Skocz do zawartości

R700 - urwana antena


newbie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi podać jaka powinna być długość przewodu antenowego w odbiorniku R700? (proszę zaznaczyć, czy jest to długość mierzona od obudowy czy od płytki drukowanej)

 

Próbowałem kupić przewód podobny do oryginalnej antenki w kilku sklepach elektronicznych, ale niestety nie znalazłem takiego samego. Kupiłem dwa różne - jeden nieco grubszy, drugi minimalnie cieńszy. Oba przewody są typu "linka". Jeden ma żyły w kolorze srebrnym. Który z nich lepiej zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie graupnera jest taka informacja:

"Aerial length approx. 950 mm"

Podejrzewam, że jest to długość anteny mierzona od obudowy (pytanie tylko z jaką tolerancją podany jest ten wymiar :P)

Z kolei TUTAJ pisze, że antena odlutowana od płytki ma długość 100cm

 

I teraz pytanie: czy różnica 1-2cm może mieć znaczący wpływ na zasięg odbiornika?

 

P.S. Czy ktoś mogłby jeszcze podać wynik swojego pomiaru? (im więcej odpowiedzi, tym dokładniej będę mógł określić optymalną długość antenki)

 

P.S.2 A co myślicie o rodzaju przewodu użytego do zrobienia anteny? Ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie - a z jakiego metalu jest taka antenka (też urwałem) bo patrząc nań dałbym sobie głowę obciąć, że z miedzi. A tu naraz się mi przyssała do magnesu neodymowego.

Ja swoje dwa kawałki anteny skreciłem razem w miejscu zerwania. Myślicie , ze może to powodować jakieś zakłócenia odbioru ?

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.