Jump to content

Ładowarka E-Sky


komar54

Recommended Posts

Kupiłem sobie ładowarkę E-Sky i pakiecik. Przyszła pora żeby go naładować i tu pojawia się pytanie: jak go podłączyć? Problem jest tego typu ze gniazdo nie pasuje to wtyczki balansera z Li-Poli. W sklepie mi powiedzieli ze trzeba tylko spiłować boki wtyczki i będzie ok, bo odradzili mi kupno przejściówki za 20 zł. No ale wtedy są dwie możliwości podłączenia aku z ładowarką. Na obudowie E-Sky jest schemacik z oznaczeniem "+" i "-" a z pakietu wychodzą cztery kable(balansera) skrajne: czerwony i czarny a środkowe białe. I teraz nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się ze trzeba tak podłączyć żeby '+' z ładowarki wychodził na czerwony kabel aku(gdzie tez jest wyższy potencjał, bo sprawdziłem woltomierzem). Mam rację czy nie?

Link to comment
Share on other sites

I teraz nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się ze trzeba tak podłączyć żeby '+' z ładowarki wychodził na czerwony kabel aku(gdzie tez jest wyższy potencjał, bo sprawdziłem woltomierzem). Mam rację czy nie?

 

Bardzo dobrze myślisz.

Dobrze by było, żebyś jeszcze umieścił fotki obu rzeczy, to można by było dokładniej poradzić. Ale skoro miernikiem sprawdzałeś, to nie powinno być problemu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

KOMAR też mam tą ładowarkę i pakiety FullyMax. Problem był identyczny. Spiłowanie bocznych wypustów na wtyczkach balancera nic Ci nie da, bo wtyczki i gniazdo nie jest symetryczne, tzn, bolce połączeniowe w ładowarce lub otwory we wtyczce pakietu nie są idealnie w jej środku tylko bliżej lub niżej dolnej lub górnej krawędzi. Co ja zrobiłem? Bolce w ładowarce przegiąłem trochę w dół i wkładam wtyczkę tak aby plus ładowarki łączył się z kablem czerwonym pakietu. Pakieciki się naładowały i wczoraj polatałem Juniorem.

Link to comment
Share on other sites

Możesz też odwrócić wtyczkę akumulatora o 180° zmieniając kolejność pinów. Najpierw zamień miejscami piny zewnętrzne, a potem wewnętrze - z wielką ostrożnością, żeby się nie zwarły. Ja na wszelki wypadek pierwszy wyjęty pin zabezpieczam taśmą izolacyjną, wyjmuję drugi, przekładam na miejsce pierwszego, usuwam taśmę z pierwszego i wkładam na miejsce drugiego. Dzięki temi nie trzeba wyginać pinów w złączu ładowarki.

 

Jest to ładnie pokazane na stronie Perfect Hobby, przy pakietach Fullymax, np:

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=843 - drugie zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

OK. Podłączyłem wszystko i działało :). Podpiłowałem boki wtyczki, zgiąłem delikatnie piny w ładowarce i chodzi. Muszę sobie jeszcze sprawić albo zasilacz albo lepszy akumulator, bo jak sprawdzałem podczas ładowania to strasznie spadło. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kupiłem sobie pakiet Fullymaxa i mam taką samą ładowarkę. Pakiet jest 2s i powiedzcie jak podłączyć tą wtyczkę? Podejrzewam, że biały kabel jest zawsze od balansera więc zostaje bez zmian, czerwony to + więc musi być do plusa w ładowarce i minus do minusa??

Link to comment
Share on other sites

Witam

No widzę, że pisać w szkole nauczyli, a czytać już NIE :?: Rozumiem, że Twoje lenistwo jest tak duże, że nie pozwala Ci przeszukać internetu i tego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytanie, ale żeby być tak leniwym aby nie przeczytać wątku, w którym się zamieszcza post :?: Kubad nie kompromituj się.

Link to comment
Share on other sites

Z całym szacunkiem ale takie złośliwe odpowiedzi nie są zbyt pomocne. Oczywiście temat przeczytałem cały, ale jest o pakiecie 3s a ja mam 2 s i wole się dokładnie dowiedzieć niż go zniszczyć. Jestem na tym forum od 2 lat i zawsze była tu przyjazna atmosfera a Ty napisałeś posta złośliwego i nawet nie raczyłeś na końcu odpowiedzieć na moje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Kubad Zacytuję tutak Kojota Myślenie nie boli, po dłuższym używaniu sprawia przyjemność. A jaka to różnica czy pakiet jest 2 czy 3 celowy? W każdym pakiecie jest jeden kabel z potencjałem dodatnim i często ma on kolor czerwony i jeden kabel z potencjałem ujemnym i ma on najczęściej kolor czarny. Pozostałe kable są do balansera i nie ma znaczenia, pod które piny balansera je podłączysz. Ważne jest aby "+" pakietu był polączony z "+" ładowarki, a "-" pakietu z "-" ładowarki a między nimi może być dowolna ilość kabli wynikająca z ilości ogniw w pakiecie. To z czym masz problem jest elementarną wiedzą z zakresu elektrotechniki, dział: Ogniwa prądu stałego, rozdział: łączenie ogniw. Wypadałoby abyś przyswoił trochę wiedzy teoretycznej i przede wszystkim zaczął czytać ze zrozumieniem. Jeżeli przekracza to Twoje zdolności intelektualne, to odpuść sobie modelarstwo RC, to nie to samo co zbieranie kart telefonicznych czy wpisów do pamiętnika.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.