Skocz do zawartości

zakup aparatury na początek


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz Mesjasz ma rację bo po co na początek ładować się w koszty. Wiadomo jakie jest latanie jako początkujący bo każdy z nas to przechodził więc lepszym rozwiązaniem będzie zakup optic 6 a jak już nauczy się latać to zawsze można wymienić moduł na 2,4 ghz no i oczywiście odbiornik ale na początku przynajmniej nie będzie bardzo bolało przy jakimś przypadkowym kretobiciu co niestety jest wliczone w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja zawitałem po raz pierwszy na tym forum i problem mam podobny z aparaturą. Nie ma co ukrywać początki są ciężkie i kosztowne. Zakupiłem już sobie modelik górno płata, jakiegoś minimag-a, i teraz pozostaje sprawa radyjka. Znajomy ma Graupnera MC-14 (kupował ją jak był młody) i teraz pytanie czy pchać się w te syntezy? Ceny są bardzo podobne do zwykłych aparatur, jedne co mnie martwi to że jak powiedziano mi w sklepie iż odbiornik na 2,4GHz kosztuje ok 200 zł i więcej....

 

i co wy na to?

aaa oczywiste chcę kupić aparaturę raz na długi czas ;)

 

 

oglądałem ostatnio:

 

1. FUTABA - FF-6 (T6EXP) 2,4 GHZ 6/7/0 cena ok 600 zl

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4588

 

2. Hitec - Eclipse 7 - synteza (spectra) ok 600 zl

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2729

 

3. FUTABA - FF-7 (T7Cp) 2,4 GHz ale za droga po 1000 zl

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5367

 

i jak lepiej wsiąść 2,4GHz czy np tę Eclipse 7 synteze? hehe pewnie najlepiej wydusić jeszcze 400 zl i kupić numer 3 ;)

 

proszę o sugestie, oraz o podawanie modeli konkretnych aparatur za nie więcej niż 1000 zl ale najlepiej to w granicy 600zł-700 zl z uzasadnieniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pchać się w te syntezy?

Pchać

powiedziano mi w sklepie iż odbiornik na 2,4GHz kosztuje ok 200 zł i więcej

A co to ma wspolnego z syntezą?

Synteza to brak konieczności używania kwarcy.

2,4 to zupełnie inna technologia.

 

Skoro zaczynasz to pchaj się w 2,4GHz.

I polecam DX6i z odbiornikiem AR6200. Kupiona z anglii wyjdzie koło 570zł.

NA alledrogo widzialem za 599 z przesyłką ale oczekiwanie 2 tygodnie więc koleś też sam zamawia i sprzedaje potem w polsce.

Odbiornik jeden w komplecie masz , a drugi dokupisz jak bedziesz mial w co go wlozyc. Narazie kosztują okolo 280zł ze sklepu hobbycity, w polsce 399zł więc się u nas nie opłaca kupować.

A link do tej aparatury prosze bardzo: http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Spektrum-DX6i/

Przesyłka w 3 dni jest u Ciebie.

I myślę że starczy Ci ona na najblizszych kilka lat.

Zauważ że odbiorniki w 35MHz dobrej klasy to koszt miedzy 200-300zł

A w tym komplecie jest naprawde dobry odbiornik pełnozasięgowy.

 

Poza tym powitalnia i avatar sie kłaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja biore sie za to na serio, w sumie wraz ze znajomym mamy juz 4 modele (samolocik, hydrofoama, nietoperka i Multiplex-a minimaga, ale jakos nie latalismy jeszcze;) hehe zatem jak juz wydaje taka kase to na cos porządnego. wiadomo ze nie kupie czegos za 3 tys bo mnie nie stac ale za te 600 zl chciałbym cos, za co pozniej nie będę żałował ze dałem 600 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie w kwocie do 600 miescisz sie z popularnych aparatur w:

 

- Spectrum DX6i

- Graupner MX-12

- Hitec Optic

 

i pewnie kilku innych o ktorych nie slyszalem ;) Wszystko to aparatury 6 kanalowe.

 

Osobiscie posiadalem graupnera i powiem ze to bardzo dobry nadajnik o duzych mozliwosciach. Przejrzyste Menu, graficzny wyswietlacz, latwe programowanie i bezproblemowe uzytkowanie. Latalem ta aparatura smiglowcem z duzym powodzeniem, nie liczac zaklocen. Niestety miejsce gdzie latam ma taki urok ... na 35 MHz trzepie modelami.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a tu cenowo swietnie sie prezentujaca aparatura FUTABA - FF-6 (T6EXP) 2,4 GHZ 6/7/0

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4588

 

moze nie taka ladna z zewnatrz i chyba ma te same funkcje co ta DX6i no chyba ze widzicie jakas róznice?

 

są róznice, bo futaba ten nadajnik traktuje jako niepełnozakresowy, czyli polecany do małych elektryków i śmigłowców, ale w praktyce ile ma zasięgu to trzaby podpytać tych co latają.

Dobra rada- patrz na ceny nie tyle nadajnika, bo ten sie kupuje jeden, ale odbiorników bo tych najlepiej mieć tyle co modeli, a praktycznie 3-4 dają jako taką wygodę. ZTCW to Futaba ma trochę droższe odbiorniki, a chyba ASSAN najtańsze.

Możesz kupić jakiś używany JR z wymiennym modułem, i do niego dokupić moduł assana z odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zasadniczo przy zakupie aparatury sprawdza sie zlota zasada - kup najlepsza na jaka Cie stac, nawet kosztem wyposazenia do modelu ktore kupisz nieco pozniej. Model zmienisz wczesniej czy pozniej, aparatura zostaje - zazwyczaj. Dlatego osobiscie nie jestem zwolennikiem kierowania sie aktualnym zapotrzebowaniem jesli chodzi o mozliwosci sprzetu. Moze sie okazac ze temat Cie wciagnie blyskawicznie, masz do tego dryg, i za rok bedziesz juz chcial polatac akrobatem z lotkami, klapami, hamulcami aerodynamicznymi i Bogowie wiedza czym jeszcze, a wtedy okaze sie ze aparaturka zakupiona do trenerka ma za malo mikserow, nie posiada funkcji ktorych potrzebujesz albo brakuje kanalow. Dlatego wybierajac sprzet patrz "jeden krok w przod" i napnij budzet jesli tylko sie da ;)

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.