Skocz do zawartości

Problem z silnikiem Emax 2215/25.


mars2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z silnikem Emax 2215/25. Po podłączeniu wszystkich rzeczy włączam nadajnik ustawiam dzwignie do dołu podłączam baterię do regulatora. Jest kilka sygnałów po czym próbuje uruchomić silnik. Zaczyna się kręcić a po 1 sekundzie wyłącza się, aby ponowie sie silnik kręcił trzeba "szarpać" drążkiem gazu. Bateria jest pełna.

Nie wiem co mam zrobic proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy rozładowanego ( albo kiepskiego jeśli piszesz, że naładowany) pakietu. Jak dodasz gazu napięcie spada i BEC wyłącza silnik. Cofasz drążek - chwila przerwy - napięcie lekko rośnie bo nie ma obciążenia i pakiet sie trochę "zbiera"- dodajesz gazu- silnik startuje - napięcie siada - BEC wyłącza silnik.....i tak w kółko. Zmień pakiet na inny i zobacz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy rozładowanego ( albo kiepskiego jeśli piszesz, że naładowany) pakietu. Jak dodasz gazu napięcie spada i BEC wyłącza silnik. Cofasz drążek - chwila przerwy - napięcie lekko rośnie bo nie ma obciążenia i pakiet sie trochę "zbiera"- dodajesz gazu- silnik startuje - napięcie siada - BEC wyłącza silnik.....i tak w kółko. Zmień pakiet na inny i zobacz co będzie.

Miałem podobny objaw. Silnik chodził na ok. 40 - 50% mocy po dodaniu gazu zdychał.

Podejrzewałem akumulator i regulator. Silnik sprzedałem jako uszkodzony. Nowy właściciel sprawdził i okazało się, że jedna faza upalona. Polutował i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik pracuje dobrze bez śmigła? Jeśli nie, to spróbuj zmienić ustawienie timingu w regulatorze, lub poszukaj zwarcia/przerwy między regulatorem, a silnikiem lub w samym silniku. Jeśli pracuje bez śmigła, a źle działa ze śmigłem, to faktycznie przyczyną może być słaby pakiet. Próbowałeś z innym silnikiem? Próbowałeś ten silnik z innym regulatorem?

BEC wyłącza silnik

:shock: :shock: :shock:

BEC (battery eliminating circuit) nie jest w obwodzie sterowania silnikiem i nie ma z tym nic wspólnego. Jest to stabilizator napięcia 5V dla odbiornika i serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEC (battery eliminating circuit) nie jest w obwodzie sterowania silnikiem i nie ma z tym nic wspólnego

 

Pewnie, że nie, ale "BEC" z mojej poprzedniej wypowiedzi to skrót myślowy Panie kolego - dla jsności, bo zdaje się, że kolega tego nie wyłapał . Zamiast przydługiego wywodu o sposobie działania regulatora....

I po co sie czepiać :?:

 

Mars2 pytał co może być przyczyną czegos tam i staramy się pomóc.

Jest kilka sygnałów po czym próbuje uruchomić silnik

Sądząc po tej wypowiedzi człowiek jest na początku modelarskiej drogi..te kilka sygałów może świadczyć m.in. o tym jakie mogą być problemy ( choć nie koniecznie), jak się regulator "uzbraja", jak rozpoznaje ilość cel, położenie drążka gazu.......silniki bezszczotkowe potrafia czasem wkurzyć...

 

Oczywiscie " uzbraja" to kolejny skrót myślowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co sie czepiać :?:

 

Nikt się nie czepia, tylko poprostu poprawia błąd. Zamiast pisać, że BEC odcina silnik wystarczy że regulator odcina silnik (albo nawet pakiet a nie silnik, co skutkuje brakiem kontroli nad serwami, ale nie jestem pewien - niech ktoś to zweryfikuje ;) ). Użyłem dokładnie takiej samej ilości słów, nie uzywając żadnego skrótu, a wyraziłem się poprawnie.

