością. Dziś mimo deszczyku wziąłem termika 3m i wstrzeliłem sie w dziure między chmurami. Pułap jaki osiągnąłem to jedynie 600 m bo wyżej bałem sie oblodzenia - w koncu końcówka frontu chlodnego sie przewala więc lepiej nie ryzykować.

Chyba zostane przy tych 10mW bo naprawde jest ok. Dodam że latam w miejscu gdzie nikt na 35 nie może bo wystepuja zbyt duze zaklocenia. Pogadałem dodatkowo z wujkiem ktory jest ordynatorem na chirurgi ortopedycznej i powiedział że skoro moge to zeby nie robił sobie gotowanych flaków z " mikroweli " :crazy: (był pare lat temu też technikiem radiologii)

Pozdrawiam i temat chyba mozna uznać za zamknięty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.