Skocz do zawartości

FrSky XJT trzeba bindować prawie za każdym razem


kuzynek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zacząłem mieć problem z moją aparaturą i nadajnikiem. Mam dwa modele z odbiornikami FrSky. W moim Turnigy 9x mam modyfikację polegającą na zamianie nadajnika na XJT. Wszystko działało super przez pół roku. Ostatnio praktycznie przy każdym zostawieniu modeli nieużywanych przez 1-2 dni zestawy mi się rozbindowują. Oba na raz i muszę oba bindować na nowo. Zakładam, że problem jest po stronie nadajnika. Jest to trochę męczące. Wydaje się, że dzieje się to wtedy gdy modele nie są zasilane. Martwię się, że zdarzy mi się to w locie.

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć! Ja bazuję na DJT, ale 9XR, mam kilka modeli z odbiornikami, każdy zapisany w pamięci i nigdy nie było problemu z bindowaniem, nawet gdy nie latałem którymś ponad miesiąc. Zmieniam model w menu i to tyle. Faktycznie może to problem z oprogramowaniem, albo co dziwne wymazanie danych w odbiorniku gdy jest nieużywany przez dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zacząłem mieć problem z moją aparaturą i nadajnikiem. Mam dwa modele z odbiornikami FrSky. W moim Turnigy 9x mam modyfikację polegającą na zamianie nadajnika na XJT. Wszystko działało super przez pół roku. Ostatnio praktycznie przy każdym zostawieniu modeli nieużywanych przez 1-2 dni zestawy mi się rozbindowują. Oba na raz i muszę oba bindować na nowo. Zakładam, że problem jest po stronie nadajnika. Jest to trochę męczące. Wydaje się, że dzieje się to wtedy gdy modele nie są zasilane. Martwię się, że zdarzy mi się to w locie.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

 

Miałem podobny problem z odbiornikiem X8R i modułem wysokiej częstotliwości typu XJT, w nadajniku Graupner/JR MX24S.

Wina leżała po stronie odbiornika  i odpowiedzialna była za to była źle wlutowana kość pamięci w tym odbiorniku.

Po kilkunastu godzinach współpracy z drganiami od silnika benzynowego DLE55, zdecydowanie odmówiła dalszej współpracy i odbiornik wymagał bindowania po każdym odłączeniu zasilania. Oczywiście inne odbiorniki działały bezproblemowo.

Po naprawie tej niedoróbki firmy FrSky odbiornik działa bezproblemowo. 

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jest to jakiś trop. W moim przypadku w tym samym czasie padły dwa odbiorniki w dwóch różnych modelach. Więc raczej stawiam na nadajnik. Pewnie i w nadajniku jest pamięć, która może mieć podobny problem. Jak znalazłeś ten błąd? Widać było gołym okiem?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.