Skocz do zawartości

Ładowarka E-Sky


komar54

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ładowarkę E-Sky i pakiecik. Przyszła pora żeby go naładować i tu pojawia się pytanie: jak go podłączyć? Problem jest tego typu ze gniazdo nie pasuje to wtyczki balansera z Li-Poli. W sklepie mi powiedzieli ze trzeba tylko spiłować boki wtyczki i będzie ok, bo odradzili mi kupno przejściówki za 20 zł. No ale wtedy są dwie możliwości podłączenia aku z ładowarką. Na obudowie E-Sky jest schemacik z oznaczeniem "+" i "-" a z pakietu wychodzą cztery kable(balansera) skrajne: czerwony i czarny a środkowe białe. I teraz nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się ze trzeba tak podłączyć żeby '+' z ładowarki wychodził na czerwony kabel aku(gdzie tez jest wyższy potencjał, bo sprawdziłem woltomierzem). Mam rację czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się ze trzeba tak podłączyć żeby '+' z ładowarki wychodził na czerwony kabel aku(gdzie tez jest wyższy potencjał, bo sprawdziłem woltomierzem). Mam rację czy nie?

 

Bardzo dobrze myślisz.

Dobrze by było, żebyś jeszcze umieścił fotki obu rzeczy, to można by było dokładniej poradzić. Ale skoro miernikiem sprawdzałeś, to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

KOMAR też mam tą ładowarkę i pakiety FullyMax. Problem był identyczny. Spiłowanie bocznych wypustów na wtyczkach balancera nic Ci nie da, bo wtyczki i gniazdo nie jest symetryczne, tzn, bolce połączeniowe w ładowarce lub otwory we wtyczce pakietu nie są idealnie w jej środku tylko bliżej lub niżej dolnej lub górnej krawędzi. Co ja zrobiłem? Bolce w ładowarce przegiąłem trochę w dół i wkładam wtyczkę tak aby plus ładowarki łączył się z kablem czerwonym pakietu. Pakieciki się naładowały i wczoraj polatałem Juniorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też odwrócić wtyczkę akumulatora o 180° zmieniając kolejność pinów. Najpierw zamień miejscami piny zewnętrzne, a potem wewnętrze - z wielką ostrożnością, żeby się nie zwarły. Ja na wszelki wypadek pierwszy wyjęty pin zabezpieczam taśmą izolacyjną, wyjmuję drugi, przekładam na miejsce pierwszego, usuwam taśmę z pierwszego i wkładam na miejsce drugiego. Dzięki temi nie trzeba wyginać pinów w złączu ładowarki.

 

Jest to ładnie pokazane na stronie Perfect Hobby, przy pakietach Fullymax, np:

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=843 - drugie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupiłem sobie pakiet Fullymaxa i mam taką samą ładowarkę. Pakiet jest 2s i powiedzcie jak podłączyć tą wtyczkę? Podejrzewam, że biały kabel jest zawsze od balansera więc zostaje bez zmian, czerwony to + więc musi być do plusa w ładowarce i minus do minusa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No widzę, że pisać w szkole nauczyli, a czytać już NIE :?: Rozumiem, że Twoje lenistwo jest tak duże, że nie pozwala Ci przeszukać internetu i tego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytanie, ale żeby być tak leniwym aby nie przeczytać wątku, w którym się zamieszcza post :?: Kubad nie kompromituj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale takie złośliwe odpowiedzi nie są zbyt pomocne. Oczywiście temat przeczytałem cały, ale jest o pakiecie 3s a ja mam 2 s i wole się dokładnie dowiedzieć niż go zniszczyć. Jestem na tym forum od 2 lat i zawsze była tu przyjazna atmosfera a Ty napisałeś posta złośliwego i nawet nie raczyłeś na końcu odpowiedzieć na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kubad Zacytuję tutak Kojota Myślenie nie boli, po dłuższym używaniu sprawia przyjemność. A jaka to różnica czy pakiet jest 2 czy 3 celowy? W każdym pakiecie jest jeden kabel z potencjałem dodatnim i często ma on kolor czerwony i jeden kabel z potencjałem ujemnym i ma on najczęściej kolor czarny. Pozostałe kable są do balansera i nie ma znaczenia, pod które piny balansera je podłączysz. Ważne jest aby "+" pakietu był polączony z "+" ładowarki, a "-" pakietu z "-" ładowarki a między nimi może być dowolna ilość kabli wynikająca z ilości ogniw w pakiecie. To z czym masz problem jest elementarną wiedzą z zakresu elektrotechniki, dział: Ogniwa prądu stałego, rozdział: łączenie ogniw. Wypadałoby abyś przyswoił trochę wiedzy teoretycznej i przede wszystkim zaczął czytać ze zrozumieniem. Jeżeli przekracza to Twoje zdolności intelektualne, to odpuść sobie modelarstwo RC, to nie to samo co zbieranie kart telefonicznych czy wpisów do pamiętnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.