Skocz do zawartości

Mały wypadek modelu w domu


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w stojącej lamce też rewers gazu z innymi przełączyłem (już tego nie robie palcem tylko precyzyjnie jakimś drucikiem :wink: ) no i lamka podskoczyła, a że akumulatorek był wyczerpany to jak na złość obróciła się na futryne i połamała łopatki i ogon - gdyby nei futryna gładko by wylądowała :D

 

Raz beltem moim kolega modelarz sie bawił i chciał przestawić jakiś rewers no i poszedł mu gaz - troche zapasu wysokości było i krzyknąłem ze gaz na minimum to belt w górę jak rakieta poleciał - zabrałem aparature i sprowadziłęm na ziemię. Podczas lądowania tylko serwo ucierpiało. A ja mało zawału nie dostałem :D

 

raz dostałem w nogę a raz w palec (w kość - to bolało)

 

Teraz na warsztatach wytoczyłem sobie 2 ciężkie a niewielkie walce które trzymają model podczas testów i już obywa się bez wpadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety też mam się czym pochwalić. W mojej stajni mam motolotnie 1,5m rozpiętości. Mam tam MVVS, kiedyś odpalałem w garażu bez skrzydła. Był to standardowy przegląd, mało kiedy nią latam, bo nie mam lotniska w pobliżu, ale mogę pokołować po podwórku i trochę pogazować. Przy odpalaniu rozrusznikiem odkręcił się kołpak dociskający śmigło, według mnie był dobrze dokręcony. Silnik zdążył się wkręcić na obroty, śmigło wystrzeliło i poczułem tylko wiatr na policzku. Nogi mi się ugieły, mogło się skończyć bardzo paskudnie. Lamką też podciełem sobie kolanko jak zaczynałem naukę na tym heliku, gdy zszedł z kursu. Za mną była ściana i nie było gdzie uciekać. Śmigiełka małe, ale szybkie i ostre. W mojej karierze modelarskiej odwaliłem jeszcze kilka numerów, ale już nie w domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.