Skocz do zawartości

Cessna 195


f-150

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie znalazłem trochę czasu i dokończyłem kadłub.Dorobiłem nowe łoże pod silnik elektryczny oraz pojemnik na akumulatory.Zamontowałem oszklenie "zastępcze" (pomalowana folia przezroczysta za pomocą półprzezroczystego lakieru Tamiya)ponieważ nie mogę trafić na niebieską kliszę Roentgena a zapasy już mi się skończyły.

708594d6827671bcmed.jpg

3d80db70cff6a5b7med.jpg

f8604b468d18e59dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No no wygląda świetnie, moja sena leży i czeka na lepsze czasy. Tak serio to ni ma kasy żeby skończyć i wyposażyć. Daje się jeszcze we znaki daleko posunięte lenistwo :oops: . Model jednak na bank zostanie skończony i ulotniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
kolego eco 8 miesięcy;)

 

Prawie trzy lata ,od grudnia 2007,dwadzieścia jeden upłynęło od opublikowania na tym forum gdzie model był już pomalowany.Ale oczywiście model był odkładany na półkę.

Pierwsza część czyli sam płatowiec ok.dwóch miesięcy,cztery miesiące przerwy,znowu dwa miesiące pracy i ponad półtora roku przerwy.Tak naprawdę model jest do zrobienia w max dwa miesiące ale trzeba by pracować po kilka godz. dziennie.

Nie liczyłem kosztów budowy,nie oto chodziło,kilkanaście listew,trochę sklejki,kilka arkuszy depronu,drut,galanteria może ok.300zł.Najwięcej pochłonął lakier jakieś 150 zł.Gdybym chciał coś taniego to kupiłbym jakiś tani chiński zestaw.Ale takiego nie produkują.W stanach za kit+tartak 2,3m trzeba zapłacić 839$.Jak nie przeżyje oblotu to i tak zbuduje nowy,ale tym razem z samego depronu.

Teraz w kolejce do dokończenia czeka GeeBee ,łódź z silnikiem benzynowym 23ccm (muszę się pospieszyć bo sezon minie)i Stinson Voyager.Ale Stinson poczeka na zimowe wieczory w sam raz do dłubania w balsie.

No i jeszcze w międzyczasie DHC 2 Beaver 1,8m oczywiście z depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stinson Reliant SR10 Ci już przeszedł?

Kiedy Ty na to chłopie masz czas ?? :shock: :devil:

 

Nie ,ale jeżeli ty robisz to nie będę na razie dublował.Przyjemniej latać razem dwoma różnymi modelami niż takimi samymi.Chyba że rzucasz wyzwanie :devil: Poza tym chciałem zauważyć że "ktoś"miał skończyć mi skalowanie planów do 1,8m;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chciałem zauważyć że "ktoś"miał skończyć mi skalowanie planów do 1,8m;D

Dla tego się dopytuję czy go w końcu robisz czy nie :) Jakoś ostatnio nie mam weny do tego Stinsonka :( Jakoś idzie do przodu ale baaardzo ciężko :oops:

Sam jeszcze do swojego nie mam planów skrzydeł rozrysowanych, a jak zrobię to przeskalować na 1.8 m to będzie 2 min.

Kończę kadłub i wtedy zabiorę się za płat.

Przyjemniej latać razem dwoma różnymi modelami niż takimi samymi.Chyba że rzucasz wyzwanie :devil:

Nie będą takie same, bo Twój 1,8 a mój 1,2 m i pewnie malowanie inne.

A wyzwanie Tobie? To było by samobójstwo :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.