Skocz do zawartości

Zasilanie Odbiornika i serw pakietem 2s A123


BartekSz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów stosuje takie zasilanie do swoich odbiorników? Czy serwa to wytrzymują, bo głównie o nie sie boję. Pakiet 2s a123 wydaje, sie bardzo interesujący waży 39gx2 + kable i w dodatku nie potrzeba stosować żadnych regulatorów itp.

Mówię oczywiście o celach 1100mah, zaleta jest niska masa ogromna konkurencja dla lipoli, do których potrzeba regulatora.

Z tego, co czytałem na zagranicznych forach napięcie powyżej 7v utrzymuje sie do 8 minut po naładowaniu potem spada w okolice 6,7 itp.. Jak znajdę wykresy to dodam na forum

Ale dla serw to i tak sporo Zawsze można lekko rozładować za pomocą ładowarki.

Moim odbiornikiem będzie Multiplex RX7 DS IPD synth według instrukcji wytrzymuje do 7,5V.

Ale serwa to 3x Futaba 3010, Hitec 945mg, Hitec 311.

I czy serwa dadzą sobie rade z takim pakietem ?

 

Mam Sharka 10. Podobno ogniwa 2s i 4s można ładować programem do Pb Czy im to nie szkodzi?

 

WYKRESY ROZŁADOWANIA DODANE JAKO INFO 4 Października 2008

PAKIET A123

 

a123disctd1.jpg

a123systems2300liionew8.jpg

 

a123lowtempbw6.jpg

 

Pakiet NiCd 4/5SC 1600mah Sanyo

sanyo1600mahwykresbx9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli wcześniej zasilanie w modelu miałeś z 5 celowego pakietu to na pewno taka zamiana na 2xLiFe nie uszkodzi niczego,tak było w moim przypadku.

Ja używam większych LiFe,te 1100mAh pojemności to trochę mało na dzisiejsze czasy.

Mały problem to to że nie ma w tej chwili wskaźników napięcie do takiego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem wszystko zasilane z pakietu 5x Nicd 4/5SC 1600 i pakiet ważył 240gram ponad. Ale ma 3 lata już i te 1600 jak go sie rozładuje kompletnie do zera i na koniec ładowania shark mi pokazuje równe 1600mah :)

 

Myślałem o 2300mah ale one już tak rózowo jeżeli chodzi o wage nie wyglądają ;/ ponad 160gram.

 

Ładowanie pakietu co 3 loty mi nie przeszkadza zbytnio :)

Zwłaszcza że na 1600mah robłem po 6 lotów 10 minutowych U can do 60. który ma 6 serw a nie 5.

Pakiet ten chciałbym zastosować w Bossanovie 3D i dla mnie każdy gram sie liczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz uważnie żeby nie zabrakło Ci mAh w locie :D

Ja to widzę tak,na w pełni naładowanym{raczej ładowarką z obsługą LiFe}pakiecie robisz 1 lot w czasie np.10 min,ładujesz ponownie i jak wiesz ile weszło to możesz policzyć ile lotów możesz zrobić. Trzeba jeszcze coś zostawić na rezerwę w akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zastosować UBEC-a i latać spokojnie?

Np. http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4319

kosztuje jedynie 7,44 USD. Przy okazji - zamiast zbijać napięcie, maksymalnie wykorzystasz pojemność pakietu bo napięcie jest stabilizowane impulsowo (przetwornica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3A impulsowy do FunFly może być troche mało, a nawet napewno...

Jak już to liniowy o wydajności przynamniej 8A. A takie ważą po ok 60 gram.

Pozatym jestem zwolennikiem jak najmniejszej liczby elektroniki pośredniczącej. Szukam rozwiązania bezpośredniego maksymalnie bezpiecznego, lekkiego i wydajnego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem na etapie składania akrobata 2m rozp i chyba skusze sie na 2 cele life około 2500mah pytanie tylko skąd wytrzasnąc wskaznik naładowania aku. Napiecie jest faktycznie podobne co nimh ale jakas róznica jest. Co myslicie o zastosowaniu wskaznika napiecia do zwykłych cel oczywiscie wskaznik na 5 ?? Jesli chodzi o BEC i inne elektroniczne wynalazki to jestem temu przeciwny czym mniej elektroniki i bajerów tym mniejsze prawdopodobienstwo , że cos nam padnie lub gdziś straci się styk.Oczywiscie duże modele musza być nafaszerowane elektronika , ale te power boxy juz maja mało wspólnego z tymi zabawkowymi becami po kilka dolców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjne wskaźniki na 4-5 cel odpadają,zawsze pokażą że pakiet jest na full naładowany.

Tu potrzebny jest taki na napięcie 6,6V do 6V.

Przy czym przy 6V mamy praktycznie pusty pakiet i brak zasilania.

Gdybym latał na wskazania jakiegoś miernika to jako bezpieczne końcowe napięcie przyjąłbym 6,1V.Do takiego napięcia z pakietu można wyciągnąć ok.2000mAh i zostaje coś w rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu potrzebny jest taki na napięcie 6,6V do 6V.

Przy czym przy 6V mamy praktycznie pusty pakiet i brak zasilania.

Chyba nie do końca tak, A123 pracuje do 2V.

 

Piszesz chyba o napięciach do których być może,można rozładować pojedynczą celę ale przy 2x2V na pewno nie polatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.