Jump to content

Zabezpieczenie czy uszkodzenie?


wa1ker

Recommended Posts

Witam

 

Mam mały problemik posiadam regulator Brushless Pentium 10A z silnikiem bezszczotkowym również Brushless(kupiony jako komplet). Dziś podczas testów przed wyprawą na lotnisko okazało się że jest problem z silnikiem :( Do 3/4 obrotów motorek śmiga jak złoto niestety powyżej wyłącza mi się cała elektronika kompletna padaka i jedyne do pozwala przywrócić model do życia to odłączyć na chwilę pakiet :( Co to może być? Jakieś zabezpieczenie się włącza czy coś? Jak można to zweryfikować?

 

Chyba sobie dziś nie polatam :(

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na niewydolność pakietu. Zobacz, czy na mniejszym śmigle będzie ten sam efekt.

Czy na pewno nie da się ponownie włączyć bez odłączenia na chwilę pakietu? Jaki pakiet i jakie jest napięcie odcięcia regulatora?

Link to comment
Share on other sites

Pakiet to LiPol 1500 7,4V - RAY nówka sztuka jeszcze nie latana. Do tej pory latałem z podobnym tylko że 1300mAh Fullriver i wszystko było ok. Przed chwila zrobiłem eksperyment i zwiększałem obroty bardzo pomalutku udało mi się wychylić drążek maksymalnie ale od 3/4 były stałe obroty i wcale się nie zwiększały :( Coś czuję że masz racje z tą niewydolnością pakietu :( .

Na pewno nie da się ponownie włączyć kompletny trup :(

Link to comment
Share on other sites

czuję że masz racje z tą niewydolnością pakietu

No nie bardzo. Gdyby problemem była niewydolność pakietu, po zdjęciu gazu i ponownym dodaniu, silnik startowałby ponownie. Zadam ponownie pytanie: czy z mniejszym śmigłem jest tak samo?

Link to comment
Share on other sites

Jak się nie umie czytać to się nie powinno chodzić do sklepów a już tym bardziej kupować w sieci :( Okazało się że po raz kolejny zawiódł człowiek nie maszyna :mrgreen: - jak bym doczytał że ten pakiet tylko jest do zasilania odbiornika to bym wiedział że nie wykrzesam z niego za dużo mocy do kręcenia silnikiem :rotfl: No cóż trzeba kupić kolejny pakiecik hmmm a może od razu 5? :twisted:

 

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.