Skocz do zawartości

Diversity 4 channel


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie trafil produkt stricte beta,wiec przyjmujac z ;-) jest to forma wstepnie zakonczona.Wiec moge sobie ponarzekac jako potencjalny klient/uzytkownik.

Nie bardzo pamietam kto kogo namowil :oops: ,ale po paru miesiacach powstala konstrukcja,ktora zawsze chcialem uzytkowac.Niezalezne 4 kanaly.

Robilem juz proby z podobnym systemem tzw. ultimate,ale byla to dosc spora kombinacja,trudna w regulacjach/strojeniu.Ale powstala,na 3 tunerach-czyli YJ i Oracle plus rx RV.Powstala to za duze slowo,po prostu udalo mi sie dzieki Krzyskowi,skompletowac wszystko razem.

Ale wracajac do rzeczy.

Ja jako laik,marudzilem wciaz Zbyszkowi,aby zrobil/wymyslil/skonstruowal uklad powiadamiania (dzwiekiem) :

przelaczanie glowic

niski poziom sygnalu

itp.

Zbyszek,jako pragmatyk,odrzucil niektore moje irracjonalne zyczenia i dorobil do tunerow

osobne .....OSD !!!

Taki pasek pozkazujacy poziom sygnalu (na ekranie ).

No tym posunieciem,oslabil moja wole marudzenia.Zupelnie :oops:

Sam bym tego nie wymyslil.

Zastanawiam sie ile czasu spedzil nad montazem,obudowa itd.Bo o wymysleniu to nawet nie wspominam,przez grzecznosc.Dla mnie to calkowite s-f to co robia Zbig i inni.

W kazdym badz razie ,tuner dotarl wczoraj,w dobrej kondycji i w tym watku postaram sie marudzic i szukac dziur w calym.

Zaczne od konstrukcji mechanicznej.

0031511915de7673.jpg

Obudowa typowa,typu gotowa.Calosc zwarta (w srodku) .Solidnie zamocowana.Calosc na zewnatrz sprawia wrazenie prawie fabrycznego produktu.Cos jak jakosc Oracle (w podobnej obudowie).Zaskoczeniem jest,spora waga (cztery glowice wewnatrz) i szum....wentylatora.Jednak jest tam sporo tej elektroniki,wiec i ch;lodzenie na cieplejsze dni przewidzial konstruktor.

Wewnatrz (pozwolilem sobie zajrzec :oops: ) uporzadkowana konstrukcja,solidnie zamocowane plytki i elementy typu: gniazda , wyswietlacz itd.

Jak na prototyp,to wymagalo to sporo pracy.Mowa o dystansach,mocowaniach .Typowo mechaniczna sprawa,ktorej nie cierpie.

03a337a7c6de0b49.jpg

Calosc,po zalaczeniu i krotkiej pracy,jawi sie jako przemyslana i dopracowana konstrukcja.

Umowilem sie wstepnie ze Zbyszkiem,ze zanim poleci model,pozwole sobie zrobic kilka ,tak lubianych spacerkow po wsi (tym razem polskiej).

Wyglada to mniej wiecej tak,ze beda porownania pomiedzy YJ z hamerykanckiej firmy a diveristy Zbiga.Ja stawiam na Zbiga,ale moze sie tez okazac ze wygra YJ.

To mikrofale i nie wszystko mozna przewidziec,juz nie raz sie przekonalem o tym,latajac z antenami po nocy po wsi :shock:

 

Zainteresowanych,prosze o cierpliwosc,gdyz takie testy wymagaja jednak sporego przygotowania logistycznego.A jesli maja byc w przyblizeniu wiarygodne,musza byc zrobione po 2-3 razy.

Oczywiscie lamerski opis,ze kolo drzewka mam juz snieg takze bedzie,ale tym razem poprzeczke podniose wyzej,bo rownolegle bedzie dzialac drugi zestaw,a calosc postaram sie w miare logicznie sfilmowac.

 

Majac juz wczesniej tuner 13 cm.uk na glowicach Comtecha,zauwazylem ze maja one fenomenalna czulosc.Dlatego tez jako ,,deser'' postaram sie przetestowac antene o b. duzym zysku,aby potwierdzic moje wczesniejsze przypuszczenia,ze tunerami Comtech mozna wybrac sie naprawde daleko,bez obawy na utrate sygnalu.Juz wczesniej pisalem o tym,ze te glowice reaguja inaczej niz inne (np. Lawmate) Tzn. nie ostro,nie ucinaja gwaltownie polaczenia/odbioru,ale lagodnie,informujac wczesniej sniezeniem.

I dlatego wlasnie te zostaly wybrane ,choc mozna bylo inne :-| np. Airwave,tansze i do kupienia bez problemow.

Wiecej o powstaniu tej konstrukcji w watku autorskim Zbyszka

http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=28

 

Czas pokaze,wynik testow juz za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.