Skocz do zawartości

Regulator i uszkodzony element


mrcedes clk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spotkał mnie problem w regulatorze e - sky 20A z silnikiem szcotkowym. Dodam że regulator był do silników szcotkowych. A chodzi oto , że nagle zapalił mi się jeden element w regulatorze teraz jak włączam zasilnie to nie mogę regulować obrotów silnika chodzi mi on cały czas na ful obrotach. Elemnt wygląda jak zółty prostokąt mały nie jest to chip no i teraz zwęglony w srodku i bez 1/4 całości swojej bo już sie zwęgliła , jeszcze chiałbym dodać , że kiedyś też tak mi się stało z jednym z regulatorów tylko że tam to silnik wougle sie nie chciał włączyć i modelarz z pola wyciął ten elemnt i wszstko zaczęło działac teraz nie chodzi juz o ten regulator ten który mi sie teraz uszkodził to zypłnie inny. Elment który sie teraz uszkodził to nad nim jest napisane c8. A wiec czy jak wytne go to regulator zacznie działać i czy nie spali mi się silnik , albo nie zrobi mi się zwarcie?

 

 

Jeśli to nie ten dział to przepraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkał mnie problem w regulatorze e - sky 20A z silnikiem szcotkowym. Dodam że regulator był do silników szcotkowych. A chodzi oto , że nagle zapalił mi się jeden element w regulatorze teraz jak włączam zasilnie to nie mogę regulować obrotów silnika chodzi mi on cały czas na ful obrotach. Elemnt wygląda jak zółty prostokąt mały nie jest to chip no i teraz zwęglony w srodku i bez 1/4 całości swojej bo już sie zwęgliła , jeszcze chiałbym dodać , że kiedyś też tak mi się stało z jednym z regulatorów tylko że tam to silnik wougle sie nie chciał włączyć i modelarz z pola wyciął ten elemnt i wszstko zaczęło działac teraz nie chodzi juz o ten regulator ten który mi sie teraz uszkodził to zypłnie inny. Elment który sie teraz uszkodził to nad nim jest napisane c8. A wiec czy jak wytne go to regulator zacznie działać i czy nie spali mi się silnik , albo nie zrobi mi się zwarcie?

 

 

Jeśli to nie ten dział to przepraszam!!!

 

tylko 14 błędów zrobiłeś, popracuj trochę nad pisownią :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sądze to podłączyłeś na odwrót zasilanie. Spalony kondensator to tantal, który montuje sie na wejściu zasilania- przyznaj się :)

Dwa pozostałe elementy (z tego zdjęcia) to mosfety. Od biedy można to wymienić, jednak spalona pewnie będzie cała logika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.