Jump to content

Twinstar vs.punto...


Dj.

Recommended Posts

Witam, pare postów nizej opisywałem kraksę (bezbolesną) twinstara spowodowaną (celowym?) zakłuceniem sygnału. Teraz kraksa również bezbolesna na szczeście, powód to przesadna regulacja klap modelu w konfiguracji do lądowania oraz ignorancja bezpieczeństwa lotów z mojej strony - chyba rutyna. Start, małe kółko klapy w dół i lądowanie, regulacja wychylenia pow zwiekszających doskonałość skrzydła i znów małe kółko i lądowanie. Jako ze do trzech razy sztuka, tak też było i tym razem. Za trzecim razem klapy okazały sie na tyle skuteczne,ze model dośc szybko wytracił wysokośc i nie chcąc chodzic po niego dalej niz 20m(lenistwo!) postanowiłem go posadzić tuż przy nogach - to jednak nie pies i nie rozumie komendy-"do nogi!". Dodałem wiec gazu, ale klapy zostały w pozycji wysuniętej(tu był błąd) model szybko nabrał wysokości(widac to na filmie jakby odbił sie od ziemi), w pewnym momencie podmuch bocznego wiatru skorygował trajektorie lotu w kierunku stojącego fiata(seniora rodu)...Oddałem gwałtownie w dół..., model "puknął" fiata ale na szczęscie w opone... Nic nie stało sie ani autku, ani twinstarowi.... Tak tylko jedno nasuwa sie tu - głupota nie zna granic! Zmieniam rejon lotniska, samochód stawiam za drzewami zaczynam latać BEZPIECZNIE BO DO TRZECH RAZY SZTUKA!!! Dwa razy już było...

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=MkiRu80Ckds

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No i dobrze , że nic się nie stało. Tak nawiasem klapy nie poprawiają doskonałości (wręcz ją pogarszają ) za to zwiększają współczynnik siły nośnej dzięki czemu można zmniejszyć prędkość lądowania no i przyziemienia.

 

Pozdrawiam - Darek

Link to comment
Share on other sites

Tak nawiasem klapy nie poprawiają doskonałości

 

Tak, masz rację. Chodziło mi o to,że zwiekszją ugiecie profilu (tzw strzałka ugiecia - tak mnie kiedys uczono...) a co za tym idzie zwiekszając siłę nośna nie doskonałośc skrzydła.

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.