Skocz do zawartości

I znowu Zefirek ... ;)


zoomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie buduję takiego samego :) Wyciąłem już boczki i podłogę rysuje. Nadajnik chce kupić e-sky za 80 zł (na początek, do pierwszego modelu mi wystarczy). Jeśli wolno mi spytać to ile Cię wyniosła cała budowa oraz wyposażenie ? Używałeś balsy czy sklejki ?

Pozdrawiam i gratuluje modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze widze, i jesli sie nie myle, to zle masz zamontowany prop sever :roll:

ten stozek powinien wchodzic w śmiglo

 

Obrazek

Macie fotek zamocowanego silnika żeby nie było że śmigło mi się złoży itp. wszystko jest zrobione jak powinno. Nie że ja się wymądrzam ale następnym razem przyjrzyjcie się poczytajcie i dopiero piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą uwagę już porwałem prop savera.

Wreszcie udało podłączyć aparaturę pod komputer :D :mrgreen: dzięki radom pewnej osoby która opisała mi dokładnie co i jak DZIĘKI.

Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to za tydzień może 2 będę miał kasę na resztę rzeczy i oblatam zefirka.

Jedno pytanie jak powinno byc zamocowane śmigło którą stroną do przodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak aby się wkręcało w powietrze, jak śruba - czyli napisem do przodu :wink:

I jeszcze jedno: gdyby się okazało, że samolot chce lecieć do tyłu, to zamień ze sobą dwa sąsiednie kabelki wychodzące z silnika do regulatora.

I najważniejsze: powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie fotek zamocowanego silnika żeby nie było że śmigło mi się złoży itp. wszystko jest zrobione jak powinno. Nie że ja się wymądrzam ale następnym razem przyjrzyjcie się poczytajcie i dopiero piszcie

Czyli jednak nie było :P

jesli dobrze widze, i jesli sie nie myle, to zle masz zamontowany prop sever :roll:

ten stozek powinien wchodzic w śmiglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nareszcie zbliża się upragniona chwila :mrgreen: ;]

Posiadam już wszystko potrzebne do oblotu. :D

Jeszcze wszystko trzeba sprawdzić wprowadzić ostanie poprawki.

Niedługo oblot poczekam tylko na sprzyjającą pogodę. :P

Może macie rady dla początkującego który odbędzie swój pierwszy lot :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rady dla początkującego który odbędzie swój pierwszy lot

przedewszystkim spokojnie i bez paniki. Zefirek nie raz lubi zwalić się na skrydło i wpaść w korkociąg więc jak latasz na włączonym silniku to wysoko a jak chcesz wylądować lub poszybować to na wyłączonym i nie machaj za dużo sterami. Jak już jesteś nisko to nie włączaj silnika bo może sie coś skopać tylko lepiej wyląduj i wystartuj ponownie. Przy lądowaniu uważaj też żeby go nie przeciągnąć(za duże wychylenie steru wysokości w górę). Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obył się pierwszy lot

Potem następne 3 loty były już lepsze najdłuższy trwał jakieś 15 sekund.

i tak połamałem 3 śmigła ale model cały i nie wiem jakie śmigła zastosować mógł by ktoś mi podac jaki rozmiar i skok śmigła powinien być?? bo chciałbym jeszcze dziś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.