Skocz do zawartości

Pakiet do Lamy V4


bobek3

Rekomendowane odpowiedzi

... i ma za bardzo do tyłu przesuniety środek prędkości.

Na standardowych silnikach dużo nie osiągniesz, bo mają zbyt mały zapas mocy, by podciągnąć jakiś większy ciężar niż standardowy Aku.

Trochę lepiej jest na tych Xtremowych bo mają większą sprawność od oryginalnych, ale też bez rewelacji.

Bez poważnej przeróbki - czyli przebudowy Lamy na napęd bezszczotkowy, co wiąże się z wymianą elektroniki i włożenia drogich silniczków (w porównaniu z oryginalnymi) nie osiągniesz zbyt wiele.

Istanieje też dodatkowa bariera - grzanie się napędu. Oryginalna Lama nie powinna latać dłużej niż 5 min, przerwa na ostydzenie spracowanych silników i dokończenie lotu.

Męczenie Lamy przez pełny okres trzymania pakietu bardzo źle wpływa na żywotność silników.

Można albo dołożyć radiatory, albo włożyć silniczki Xtreme, które mają wentyalację własną. Ale też wymagają odpoczynku po tych 10 min.

Również dodatki Xtreme w stylu okucia, wały, czy łopaty, z racji większego ciężaru bardziej obciążają układ. Dlatego tuning Lamy najlepiej zacząć od:

Primo - Łopat (duża oszczędność na połamanych łoapatach)

Secundo - silniczków (lepsze parametry i większy zapas mocy)

Reszta - jak ma się kasę, i ile tej kasy. Nalezy tylko pamiętać, że jak już wymieniasz resztę (okucia i wały) to musisz wymienić wszystko na jednej firmy i nie mieszać np. dolnego wirnika Xtreme z górnym oryginalnym, bo się będzie ""gryzło" i mocno odbije się na stabilności modelu i własnościach lotnych. Takie drobne usprawnienie markketingowe, żeby ludzie kupowali wszystko.

 

W Warszawie nie kupisz niestety dodatków Xtreme w normalnym sklepie. Nie wiem czemu, ale jakoś żaden sklep ich nie ma, nawet internetowy z odbiorem osobistym.

Ja sprowadzałem z Gdańska, ze sklepu:

http://rc-modele.pl

Jestem z nich bardzo zadowolony, zamówienie zgodne i bez problemów, dostaławałem po dwóch - trzech dniach, a kupowałem też inne wyposażenie, nie tylko części do Lamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.