Skocz do zawartości

Luz wału O.S MAX 46 LA


senio

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy luz między czopem wału a pokrywą skrzyni korbowej w O.S. max 46LA ma być, oraz czy i jaki jest w nowym silniku ?. U mnie wał porusza się minimalnie w przód i w tył dzięki temu luzowi. Jak zmierzyłem jest to około 0,3mm luzu i tyle samo wał pracuje w przód i w tył. Dorabiam nową pokrywę skrzyni korbowej z duraluminium ponieważ stara jest wykruszona i mogę ją dorobić tak aby tego luzu nie było. Jeśli ma być tam luz jaki zrobić żeby nie było efektu zacierania podczas rozszerzania się materiału przy pracy pod wpływem temperatury ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Silniczek już skończyłem. Dorobiłem dekiel skrzyni korbowej z duraluminium PA6. Dorobiłem też mocowanie ułamanej igły. Teraz czas na testy. Nagrzewnice świecy już sobie kupiłem więc jak trochę paliwa zdobędę pierwszy rozruch.

 

Tak wyglądał jak go kupiłem :

 

przed,jpg.jpg

 

Dorobiona pokrywa i uchwyt iglicy :

 

dekiel.JPG

 

Całość obecnie tak wygląda :

 

caly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.