Skocz do zawartości

uszkodzony Imax B5


Tost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem jakis czas temu ładowarke Imax B5.

Do pewnego czasu działała. teraz nie działa.

Objawy sa nastepujace, podczas przytrzymania przycisku "start" aby rozpocząć proces ładowania, momentalnie nastepuje reset adowarki.

I tak za kazdym razem, nie zależnie, czy ładowarka jest zasilana kiepskim zasilaczem, czy zasilaczem 14V, czy aku samochodowym.

 

Momentami też sie wiesza w momencie, kiedy na wyswietlaczu widzymi "Batter checking. Pease wait" ( czy cos takiego :P )

 

Mozna cos z tym zrobic?

Zaznaczam, ze menu działa, reszta funkcji, tzn ustawienia, wybor aku, prądu ladowania itp :)

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli proc się resetuje to sprawdził bym co sie dzieje z jego zasilaniem w momencie naciśniecia przycisku.

 

Nigdy te maszynki nie widziałem, ale może załącza ona siakis przekaźnik, tranzystor który powoduje zwarcie/spadek napiecia. Schematu pewnie nikt nie ma? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w rękach podobną ładowarkę z podobnym problemem. Okazuje się, że czasami tak się dzieje gdy nie ma dobrego styku z ładowaną baterią. Wtedy ładowarka podczas pomiaru baterii czasami głupieje i się resetuje. Sprawdziłbym też bezpiecznik czy dobrze siedzi i kable czy mają dobry styk z końcówkami idącymi do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.