Skocz do zawartości

Obrotnica do kamery 3CCD


marianello

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu żeby kupić głowice szybkoobrotową

Nie ma jak masz 13tys w kieszeni ;p z opisu kolegi wynikało, że ma kamerę która waży 2kg i nie sądze żeby chciał kupić drugą w zestawie z obrotnicą. Szczególnie biorąc pod uwage pytanie co jest droższe, serwo czy siln krokowy...

 

Ale czy złapie Cytat:

takiego Jaszczęmbia

 

Tego to nawet pentagon satelitą by nie złapał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te stadionowe to trochę kupa kasy, kurcze chyba muszę dostać w ręce takie serwo windę, żeby się przekonać jak to działa, bez tego chyba raczej nie ruszę w temacie... ostatnio widziałem na forum "filmowiec" facet sprzedawał takie obrotnice za ok 3000, one są od razu przystosowane do kranów kamerowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy takie serwo nadaje się do tego,żeby zerwać blokade ograniczającą obrót ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=504696040

Jakie są "skrajnie" obrotu: po 60 stopni w obie strony czy mniej ? Nigdzie nie mogę się doszukać takiej informacji. Czy to, że jest napisane, że prędkość w 0,0.../sek na 60 stopni oznacza, że serwo ma 60 stopni w prawo i 60 stopni w lewo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem rozwiązanie:

teraz tylko pytanie:

czy mimo usunięcia blokady, będzie działało "podtrzymanie obciążenia" w neutrum (oczywiście neutrum w tym przypadku to nie neutrum, tylko nie wykonywanie żadnych ruchów sterujących)

 

Będzie bo ta blokada nie ma z tym nic wspólnego.

Rozgrzyłeś dlaczego na tym filmie serwo robi kilka obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego taka przeróbka mogła tam służyć ale po niej to nie jest już serwo.

Tam nie ma sprężenia z potencjometrem i pracuje to taki sposób że albo stoi miejscu albo obraca się w jedną lub drug stronę.Ustawienie drążka lub przełącznika w aparaturze w neutrum spowoduje tylko zatrzymanie obrotu bez powrotu do neutrum.

Czegoś takiego potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.