 

Sądząc po tej wypowiedzi człowiek jest na początku modelarskiej drogi

Twoja wypowiedź świadczy raczej o Twoim początku drogi modelarskiej. Gdybyś chciał pomóc początkującemu modelarzowi (bo go rozpoznajesz jako początkujący) to opowiadasz mu wszytko po kolei co i jak w temacie, a nie stosujesz błędne skróty myślowe, wprowadzające innych w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zdaje się, że kolega tego nie wyłapał

A czy kolega Emeryt sądzi, że wyłapałby to niedoświadczony, początkujący modelarz?

Stosowanie tego typu "skrótów myślowych", nie bardzo zresztą trafionych w tym przypadku, powoduje zamieszanie w głowach naszych początkujących Kolegów.

Takie jest moje zdanie i osobiście staram się nie pisać na łamach forum rzeczy niejednoznacznych lub wręcz wprowadzających w błąd.

 

Ważne jednak, że problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryt, to ja też się w takim razie przyczepię. Jak wszyscy z Wawy są tacy, to ja nie będę gorszy. Aktualny wpis w polu "Skąd" w Twoim profilu wart jest 1 ptk ostrzeżenia.

 

 

 

Forumowa Mafia Warszawska :crazy: .

 

 

EDIT: większość z nas ma wpisane skąd jest, ale Ty jesteś pierwszą osobą, która to wykorzystała w tak ohydny sposób. Nie wiem, co mam więcej napisać, może się nie załamałem, ale jakoś tak przykro jest. A najgorsze, że bezpodstawnie zaatakowałeś osoby doświadczone, z dużym stażem na forum i chętnie pomagające innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że Was ponosi. Cała ta dyskusja jest zupełnie niepotrzebna. Ale oczywiście jesli koniecznie uważacie, że należy ją pzeciągać..

Za avatar , brak imienia itp.

Pokaz mi prosze gdzie to tkwi w Waszym regulamnie, bo jak się nie mylę w pkt.6 jest wyraz "może' a nie "musi".

Pokaż mi proszę w kalendarzu imę "qpa", "Ładziak" czy "cobra".

Emeryt jest równie dobrym "imieniem" jak reszta.

Przeczytajcie Panowie najpierw regulamin który napisaliście i pokażcie mi palcem co według Was jest nie tak..

ale Ty jesteś pierwszą osobą, która to wykorzystała w tak ohydny sposób.........bezpodstawnie zaatakowałeś osoby doświadczone

To znaczy jaki ohydny? I jak zaatakowałem? Może coś bliżej.

A z miasta Łodzi jestem jakby co..

Według mnie parę postów temu wkroczyliście w końcowy zapis pkt.2 w rozdziale I regulaminu będącego waszą własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś jednak że wymienieni przez Ciebie koledzy mają avatar, imienia może nie.Ale mają chociaż jedną opcję z dwóch.

 

Edit: Ładziak ma wpisane imię , wystarczy spojrzeć na sam dół postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że Was ponosi.

Kolego, ponioslo to Ciebie wypiujac podteksty pt. warszawiaki etc.

Ja moge napisac ze nie lubie Łodzi , ale tylko dlatego ze nie lubie starego budownictwa a do ludzi nic nie mam i nie generazlizuje co Ty niestety zrobiles i to nie bylo zbyt mile ani na poziomie bo ludzie normalni jak i inni trafiaja sie wszedzie i nie rozumiem jak ktos generalizuje mi "bo z warsiawki"....

Nie trzeba trzymać pionu :D , ważne żeby poziomu nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołożę od siebie.

niby kolega taki "emeryt" a stosuje takie szczeniackie chwyty kto skąd jest. A tu chodzi o to żeby dzielić się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami z pasji, która łączy krawaciarzy, krakusów, pyry i innych jakkolwiek ich zwał. Szuka kolega wrażeń - to na stadion, a nie na forum - gdzie nie wszyscy pozjadali wszystkie rozumy, i niektórzy szukają cennych informacji żeby zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy i zeby nie zniechęcić się do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.