Skocz do zawartości

zakup aparatury na początek


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić aparatute do sterowania samolotu, jakiś trenerek na poczatek.

Tylko nie wiem jaka to ma być aparatura, zupełnie sie gubię,

nie wiem co znaczy? Mode1, Mode2 czy Synteza.

No i co wybrać chodzi mi o 6-kanałów najlepiej w komplecie z odbiornikiem i serwami, ale nie wiem czy 35MHz czy 2,4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecał aparaturkę, którą możesz znaleźć u nas w dziale Giełda:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10971

To jest na prawdę wspaniały sprzęt, którego możliwości będziesz wykorzystywać przez długi czas. W tej aparaturze mode (czyli ustawienia każdego z drążków) możesz dowolnie konfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli się nie skusisz na aparaturę z tematu "giełda" o której pisze PEGAZ to może Hitec Optic 6 bardzo fajne radio nie drogie, mam takie w swojej kolekcji od przeszło dwuch lat i nic złego nie mogę powiedzieć, przekazałem go kilka miesięcy temu synowi i jemu też lata się dobrze jednym słowem w miarę dobry wyrób za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić aparatute do sterowania samolotu, jakiś trenerek na poczatek.

Aparature kupuj "na zapas" chyba, ze stac Cie na kupowanie nowego radia do kazdego nowego modelu ;)

Tylko nie wiem jaka to ma być aparatura, zupełnie sie gubię,

nie wiem co znaczy? Mode1, Mode2 czy Synteza.

Jest wiele watkow na ten temat, wiec nie ma sensu tworzyc nowego - w skrocie MODE 1 drag gazu po prawej stronie MODE 2 gaz po lewej stronie SYNTEZA - mas zmozliwosc zmiany kanalu bez potrzeby wymiany kwarcow - bardzo przydatna sprawa ;)

Poczytaj jednak o radiach 2.4 GHz - mamy obszerne watki na ten temat.

No i co wybrać chodzi mi o 6-kanałów najlepiej w komplecie z odbiornikiem i serwami, ale nie wiem czy 35MHz czy 2,4?

W zaleznosci od tego ile masz kasy - jak malo to JA bym wzial DX6i jak wiecej to DX7.

A reszte - poczytaj - szybciej znajdziesz odpowiedz sam niz ktos zdazy odpowiedziec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę kolega mammuth, DX6i lub DX7

Ja posiadam od niedawna tą pierwszą bo kosztuje połowe tego co DX7 i jestem bardzo zadowolony. Dobrze wykonana , solidna , łatwa w obsłudze , czytelne menu , dokładna , intuicyjna.

Anteny nie złamiesz bo jest krótka, zasięgu nie zgubisz bo prędzej model stracisz z widoczności niż zasięg, zakłócenia będziesz znał tylko z opowieści, na 4 akumulatorkach działa DWA TYGODNIE z lataniem po godzine dziennie i dalej nie woła że mało prądu ma.

I tak mógłbym pisać do woli. Jak kiedyś znajdę jakąś wade to napisze , poki co wad brak. W DX7 dostajesz w komplecie serwa i jeden kanał więcej a nie sądze by był Ci potrzebny przez najbliższe rok dwa no chyba że masz talent i pieniadze , masz zamiar budować mdele z chowanym podwoziem , katapultą dla pilota , zrzucanymi "bombami" itp. Ale według mnie cenowo jest mniej korzystna. Po pierwsze te serwa są spore i jesli zaczynasz dopiero to beda lezaly przynajmniej rok lub dwa zanim zdecydujesz sie na modele w ktorych będą odpowiednie.

Po drugie odbiornik jest większy niż w DX6i a i przy okazji ciut cięższy. Zasięg ten sam.

Poza tym poszukaj na forum. Tego typu zapytań było już mase i sporo w nich jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Troszke Norbert z cena pojechales ;) Roznica miedzy DX6i a DX7 to okolo 75$ w "zagranicznym sklepie". Zestaw taki sam - aparatura + odbiornik AR6200, 200$ wobec 275$.

