Skocz do zawartości

Lama V4 regulacja


kwardak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

U mnie też pod koniec pakietu lekko ucieka ogon, jest to znak że trzeba obserwować lipo monitorek i niedługo lądować. Oczywiście jest to do skorygowania trymerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz mam takie pytanko. W czasie zuzywania pakietu lama kreci sie coraz bardziej w lewo (to normalne). Ale kontruje trymerem i raz ze ciezko czasem ustawic zeby sie w ogole nie obracal, a dwa ze powiedzmy jakos tam trymer ustawilem w miare ale jak obracam lame w lewo to potem mi w lewo sie kreci jak obroce w prawo to prawo mi sie kreci. A czasem niby prosto jest a potrafi nagle sie troche obrocic w jedna strone.

 

Troche zagmatwalem jak jest niezrozumiale to potem sproboje napisac jasniej.

 

I jeszcze jedna rzecz: Tez tak macie ze jak obracie lame ( maksymalne wychylenie wajchy) to w jedna strone jak sie kreci to leci w gore przy okazji a w druga obniza lot. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podkręcić Gain, Proportional to dodatkowy trymer ogona (kiedy na trymerze w nadajniku zabraknie zakresu). Jeśli ogon ucieka zgodnie z kier. ruchu wskazówek zegara to kręcimy Proportional w przeciwną stronę i vice versa. Natomiast zwiększając Gain powodujesz mocniejsze trzymanie ogona w miejscu ale w pewnym momencie pojawią się wibracje w poziomie ogona co oznacza że czułość żyra jest za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zacznijmy od podstawowych definicji.

Co to jest Żyro?

Co to znaczy "mocniej trzyma ogon"?

 

Dalej ja jak mi nie starcza trymera to krece gain'em. A proportional podkrecam jak duzo musze gain'a przekrecic. Tak mi sie wydaje przynajmniej ze w instrukcji bylo napsiane. Czyli na moja glowe proportional jest po to aby zeby w miare rowno mi sie obracala lama. JA zazwyczaj mam tak ze jak wajche daje w jedna strona to kreci sie szybko a jak w druga to powoli ( zalezy to tez od ustawienia trymera na nadajniku jak mam go na lewo to w lewo szybciej sie kreci a jak na prawo to w prawo). A proportional wydaje mi sie ze wlasnie jest zeby korygowac to. Czyli jak krecimy proportional to efekt widoczny jest jest dopiero jak sami zaczynamy sami krecic lama. A po gaine efekt widac od razu. PRzynajmniej z tego co ja ustawialem zawsze to tak bylo ale nastepnym razem sprawdze jescze raz.

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.