Skocz do zawartości

Excel 2000


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dostalem od kolegi Daniela (Deem) model tego samolotu. wzmocnilem kadlub listewkami i wikolem, chce prosic o porade co zrobic z podwoziem, zostalo wyrwane i jest dziura. moj plan jest taki aby dopasowac 2 x 3mm sklejke i wkleic to na wikol (pattex). i pytanie do was. wzmacniac to wtedy od srodka jeszcze jakos? czy wytrzyma to ?

 

Teraz zdjecia dziury:

 

dziura1mk7.jpg

dziura2kg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałeś się naprawić kadłub :wink: Zrób jak piszesz i ew. zalaminuj od środka. Kadłub jest na tyle słaby że jak nie puści w tym miejscu to przy feralnym lądowaniu puści w innym.

Poprzednie podwozie było z blachy i przy każdym zaczepieniu "wychodziło" z modelu. Sugerował bym zastosować podwozie z drutu, pozwoli, przynajmniej częściowo, uniknąć moich "przygód"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie z drutu mam z innego modelu wiec chyba jednak go zastosuje w tym takze. w sumie jesli ten kadlub nie wytrzyma to zawsze mam drugi, a ten wybralem dlatego ze wyglada duzo ladniej niz moj no i po czesci ze pasuje do skrzydla. nie chcialem takze robic dziur w skrzydle pod sruby wiec dlatego zostawiam ten kadlub poki co. planuje zastosowanie w nim silnika os max 46 la

 

Edit:

 

bardzo bym prosil o zdjecia oryginalnego podwozia oraz mocowania go i widoku od srodka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś o zdjęcia, więc kilka zrobiłem mojemu Excelowi. Mój natomiast ma podwozie duralowe i sądząc po wyrwanym obszarze z twojego kadłuba, chyba tam tez takie było.

U mnie jest to kawałek sklejki (chyba 4), wzmocniona 2 klockami po bokach, i w to wkręcone 4 śruby.

A oto kilka fotek mocowania mojego podwozia. Myśle że zawsze coś Ci pomoge :wink:

 

dsc00919wj6.th.jpgthpix.gif

 

dsc00919ev2.th.jpgthpix.gif

 

dsc00938zb3.th.jpgthpix.gif

 

dsc00939qf0.th.jpgthpix.gif

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra z duralowego podwoziia raczej nici poniewaz watpie abym wydal 40zl na takie podwozie

 

EDIT:

 

dzisiaj mam zamiar zrobic podwozie do reszty, z drutu, oraz zamocowac przednie kolko. mam problem z srubkami do loza poniewaz mi sie jedna zgubila i nie moge jej znalezc a w sklepie nie maja tego...

 

Silnik juz mam, jest to ASP 46 od kolego robrafa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do podwozie mialo juz tyle prostowan ze nie policze ich. ale mialem je pod reka i takie dalem. lacznie dalem tam 4 x 3mm sklejki wiec jest 12 mm teraz. bedzie dorbze :) zalozylem tez wyzsze kolka no i model juz troche jest podniesiony. wyglada teraz bardziej terenowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.