Skocz do zawartości

Ładowarka Turnigy- jaki zasilacz?


PrzemoM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem sobie ładowarkę Turnigy z hobbicity:

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028&Product_Name=Turnigy_Accucel-6_50W_5A_Balancer/Charger

 

Niestety, przeoczyłem, że trzeba też do niej kupić osobno zasilacz.

Jaki i gdzie mozna kupic zeby sie nadawał? Wiem, że sa jakies stabilizowane i niestabiliozwane, kolega mowil ze moze bedzie pasowal impulsowy, ale nie jest pewien. A taki mozna by bylo kupic dosc tanio, widzialem na innym forum, ze ktos sprzedawal zasilacze od LCD po jakies 30zl.

I czy taki zasilacz musi byc na 5A, czy moze byc mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam jednego Lipola 2200mAh, a nie wiadomo czy kiedys nie bede ladowal wiekszych, wiec juz kupie jakies 5A. Widzialem dzisiaj na alledrogo jakis od LCD 12V, 5A za 29 zl, wiec calkiem rozsadne pieniadze.

A zasilacz z AT tez bym musial kupic, pozatym wole jakis maly w zgrabnej obudowie niz takiego "klocka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba właśnie tak jest w tym zasilaczu od LCD (plus w środku), ale też nie mam go przed oczami teraz.

Przynajmniej nie będę musiał nic zmieniać.

 

I ciekawostka a propos poczty polskiej i wysyłki tego zasilacza - zasilacz wysłany 7.10 i tego samego dnia był u mnie w domu! Jak to możliwe !?! Nie moge uwierzyć, że to było możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w 99% przypadków.

 

Specjalnie napisalem ze w wiekszosci bo spotkalem sie raz z plusem na zewnatrz - kasa fiskalna :)

 

Coś bliżej modelarstwa: gniazdo ładowania w MX-12 ma minus w środku, plus na zewnątrz :?

Trzeba po prostu zawsze szukać oznaczeń na obudowie - prawie zawsze takowe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Futaba 9 (o ile pamietam) też tak ma :)

 

EDIT:

Racja, coś mi się pokręciło. Moja Futaba 9 ma oczywiście normalne zasilanie z + w środku.

Moj stary Graupner MC-12 (teraz kolegi) ma odwrotnie... pewnie jak wszystkie Graupnery. Kurcze ładowałem go niedawno kablem od Futaby i podłączałem bananki odwrotnie - pewnie stąd mi się ubzdurało, że to futaba ma odwrotnie :).

Eeeech starość nie radość :) przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na ładowarce Turnigy nie ma takiego oznaczenia. Ani w instrukcji.

Ale pewnie jak ktoś wyżej napisał + będzie w środku :)

 

EDIT:

Odpowiednia końcówka do zasilacza przylutowana - jak się okazało złącze jest standardowe, + w środku, - na zewnątrz.

Ładowarka ładnie działa, polecam innym, tym bardziej, że cena 40$ jest jak myślę atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.