Skocz do zawartości

Szlifowanie krawędzi spływy - fajny sposób


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał - ja nie znalazłem, ale może źle szukałem.

 

Właśnie przetestowałem świetny sposób szlifowania krawędzi spływu i innych krawędzi też :-) Podpowiedział mi go Arek "Rapier" - spotkaliśmy się Arku na "marchewkach" jakieś dwa tygodnie temu: latałeś Blizzardem, a ja byłem z synem i lataliśmy EasyG.

 

Pewnie wszyscy już to wiedzą, ale dla mnie to była nowość. Do tej pory szlifowałem krawędzie i inne elementy tak prowadząc klocek z papierem, żeby nie uszkodzić innych, przylegających do szlifowanych powierzchni, elementów. Jest to uciążliwe, bo wymaga skupienia, precyzji i trwa dosyć długo. A tymczasem lepsza i szybsza metoda jest bardzo prosta: przyklejamy na żeberka, keson czy inne fragmenty balsowe, taśmę malarską. Teraz możemy szlifować bez obawy, że "wgryziemy" się papierem ściernym tam gdzie nie chcemy. Papier ścierny ślizga się po taśmie nie uszkadzając ani jej ani balsy, która jest pod spodem. Sposób jest tak prosty i skuteczny, że nie mogę się nadziwić, że do tej pory na to nie wpadłem. Dzięki Arku! :-)

 

album_pic.php?pic_id=244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze pomoglem.

W sumie to czesto na RCGroups widzialem jak ludzie oblepiaja tasma najczesciej taka niebieska modele i dopiero po czasie jakims do mnie dotarlo po co to.

FAjne jest to ze sposob jest idealny i dziala na kazdej powierzchni. No i jak kazdy genialny pomysl zazwyczaj jest bajecznie prosty. Tez sie zastanawialem czemu sam nie wpadlem na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.