Skocz do zawartości

Motoszybowiec na początek?


tom@-

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) !

 

dołączyłem właśnie do grona forum.

jest to mój pierwszy temat i liczę że doradzicie! Od wakcji dokładnie od sierpnia zaczołem myśleć o modelach RC (jak narazie to samoloty). Chcę sobie sprawić model do nauki pilotarzu. Sęk w tym że nie wiem jaki? Nie chce się rzucać na głęboką wode!

 

Zastanawiam się nad tym modelem :| :

 

http://allegro.pl/item459532256_samolot_akrobatyczny_tw_738_3_ch_108_cm_prop.html

 

Dobry czy nie? Co uwarzacie jak na początek żeby nauczyć się podstaw pilotarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a z aparaturą to jak jest? bo chyba 4-kanały to za dużo jak na początek. Myślałem tak zacząć od 3. Co sądzisz?
skąd żeś takie bzdury wytrzasną ? 4 kanały to minimum, oczywiście że nawet na 3 da się latać i 2ch w prostym szybowcu, ale apatyt na kanały bardzo szybko się zwiększa . Nadajnik to podstawowy zakup lepiej poczekać dozbierać i kupić coś porządnego i przyszłościowego. Inna sprawa że w dziale "Od czego zacząć ?" masz cała potrzebna Ci wiedzę. Wystarczy trochę chcieć i umieć czytać :wink: Model który pokazał kolega będzie ok jak masz ograniczony budżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum 'od czego zacząć?' jest podanych kilka podstawowych propozycji modeli na początek, tych do budowy jak i tych gotowych do lotu (RTF), Nemo, Sky Lady, Focus itd. , nie musisz juz pytac ktory lepszy, bo są bardzo podobne, jesli juz jestes zdecydowany, bierzesz ten, ktory Ci sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek66, o bellance już sporo tu napisano i niestety nie jest polecana do nauki.

A czy SL czy Nemo to juz zalezy od preferencji kupujacego.

W SL nie masz lotek , a wedlug mnie posiadajac lotki jest sporo łatwiej pilotować model.

W SL nie masz mozliwosci potrenowania na symku zanim zaczniesz w realu.

"Dla kazdego cos milego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja nikogo nie zmuszam do zakupu Bellanki! Wyrazam tylko swoją opinie poniewaz posiadam modelik i jestem zadowolony. A co do lotek, moze to i ułatwia pilotowanie, zgoda ale mi na początku sprawiało to wiele trudności bo jestem przecież nowicjuszem. Moim zdaniem ktos kto zaczyna dopiero przygode z nauką latania powinien zaczynac bez lotek . Ale to tylko moja skromna opinia. Na koniec powiem jeszcze tylko że czytałem też duzo pozytywnych opinii na temat Bellanki. Pozdrawiam!! ps. moze ktos pomoze jak wstawić foto do swojego profilu, cały czas pojawia sie napis ze musi byc mniejsze a ja juz tak pomniejszylem ze juz prawie nic nie widać. Komputer to nadal jakas czarna dziura. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal musze się głęboko zastanowić ale coś mi mówi za SL :|

 

A co do zdjęcia kolego (chociaż to nie jest forum na ten temat) ale może Ci pomoge!

Miałem ten am probelm co ty!

Ale dałem rade! :D

Więc: jeśli masz zainstalowanego offica'03 to wybierz zdjęcie i włącz je za pomocą MSO Picture Manager -> potem w pasku (do góry) wybierz opcje EDYTUJ OBRAZ -> po prawej stronie powinno wyskoczyć Ci pare opcji i wybierz opcje ZMIEŃ ROZMIAR i możesz sobie sam wyokość wyznaczyć :) Jeśli nie dało rady to pisz na gg :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.