 

Osobiscie wybralem DX7 jako ze najczesciej latam smiglowcem, tutaj dodatkowy kanal wczesniej czy pozniej sie przyda, stwierdzilem ze zaplace kilkadziesiat $ wiecej zeby uniknac za jaks czas koniecznosci wydania kolejnych kilkuset $ bo zaoszczedzilem na jednym kanale ;) Aparatura DX6i to bardzo dobry sprzet, jesli jestes pewien ze na pewno 6 kanalow Ci wystarczy to nie ma sie co zastanawiac. Mozesz rowniez poszukac w systemach inych producentow, bardzo ale bardzo obiecujaco zapowiada sie czeski system Jeti Duplex, rowniez na 2.4. Na razie jest to nowosc na rynku i trzeba poczekac na opinie, jednakze jesli system rzeczywiscie dziala tak jak producent zapowiada to jest to rzecz warta grzechu ;) ma jednak pewien minus - to zestaw modulowy, nie ma w ofercie kompletnego nadajnika Jeti duplex a jedynie moduly umozliwiajace przerobienie standardowej aparatury 35 Mhz na 2.4 w systemie Jeti.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke Norbert z cena pojechales ;) Roznica miedzy DX6i a DX7 to okolo 75$ w "zagranicznym sklepie". Zestaw taki sam - aparatura + odbiornik AR6200, 200$ wobec 275$.

Czyżby? To zobacz na ceny bo nie wem skad masz 275 na DX7.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6508&Product_Name=Spektrum_Dx6i_Mode2_w/_6200_Rx

To 180$

A DX7 http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6376&Product_Name=Spektrum_DX7_w/_61000/_TX-Batt/3x285Srv_(Mode_1)

360$

Mnie to daje dokładnie dwa razy więcej za DX7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Norbert, gdy szukales nadajnika dla siebie podalem Ci linka do sklepu w ktorym kupilem swoja aparature - to www.espritmodel.com , fakt ze zdecydowales sie na zakup w UK . Espritmodel to najtanszy sklep jaki znalazlem i tam kupilem swoj zestaw. Jak widac ceny w hobbycity nie zawsze sa najlepsze z mozliwych ;)

 

ceny z espritmodel.com

- DX6i z AR6200 - 200$ (w podstronie 180$)

- DX7 z AR6200 - 275$

 

Roznica 100$ w cenie pomiedzy hobbycity a espritmodel jak dla mnie jest kolosalna.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sigreg, ja wybrałem heliguy.com bo nie musialem sie martwić o cło itp. Poza tym koszt mojego nadajnika wyszedł tam 170$.

Co za tym idzie nadal 180$ na Twim linku to drożej.

Poza tym zwróć uwagę że się mylisz w jednej kwastii.

W HK cena DX7 jest z serwami i baterią . Taki sam komplet kosztuje na Twoim linku 325$.

Sam DX7 z odbiornikiem AR6200 kosztuje 275$.

Więc w DX7 różnica w cenie jest ale nie taka jak podałeś. Bo wskazujesz na cene bez serw. A w HK po prostu są tylko komplety z serwami.

Jak by na to nie patrzeć pomiędzy najtańszym DX6i znalezionym w heliguy a wskazanym przez Ciebie DX7 też tylko z odbiornikiem w cenie 275$ jest nadal 105 dolarów różnicy.

Do tego w komplecie z HK jest odbiornik AR7000.

A kupowanie jeśli już DX7 które ma 7 kanałow z odbiornikiem 6 kanalowym to juz chyba pomylka. :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jeszcze kwesta że kolega jest początkujący i kretów pewno trochę upoluje ;) Ubić w modelu odbiornik spectrum to trochę boli cenowo ... Wydaje mi się że opcja nadajnika z wymiennymi modułami będzie najlepsza. Swoją droga wsadzilibyście odbiornik spectrum lub futaba 2,4ghz do modelu combata np esa? Ja raczej nie ;) (w kwestii cenowej oczywiście) A tak w zależności od potrzeb i zasobności portfela można z czasem mieć bardzo rozwojowy i profesjonalny system i jakże uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Roznice 75$ roznicy podalem patrzac na ceny ze strony glownej, tam dx6i kosztuje 200$. Faktem jest ze cena w Hobbycity zawiera serwa, jednak jak sam wspomniales - dobrze by bylo miec do czego je wykorzystac skoro sie za nie placi, a nie zawsze jest do czego ;) Dlatego tez oferta esprit bez serw wydaje mi sie sensowna alternatywa.

Tak czy owak kolega sam bedzie podejmowal decyzje, i trafnie Bartosz podsumowal - niezaleznie ktory nadajnik spektrum by wybrac i skad, uszkodzenie odbiornika mocno boli kosztowo :( Nie wzialem pod uwage tego ze odbiornik moze sie przeciez uszkodzic w czasie kraksy.

Moze rzeczywiscie lepszym wyjsciem jest wybor czegos na 35 MHz i nastepnie "przemodulowanie" w razie gdyby zaklocenia na 35 MHz nie dawaly spokoju albo po nabyciu juz pewnych umiejetnosci pilotazu.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.