Skocz do zawartości

rozwiazanie z kamerka wifi


celnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli mozesz podaj jakieś linki co do kamery platformy i zasilania.

(Czy latasz FPV czy po locie zczytujesz film?)

 

Platforma to Easy Glider Pro z odpowiednio mocnym silnikiem 3f (jakiś Axi gold, ale nie pamiętam jaki model).

 

Kamera to Canon Digital Ixus 860 IS - kupisz go w byle markecie elektronicznym za około 1000 zł. Jest stosunkowo lekki (z baterią i kartą 195g), nie ma żadnych opóźnień video (np. kompaktowe Nikony mają opóźnienia rzędu 0.5s co je zupełnie eliminuje, bo tak się po prostu nie da latać FPV). Duża zaleta to szerokokątny obiektyw, w przeliczeniu na klatkę 35 jest to 28mm. Wada tego aparatu to brak ustawień manualnych oraz programu sport, dlatego czasami aparat dobiera przysłonę rzędu 8 i czas ekspozycji 1/60s i zdjęcia wychodzą poruszone. No, ale nie ma chyba kompakta, który miałby manual.

 

Obraz z Canona wędruje do nadajnika a/v 1.3 gHz (w moim wypadku konieczne, aparaturę ma 2.4) takiego jak ten:

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_36&products_id=67

 

Na ziemi mam odbiornik:

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_36&products_id=68

 

Nie używam gogli tylko monitor LCD 15" dzięki czemu mam kontakt optyczny z modelem oraz drugim pilotem. Ponieważ już dwa razy zgubiłem model (i dwa razy odnalazłem, ale co się nerwów najadłem to moje) mam teraz żelazną zasadę, że jak jestem sam to nigdy nie latam FPV. Takie latanie odbywam tylko z drugim pilotem, z którym jesteśmy spięci kablem trenera. On naprowadza model na cel do sfotografowania, a gdy ja widzę go już na monitorze przejmuję kontrolę, kadruję i robię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On naprowadza model na cel do sfotografowania, a gdy ja widzę go już na monitorze przejmuję kontrolę, kadruję i robię zdjęcia.

I to jest chyba najlepsze z zastosowań podglądu bezpośrednio z modelu, a w tym wypadku jeszcze przez obiektyw aparatu.

Przy obecnych rozdzielczościach nagranego filmu z góry, dobra fotografia i to jeszcze przedstawiająca dokładnie to, co chcemy ukazać bije na głowę nagrany film, który ewentualnie może posłużyć do montażu wprowadzenia, dla finalnej fotografii, dającej bez porównania więcej szczegółów i ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, ja rowniez sceptycznie podchodze do tematu, choc bede kibicowal.

 

Podpowiem tylko ze wcale nie musisz tracic gwarancji by wyprowadzic antene na zewnatrz. Wystarczy zakupic pigtail , odkrecic z tylu obudowe laptopa w miejscu gdzie widoczna bedzie karta minipci wifi. Bedziesz widzial 2 kabelki podlaczone do zlacz ufl, wyciagasz je, podlaczasz pigtaila pod te oznaczone main + ew. zmieniasz w windowsie w ustawieniach karty bezprzewodowej ktorej anteny ma uzywac. Test zasiegu wykonujesz za pomoca oprogramowania np. Netstumbler.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter napisał/a:

celnik napisał/a:

jeżeli damy zewnetrzną antene?

 

Ale jaka ?

 

 

NP. taką http://www.dipol.com.pl/a...0_db_A72621.htm

Zwróc uwagę na wąską charakterystykę w pionie, a to ważna rzecz, bo nie latasz na wysokości odbiornika. Zwróc również uwagę na wagę tej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter napisał/a:

celnik napisał/a:

jeżeli damy zewnetrzną antene?

 

Ale jaka ?

 

 

NP. taką http://www.dipol.com.pl/a...0_db_A72621.htm

 

Zwróc uwagę na wąską charakterystykę w pionie, a to ważna rzecz, bo nie latasz na wysokości odbiornika. Zwróc również uwagę na wagę tej anteny.

 

Patrysz na Kąt promieniowania w płaszczyźnie pionowej V 23 stopni?

