Jump to content

Jak podłączyć aparaturę rc do komputera?

modelek

Recommended Posts

p1030571gi5.jpg

w320.png

p1030575ip9.jpg

w320.png

p1030582zr8.jpg

Witam.

Mam problem z podłączeniem aparatury rc do komputera. Na zdjęciach przedstawiłem "wnętrzności" mojej aparatury z zabawki-samolotu rc. Zastanawiam się więc jak, czym, gdzie i jakim kablem dokonać tego połączenia. Mój symulator to FMS. Na wielu stronach modelarskich znalazłem wiele porad, lecz zaliczają się one tylko do znanych aparatur. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Guest slawekmod

Zobacz jakie jest oznaczenie pod nalepką na układzie scalonym, jeżeli będzie LM1871 albo NE 5044 to jest szansa na powodzenie w podłączeniu do komputera.

Guest slawekmod

Nawet w zabawkach są standardowe specjalizowane scalaki jako kodery sygnałów, pod warunkiem że jest to koder proporcjonalny.

• 7 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Jeśli ten nadajnik ma potencjometry w drążkach możesz podłączyć go do pc robiąc z niego normalny Joystick o ile masz jeszcze stare gniazdo typu gameport w komputerze.

Banalnie łatwe do zrobienia, kiedyś w ten sposób dorobiłem sobie orczyk i przepustnicę.

Wystarczy podłączyć potencjometry do odpowiednich pinów. Najlepiej jeśli te w nadajniku będą 100K z tego co pamiętam...

oto link do połączeń:

http://en.wikipedia.org/wiki/Game_port

lub

http://www.hardwarebook.info/PC_2_Joysticks

• 2 weeks later...

Ten nadajnik wyglada mi na 'tania chinszczyzne', wiekszosc jest zrobiona na kosciach TX-2 / RX-2 (pod naklejka).

Kodowanie jest dobrze opisane w datasheet (szukuj orginalnego TX-2B / RX-2B lub chinskich klonow chinskiej kosci: SM6136 lub PT8A977B).

Ale wedlug mnie to nie ma sensu bawic sie w dekodowaie takiego sygnaly, lawiej jest podlaczyc ten nadajnik jako zwykly joy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.