Skocz do zawartości

FOAME II 3D


Grzegorz POL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Na początek chciałem powiedzieć że jest to mój pierwszy modelik odnośnie akrobatów RC. Mam Już duże doświadczenie w szybowcach takich jak:"Pelikan" oraz "Jastrząb" . Mam plany modelu FOAME II 3D "park flyer". Robię go właśnie. Chciałbym uzyskać porady i jakieś pomoce związane z tym oto modelikiem(ci którzy go już zrobili).Już niedługo relacja z budowy i może jakiś filmik.

 

Pozdrawiam

-------------

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok! Już wyciołem elementy kadłuba,skrzydła i statechniki. Na razie caość tylko złożyłem bo musiałem dopasować (kleju nie mam może dzisiaj przyjdzie). Dziwi mnie też to że przy kadłubie nie ma tej "poziomej" deski. chciałbym zapytać czy to rzeczywiście TAK MA BYC?

 

To linki do zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de1d2d30456b42fe.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b884c2538ac28144.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4dc922df612ce682.html

 

Oczywiście lotki jeszcze czekają, może dzisiaj zrobie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Norbert. W kadłubie będzie jeszcze rurka węglowa, ale dlaczego tej "poziomej deski" nie ma to ja naprawde nie wiem. W Piątek kupiłem silnik w Mielcu w gammie-hobby nie wiem jaki typ bo to jest silnik, regulator i śmigło. Dzisiaj nic nie napisze bo nie ma mnie w domu, ale może w Niedziele opisze jakieś parametry tego silniczka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po długiej przerwie z powodu braku łączności internetu załączam dane techniczne moego silnika i regulatora :rotfl: ;D

 

Silnik::

Obroty / Volt : 980[KV]

Średnica : 28 mm

Wysokość całkowita : 40 mm

Śr. wału : 3 mm

Waga silnika : 35 g

Pobór prądu : max. 15 A/60 sek. przy V

Zasilanie : 2 - 3 Li-Pol

Sugerowane śmigło : 8x4 APC

Moc maksymalna : 103 W/60 sek.

 

Regulator::

Wymiary : 22*18*6mm

Waga : 8.5g

Prąd operacyjny : Max 23A / Ciągły 10 min 18A

BEC:5V1.5A 2LIPO/4-5mini servo,3LIPO/3-4mini servo

Napięcie operacyjne : 6-12V

Ilość ogniw: LIPO 3 NIMH/Nicd 5-12

Myślicie że to wystarczy???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lekki ten regulator. Wydaje mi się że powinieneś jeszcze raz sprawdzić jego wagę bo zamiast 8 g powinien ważyć koło 18 g, jeśli faktycznie jest to regulator 18A. Na tym sprzęcie 3d nie polatasz ale do podstawowej akrobacji powinien być jak znalazł. Zależy jeszcze jaka będzie reszta wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastowałem 2 mikroserwa Haiteca HS-55 i jeszcze jedno na lotki też haiteca ale nie chce mi sie sprawdzać jakie . Pakiet lipolków Li-Po 7,4V, 800mAh 3 cele. Kręcić 3D może nie ale na śmigle stanie tak w 70% wychylenia drążka.

Aha i śmigło TowerPro 8x4E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to ten zestwaw tylko nie ten silnik i regulator. Bo w Mielcu na miejscu jest taki sam zestaw tylko że mocniejszy więc wziąłem mocniejszy. A co do regulatora to faktycznie nie 7,2V tylko więcej. W tym zestawie to jak mówiłem wszystko jest słabsze! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to ten zestwaw tylko nie ten silnik i regulator.

 

:rotfl: To prawie jak z tymi samochodami co rozdawali w Moskwie na Placu Czerwonym, za darmo . Tylko potem się okazało, że nie samochody, a rowery, Nie w Moskwie, tylko w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Placu Rewolucji i nie rozdają, tylko kradną...

Ale reszta się zgadza. :rotfl:

 

Z taką "precyzją" to coś cienko widzę wykonanie tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.