Skocz do zawartości

corona totolotek


jaqn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam odbiornik corona 6 kan z synteza pojedyncza przemiana i problem z nia

zasilam z aku 4xaaa odbiornik jest dostrojony dobrze do kanalu 72

35mhz i po wlaczeniu odbiornika a wczesniej nadajnika raz sie wlacza i dziala a czasami odpala sie dioda mignie 3 razy i serwa same robia co chca tzn. nie lataja tak jak sterowane nadajnikiem ale sa jakby strasznie spowolnione co sekunde robia 1mm

wyglada to jak sekundnik w zegarku i nie reaguja na nadajnik

w nadajniku kwarc sie trzyma dobrze wtyczka tez w odbiorniku rowniez wiec albo bateria albo odbiornik

 

Pozdrawiam serdecznie i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie - wygląda jakby te AAA nie wyrabiały prądowo i siadało napięcie, odbiornik się restartuje i tak w kółko. Nie wiem co to za serwa ale mogą pobierać dużo prądu. Może zasil całość z 4xAA 2000mAh albo z jakiegoś wydajnego BEC.

 

PS

Weź jakieś kropki, przecinki i duże litery na początku zdań powstawiaj bo musiałem to 4 razy przeczytać by coś zrozumieć... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaqn, może najlepiej skontaktuj się z jakimś doświadczonym modelarzem, który miałby trochę sprzętu do podmiany i testowania.

Zobaczyłem Twoją historię modelarską, i wg mnie cały Twój sprzęt stanowi totolotek.

Ale skoro każdy zgaduje, to i ja coś obstawię :)

Być może masz po prostu źle polutowane przewody zasilania - coś Ci nie łączy między akumulatorem a odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są polutowane poprawnie.

Napięcie na aku spada o 0.2v gdy włączam odbiornik a po wyłączeniu wraca.

Gdy jednak odbiornik się poprawnie odpali to wykrzywia servo wysokości i kierunku do maksymalnego położenia i dopiero się trymuje a czasem gdy mu się odwidzi Serva pozostają w tym położeniu i kierunek sam obraca się gdzie chce i to strasznie spowolniony jakby zakłócone czymś i tego obrotu nie da się zatrzymać.

 

przepraszam za brak znaków interpunkcyjnych w poprzednim poście

śpieszyłem się

Dziękuję za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.