Skocz do zawartości

NEMO albo SKY LADY II-Ten czy ten?


Paweł R

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu na forum paru tematow dowiedziałem sie że najlepszy jest na początek alebo e-sky NEMO albo SKY LADY II.

Większość twierdzi, że NEMO jest lepszy i łatwiejszy w sterowaniu i dodatkowo ma kabel do symulatora lecz pare moich kolegów modelarzy mówi zeby brac SKY LADY. Teraz mam problem i nie wiem co wybrać mi osobiście bardziej do gustu przypadl SKY LADY. Mam pieniadze i mam teraz problem bo nie wiem co kupic. Easy Star ma silnik pchający mi potrzeba silnik ciągnący bo gdy sie naucze latać będę próbował zbudować własny model

Doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Star ma silnik pchający mi potrzeba silnik ciągnący bo gdy sie naucze latać będę próbował zbudować własny model

 

I bardzo dobrze, bo jak ci model zaryje nosem w ziemię, to masz większąszansę, że silnik ocaleje. A że model zaryje, to rzecz pewna - każdemu kiedyś zarył. :wink:

Dodatkowo, łatwiej umieścić np. mały aparat czy kamerę do kręcenia filmów. Paru kolegów tak wykorzystuje ES. Nie masz w polu widzenia żadnych śmigieł.

Zresztą, w czym masz problem, żeby zbudować model ze śmigłem pchającym? :wink: Też latają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 min był w powietrzu ale szybował czasem silnik włączał

Zdecydowałem sie na kupno sky lady wie ktos ile kanałowy odbiornik jest w zestawie i czy da sie dobudować lotki ? Jaki ma zasięg na aparaturze w zestawie? I czy lepiej brac nemo czy sky lady nemo chyba lata 10 min a sky 30 min + ale nemo ma kabel do symulatora i lotki

Obiecuje ze to ostatnie moje pytania : lepiej brac nemo czy e sky i lepsza aparatura (odbiornik serwa nadajnik ) sa w nemo czy sky lady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 min był w powietrzu ale szybował czasem silnik włączał

Zdecydowałem sie na kupno sky lady .......

......... czy lepiej brac nemo czy sky lady nemo chyba lata 10 min a sky 30 min + ale nemo ma kabel do symulatora i lotki

Obiecuje ze to ostatnie moje pytania : lepiej brac nemo czy e sky i lepsza aparatura (odbiornik serwa nadajnik ) sa w nemo czy sky lady?

Nie za bardzo rozumiem - skoro zdecydowales sie to po co dalej pytasz ktory lepszy???

Pytanie o czas latania motoszybowca na silniku nie ma wiekszego sensu - to szybowac ma - silnik po to aby do gory wyciagnac, albo pomoc w powrocie na lotnisko.

Roznica w czasie pracy silnika nie wyniesie 25 minut - gora 2-3 ... Ok. 5 .

Napisz jak chcesz latac - jakie masz warunki - jak na zboczu to mozesz latac nawet godzinami - jak w termice - to hmm dluga droga przed Toba, chyba ze masz super teren do latania...

Kojot Ci poradzil abys poczytal - wiec zrob to- bo nawet nie wiesz o co pytac.

Inna sprawa, ze po napisaniu postu przeczytaj go zanim wyslesz - czy aby na pewno bedzie on zrozumialy dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Sokółce jest to miejscowość położona koło Białegostoku teren jest nizinny jest pare fajnych miejsc np. boisko, pola mogoł być tu kominy powietrzne teo nie wiem.

Nigdzie nie pisze albo jestem slepy czy Sky Lady ma odbiornik 4 kanałowy wiem tyle ze nadajnik 4 kanały i chciałbym sobie na początek dorobić lotki da się?

Co do lektury przeczytałem bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 min był w powietrzu ale szybował czasem silnik włączał

Z moim przerobionym (mocnym) napędem mam 5 minut pracy silnika. Oryginalny da Ci może nieco dłuższy czas pracy na silniku ale moc już nie ta.

Zdecydowałem sie na kupno sky lady wie ktos ile kanałowy odbiornik jest w zestawie i czy da sie dobudować lotki ?

4 kanałowy, da się, np tu masz pokazane

http://skylady.blog.cz/0610/montaz-kridelek

Jaki ma zasięg na aparaturze w zestawie? I czy lepiej brac nemo czy sky lady nemo chyba lata 10 min a sky 30 min + ale nemo ma kabel do symulatora i lotki

Zasięg jest wystarczający :-) a potem to już ledwo widać model. Sky Lady to szybowiec więc długość lotu zależy od Twoich umiejętności i warunków. Mnie udało się polatać 35 minut bez termiki. Podłączenie do symulatora można zrobić jeżeli umiesz lutować.

Opis: http://skylady.blog.cz/0602/pripojeni-vysilace-k-pc-simulatoru.

Obiecuje ze to ostatnie moje pytania : lepiej brac nemo czy e sky i lepsza aparatura (odbiornik serwa nadajnik ) sa w nemo czy sky lady?

No faktycznie na tym forum to ja sam już się boję pytać :crazy:

Co do jakości - w SL serwa są marne. Nemo to produkt E-Sky a ich urządzenia są tanie a do tego nienajgorsze. Dlatego skłaniałbym się do stwierdzenia, że sprzęt jest lepszy w Nemo.

Generalna uwaga do obydwu - mają napęd szczotkowy, który dość szybko będziesz chciał zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.