Skocz do zawartości

Jak latać ?


sniezny_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie..

 

Wiedziałem, że latać samolotem nie będzie łatwo, ale to co zobaczyłem w symulatorze to mnie przerosło :/ zakupiony model E-Sky Nemo symulator FMS.

 

1. Pytanie moje zasadnicze, czy można zmieniać ustawienia aparatury dowolnie?

2. Jak działają reversy ?

3. Jak latać ? W tym symulatorze, startuję i rozbijam się po 4 sekundach, po tym jak samolot przechyla się na któryś z boków :/

 

Ogólnie ustawienia aparatury są dla mnie nielogiczne :/ Czemu lewa manetka (gora/dol) powoduje obrót samolotu ?

 

Chyba muszę się z tym "przespać", bo ja swoje loty kiepsko widzę. Czy gdzieś jest jakiś tutorial jak ustawić tą aparaturę ? I przede wszystkim jak latać dłużej niż 4 sekundy ? Przeczytałem trochę forum i nie znalazłem tych konkretnych informacji możliwe, że przez to, że jestem lekko poirytowany trudnością pilotażu.

 

Czy ktoś może pomóc jakimś linkiem, lub dobrą radą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

musisz zmienic ustawienia kanalow - przypiszesz je dowolnie :) poszukaj w opcjach.

Lewy drag gora dol - obroty

lewy drag lewo prawo - ster kierunku skret lewo prawo

prawa manetka gora dol - ster wysokosci - dol gora - model dol gora

prawa manetka lewo prawo - lotki - pochylenie lewo prawo

Uwaga - opis dotyczy MODE 2

rewersy - odwracaja dzialanie kanalu - czyli zmieniaja ustawienia z 0 % na 100 % dla obrotow i -100% na +100% dla SW SK i lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W funkcji "mapowanie i kalibracja" masz możliwość dopasowania sterów do drążków w aparaturze. Zaznaczająć ptaszkiem w polach INV uzyskujesz inwersje ruchu steru do ruchu drążka. Ot i cała historia w ustawianiach sterów do FMS.

Poza tym poczytaj o typach MODE w nadajnikach modelarskich i wybierz taki jaki ci najbardziej odpowiada (taki sobie ustaw w FMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek nie wraca po lewej czyli mode 2. Dzięki Diem za linka. Wiedziałem, że gdzieś widziałem odpowiedź na moje pytania :) Widocznie miałem źle w symulatorze ustawione.

 

Teraz może taki mały off top: czemu FMS nie działa na Viscie ? Co za pech:/ mój mobilny net działa na Viscie, a na XP FMS.

 

Edit: mam wersję 2.0 tego symulatora i nie widzę opcji zmiany mode :/

 

Edit2: Problem z Vistą rozwiązany - powód brak jednego dll'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniezny_wilk, opisze Ci jak ja ustawiłem aparature i reversy by działało na symulatorze i nemo bez koniecznosci kazdorazowego przestawiania.

Mam mode2.

W aparaturze reversy 1 , 2 , 3 są w dół. , 4 , 5 w góre , 6 , 7 , 8 w dół.

Dzieki temu każde serwo jest podłączane białum kabelkiem w strone cyfry w odbiorniku, na symulatorach działa ok i w realu nemo reaguje identycznie.

Pozostaje kwestia skalibrowania symulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak jak zaleca się do MODE2.

Czyli lewy drążek w dół silnik stoi. W górę zwiększają się obroty silnika.

Lewy drążek w lewo , prawo sterowanie kierunkiem czyli ster pionowy.

Prawy drążek góra , dół wysokość czyli ster poziomy.

Prawy drążek lewo prawo - lotki.

Przyznam że ja latam na Aerofly i G4 bo FMS jakoś mi nie chciał wykryć nadajnika ale zaraz zainstaluje FMS i zobacze jak to tam jest , może się tym razem uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to już sobie nie popróbuje chyba, bo coś baterie mi się skończyły w nadajniku (całe 30 min pracowały :shock: oczywiście te dołączone do modelu). Mi te ustawienia pasują, tyle że tam jest więcej opcji. Tak ja pisałem wcześniej, nie wiem do jakiego kanału przypisać np skok wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że mam skalibrować symulator pozostawiając takie rzeczy jak skok wirnika i inne na obojętnie którym kanale ? Hmm.. a z lewej strony aparatury jest wejście na jakiś kabel. Pisze, że tam niby jest ładowarka, ale może po podłączeniu będzie można latać na symulatorze bez baterii. Czy ktoś wie ?

 

Jak długo powinien się ładować ten pakiet 650, 9.5V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz ładowarkę w to gniazdo to raczej nadajnika bez aku nie włączysz ale jak podepniesz ładowarkę zamiast pakietu to na symulatorze polatasz. Przynajmniej ja tak latam i nie mecze aku. Nie wiem czy takie podłączenie ma jakiś negatywny wpływ na nadajnik wiec wszelkie przeróbki na własną odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.