Jump to content

Dzień dobry wszystkim


Recommended Posts

Witam wszystkich modelarzy.

 

Zarejestrowałem się na forum jako wnuk jednego z forumowiczów piszących pod nickiem Tabul.

 

Dziadek całe życie zajmował się lotnictwem, najpierw na Katowickim Muchowcu latał samolotami i szybowcami, potem "przesiadł" się na modelarstwo.

 

Obecnie jego ciężki stan zdrowia już mu nie pozwala na to, by aktywnie udzielać się na tutejszym forum. Jednakże w jego imieniu przesyłam serdeczne pozdrowienia dla wszystkich tutaj obecnych.

 

Dziadek miał dość pokaźną kolekcję modeli, zaczynając od dziesiątek malutkich po te większe, sterowane radiowo i na uwięzi.

 

Najmniejsze modele znalazły się, bądź wkrótce znajdą w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie dziadek zaczynał tą wspaniałą przygodę.

Modele sterowane radiowo, już znalazły nowych właścicieli.

Pozostały jeszcze dwa, Gawron i Curtis Pitts. Oba modele zostały zbudowane jakieś 40-45 lat temu. są to samoloty latające na uwięzi, z silnikiem na eter o pojemności 2,5 cm.

 

Piszę tutaj na jego prośbę, chciałby, ale te modele także znalazły nowych właścicieli. Chciałbym dodać je w temacie giełdy, ale nie mogę zakładać jeszcze nowych tematów, nawet nie wiem, jaką wartość one mogą mieć. Fakt że są stare, gdzieniegdzie wymagają naprawy, gdyż są delikatne, ale ładnie się prezentują.

Bardzo bym prosił o pomoc, gdyby ktoś wiedział, bądź orientował się, ile takie modele są warte, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Z wyrazami szacunku

Adam.

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum!

Pamiętam i kojarzę Twojego dziadka właśnie tutaj, z forum. Bardzo smutne wieści nam tu przekazujesz odnośnie jego osoby.

Pozdrów go proszę gorąco, myślę że w imieniu również większości użytkowników, nie tylko moim.

jeśli chodzi o modele to nie pomogę, nie moja działka, ale może ktoś inny się znajdzie...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.