Skocz do zawartości

Jak podłączyć aparaturę rc do komputera?


modelek

Rekomendowane odpowiedzi

p1030571gi5.jpg

w320.png

 

p1030575ip9.jpg

w320.png

 

p1030582zr8.jpg

 

Witam.

Mam problem z podłączeniem aparatury rc do komputera. Na zdjęciach przedstawiłem "wnętrzności" mojej aparatury z zabawki-samolotu rc. Zastanawiam się więc jak, czym, gdzie i jakim kablem dokonać tego połączenia. Mój symulator to FMS. Na wielu stronach modelarskich znalazłem wiele porad, lecz zaliczają się one tylko do znanych aparatur. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

 

Jeśli ten nadajnik ma potencjometry w drążkach możesz podłączyć go do pc robiąc z niego normalny Joystick o ile masz jeszcze stare gniazdo typu gameport w komputerze.

Banalnie łatwe do zrobienia, kiedyś w ten sposób dorobiłem sobie orczyk i przepustnicę.

Wystarczy podłączyć potencjometry do odpowiednich pinów. Najlepiej jeśli te w nadajniku będą 100K z tego co pamiętam...

 

oto link do połączeń:

http://en.wikipedia.org/wiki/Game_port

lub

 

http://www.hardwarebook.info/PC_2_Joysticks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten nadajnik wyglada mi na 'tania chinszczyzne', wiekszosc jest zrobiona na kosciach TX-2 / RX-2 (pod naklejka).

 

Kodowanie jest dobrze opisane w datasheet (szukuj orginalnego TX-2B / RX-2B lub chinskich klonow chinskiej kosci: SM6136 lub PT8A977B).

 

Ale wedlug mnie to nie ma sensu bawic sie w dekodowaie takiego sygnaly, lawiej jest podlaczyc ten nadajnik jako zwykly joy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.