Doradz jaką antene byś wybrał z oferty tego sklepu tak w cenach 100 - 150 zł. Jakich anten szykać do takich celów dookolnych, kierunkowych, szczelinowych? Może ktoś zna zastosowania poszczególnych anten wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celnik, nie upieraj się przy antenach na razie. Jak już pisałem, chcesz sprawdzić tą kamerkę to OK., sprawdź, ale do modelu i tak nic więcej jak firmowa gumka nie założysz, a na ziemi do laptopa wybierz coś po pierwszych testach. Jedynym rozwiązaniem poprawiającym sytuację odbioru w laptopie i tak będzie jakaś nie wielka max 8dbi antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wazy ta kamerka?

 

Anteny w laptopie powinny sobie poradzic na otwartej przestrzeni. Jest w nim zarowno main jak i aux (anteny leca wokol matrycy, jedna w pionie, druga w poziomie).

 

Najlepiej jakby ktos sprawdzil jak takowa reaguje na zmiany polozenia oraz czy negocjuje sobie predkosc czy tez mozna ustawic jakas na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wazy ta kamerka?

 

Producent Edimax

Model IC-1500WG

Procesor RTL8650B + Topro6811

Pamięć 2 MB Flash, 8 MB SDRAM

Porty 1x LAN 10/100Mbit

Maks. rozdzielczość 640 x 480 (VGA, 20 fps)

Standardy IEEE 802.11b

IEEE 802.11g

Pasmo częstotliwości 2.400 - 2.4835 GHz

Moc transmisji 16-18 dBm

Bezpieczeństwo WEP 64/128-bit, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA-AES

Antena / typ złącza odkręcana 4dBi / RP-SMA

Sterowniki Windows 98SE/ME/2000/XP/2003

Wymiary 43 x 130 x 105 mm

Temperatura 0°C ÷ 45°C (pracy)

Zasilanie zasilacz DC 12V/0.5A, AC 230V/75mA

Certyfikaty FCC, CE, C-Tick, VCCI

Okres gwarancji 24 miesiące

 

Niestety w specyfikacjach nie podają. Może Leda będzie mógł zwazyc bo wspominal, że może mieć dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie pudelko o takich wymiarach, moim zdaniem jest to troche duze... (wieksze niz aparat kompaktowy) z pewnoscia bedzie rowniez troche ciezkie... mysle ze 150g minimum+zasilanie.

 

Tą odpowiedzią sugerujesz mi zakup aparatu zamiast kamerki? Tylko że aparaty w tych kwotach nie mają wyjścia AV i rozdzielczosc 640x480 (nowe). Czy w polsce zaopatrze się w tor nadawczo odbiorczy? Czy tylko import? Pytam z ewentualnych powodów gwarancyjnych i kosztów przesyłki.

 

Ponowiam pytanie o zastosowanie anten o których wyżej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat kupisz już za około 250 zł. Zapytaj Petera, on polecał chyba jakiegoś Pentaxa. Zdecydowanie polecam nadajnik i odbiornik kupić w USA. Wyjdzie najtaniej.

 

Czyli ceny przedstawiają się następująco:

 

1.3GHz standard receiver

$65.00

 

1.3GHz 300mW audio/video transmitter

$75.00

 

Pentax E-35 300zł

 

A ile zapłaciłeś za przesyłkę ze stanów do PL (z tego sklepu o którym pisałeś: http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_36&products_id=67 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka to chyba około 30$, możesz to sprawdzić na stronie. Nie zapomnij napisać w uwagach, żeby wystawili fakturę na niższą kwotę, bo będziesz musiał potem od tego zapłacić cło i VAT. No i jak nie masz aparatury 2.4 gHz to może weź sobie nadajnik i odbiornik w tej częstotliwości, bo ma większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak nie masz aparatury 2.4 gHz to może weź sobie nadajnik i odbiornik w tej częstotliwości, bo ma większą moc.

 

Dużo większą? (w procentach tak mniej wiecej)

Akurat jestem na 35MHz ale planuje byc moze zakup 2,4, a tak bym sie zastanowił

 

A tak z innej beczki. O jakich odległościach mówimy dobrego odbioru z tych urządzeń nadawczych i odbiorczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że oni w tym sklepie mają nadajnik 1.3 gHz o mocy 300 mW, a 2.4 o mocy 500 mW.

 

A jeżeli steruje sie aparatura 2,4 to jest duze prawdopodobieństwo problemów z wizją oraz wykonywaniem polecen z aparatury?

 

From_heaven jak latasz FPV i jeszcze robisz fotki w tym samym czasie? Aparat sie przełącza między trybami nagrywania a robieniem zdjec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.