Skocz do zawartości

Lama V3 sterowana z OPTIC 6 Hitec


kukul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

czy ma ktoś może doświadczenie z ustawieniem aparatury OPTIC 6 HITEC'a do współpracy z Lamą v3.

Zakupiłem tą aparaturkę z myślą o większej liczbie modeli do sterowania. na szafie czeka Walkera 39 aż oswoję się z lataniem z wykorzystaniem Lamy.

Nie chcę wyważać otwartych drzwi jeżeli już ktoś to kiedyś zrobił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekladasz kwarc nadawczy z aparatury e-sky do optica

 

Co Ty gadasz! Nawet nie proponuj robienia czegoś takiego! Jeżeli masz nadajnik z syntezą to ustaw sobie kanał taki, jaki masz w modelu. Jeżeli nie to musisz kupić odpowiedni kwarc nadawczy do nadajnika Hitec. Samo programowanie to nawet nie jest programowanie... Ustawiasz sobie nadajnik na tryb samolotowy(AcroGlider), ustawiasz trymery i ewentualnie rewersy. Osobiście preferuję latanie na jednym nadajniku, dlatego lama lata na Opticu. I tu muszę przyznać że jest znacznie lepiej- nie mam problemów z przypadkowymi przestawieniami trymerów, Lamę mam zapisaną w pamięci nadajnika więc tylko kilka ruchów w :?: menu i można latać. Dodatkowo również bardzo przydają się wychylenia zaprogramowane na przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem i próbowałem, okazało się że jak ustawię zwykły program heli to działa i to całkiem nieźle. Zmieniłem tylko krzywą obrotów silnika tak, żebby w okolicy zawisu mieć bardziej płaską i łatwiej jest mi mode utrzymać w zawisie. Do Lamy włożyłem tylko kwarc pojedynczej przemiany na częstotliwość nadajnika. Zauważyłem jedną przykrą sprawę (niech mnie ktoś rozjaśni czy to narmalne) jak podchodzę blisko z aparaturą do modelu i dotknę przewodów żeby rozłączyć zasilanie to model wariuje zaczyna sam latać pomimo, że manetka na nadajnkiu jest skręcona na minimum i trymer też dojechany na minimum. Natomiast gdy aparatura stoi 2m dalej to już tego problemu nie ma - czy to normalne że się tak wzbudza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Zauważyłem jedną przykrą sprawę (niech mnie ktoś rozjaśni czy to narmalne) jak podchodzę blisko z aparaturą do modelu i dotknę przewodów żeby rozłączyć zasilanie to model wariuje zaczyna sam latać pomimo, że manetka na nadajnkiu jest skręcona na minimum i trymer też dojechany na minimum. Natomiast gdy aparatura stoi 2m dalej to już tego problemu nie ma - czy to normalne że się tak wzbudza??

 

Jak najbardziej powinno ci działać na programie heli i tarczy ustawionej na Normal,

bo wtedy każdy kanał jest odpowiedzialny za osobną funkcję - miksery tarczy są wyłączone.

Problem by był gdybys wybrał typ tarczy CCPM :)

 

Takie "szalenie" helika nie jest prawidłowe. Ale czasami się zdarza przy tak prostych odbiornikach jak w Lamie. Może to być problem niezbyt dobrego zestrojenia odbiornika - np. użyty kwarc odbiorczy nie jest E-Sky tylko jakiś inny. Być może wzbudza ci się stabilizator od BEC w Lamie i jak masz silny sygnał z nadajnika to interferują dając silne zakłócenia. Być może to zjawisko zatykania odbiornika silnym sygnałem z nadajnika.

Choć to nic pewnego - może to kilka przyczyn - bez oględzin ciężko coś konkretnie zwyrokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.