Skocz do zawartości

Easy Glider Pro - składam , proszę o rady i pomoc.


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nakrętki na mocowaniu bowdena w skrzydle bo sie boje ze moga sie odkrecic , chyba stearyną kropelke zaleje

Stearyna to ci się przyda niedługo do świeczek na groby.

Użyj kleju anaerobowego, a jak nie masz takiego, może być CA.

 

Hahah :D

 

CA to ja też próbowałem i skończyło się na tym że urwałem całą nagwintowaną ośkę przy odkręcaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy podpowiedzcie mi bo nie wiem jednej rzeczy.

Ustawiłem w EG klapy tak by przy lądowaniu ustawiały się w dół.

Rozumiem że taka czynność pozwala wytracić prędkość i spokojnie przyziemic?

Nie wiem tylko na ile stopni powinny się te klawy wychylić aby było wszystko ok.

W radiu ustawiłem na 90% ale teraz tak sobie myślę czy aby to nie za wiele?

Nie miałem z klapami do czynienia dotąd więc podpowiedzcie jak ustawić by było miodzio i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, klapy musisz ustawić na max 70% aby mieć jeszcze kontrolę nad modelem lotkami :wink: i zrób sobie od razu mix przy otwartych klapach automatycznie oddaje wysokość. Myślę, że na początek ok 5% wystarczy, potem w locie (nie przy lądowaniu) wypróbuj model powinien zachować lot poziomy, jak będzie się wznosił musisz zwiększyć a jeżeli będzie opadał to oczywiście zmniejszyć tą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie klapolotki, bo to lotki działają jako lotki i jako klapy. Jakbyś miał osobne lotki i klapy i tak potrzebny byłby ten mix (to znaczy można ręcznie tylko po co?)

No i wysokość w dół ponieważ jak otworzysz klapy (klapolotki) to model "zadziera" i trzeba wysokością korygować, także mix bardzo wygodny. W mojej FF9 to się nazywa Flap-Elevator, nie wiem jak w twoim radiu ale wystarczy jak masz wolny mix i dajesz kanał od klap jako master a od wysokości jako slave z wartością początkową ok 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek ok 5% wystarczy

Nie mam przy sobie instrukcji od EG, ale tam jest podana konkretna wartość kompensacji wysokością wychylenia lotek do góry.

 

EDIT:

Znalazłem. W instrukcji są podane jednak wychylenia w milimetrach. Dla wychylenia lotek o 20 mm do góry, zalecają kompensację sterem wysokości o około 4 mm w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze klapolotki jeśli są tak jak w EG na końcu skrzydła to nie wychyla się ich do dołu. Trzeba je wychylić do góry. Zalecane wychylenie to około 45 stopni. W przeciwieństwie do działania klap powodują one szybsze spadanie oraz przyspieszenie prędkości modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając je do dołu znacznie pogorszysz stateczność modelu. Gdyby to były klapy zaraz obok kadłuba to je się wychyla do dołu. A jako, że masz klapolotki i to w dodatku na końcu skrzydeł to lotki wychyla się do góry. Może narazie polataj EG bez żadnych tam hamulców itp. Jak dla mnie to one nie są potrzebne bo EG lata naprawdę wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.