Skocz do zawartości

Pilot View FPV 2400


chiboogi

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw jak kazdy inny , google wyglądaja jak gogle R-vision kamerka trochę duża no i nie podaja jej parametrów więc pewnie ma góra 420 lini rozdzielczości, nie podaja jaka moc ma nadajnik jakość odbiornika tez jest niewiadoma , ogólnie zestaw wygląda na zlepek podzespołów. Skoro sa sprawdzone odbiorniki na głowicach comtecha (rangevideo, lawmate) nie warto ryzykować wydawania kasy na niewiadomo jakiej jakości zestaw tym bardziej że cenowo wyjdzie taniej kupując poszczególne podzespoły.

Rangevideo

google 280 usd

nadajnik 500mw 50 usd

odbiornik 50 usd

kamer kx191 100 usd

razem 480 usd

lub z nadajnikiem 1000 mW

515 usd

 

czyli mamy taniej i sprawdzone komponenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

A czy w polsce ktos juz sprzedaje takie "rzeczy" :>

 

No i jaka jest najlepsza kamerka bo jak patrze na filmy to z jakoscia obrazu nie jest najlepiej...

 

Czyli ta firma Rangevideo jest polecana przez Was ??

I spodobalo mi sie cos takiego jak: link

 

Warto ?? takie cos dokupic ?? no i czy pasuje do wszystkich nadajnikw i odbiornikow :)

 

Przepraszam ze nie bardzo znam sie, ale strasznie napalilem sie i nie moge sobie pozwolic na szukanie i douczanie sie ;)

 

Dziekuje za wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta firma Rangevideo jest polecana przez Was ??

I spodobalo mi sie cos takiego jak: link

Nie ma informacji na temat tego urzadzenia.Reklama sklepu czy dwoch uzytkownikow nie jest miarodajna.

No i jaka jest najlepsza kamerka bo jak patrze na filmy to z jakoscia obrazu nie jest najlepiej...

Z jakoscia to tak jak z wiekszoscia elektroniki,im wiecej $ tym lepiej.

Ostatecznie mozna zrobic skromny filmik w jakosci HD,jesli taka jakosc bedzie ok.

np. taki

 

nie moge sobie pozwolic na szukanie i douczanie sie

Przy tak zaawansowanej elektronice zemsci sie to dosc szybko.Niestety.

Zanim usiadziesz w fotelu z goglami na glowie i kawka/piwkiem w drugiej lapce w czasie lotu na odleglosc 1-3-5 km czeka Cie sporo wydatkow i nauki.

Okresl jak daleko chcesz latac,jaka jakosc filmow,czy latanie w goglach czy tylko fotki/filmy jak sie trafia z pokladu modelu itd.

Postaram sie odpowiedziec wyczerpujaco na kazde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiboogi sprzęt kupujemy w rangevideo bo po prostu wysyła w miarę szybko towar :) jest jeszcze jeden sklepik ale potrafi wysyłać z opóżnieniem kilku tygodni.

Co do jakości obrazu to kamerki ccd mają swoje ograniczenia jak chcesz to wrzucę Ci kawałek filmu z kamerki kx-191 (520 lini rozdzielczość ) nagrywany na kamerze miniDV jedynie w ten sposób można oceniać jakość większość filmików wrzuconych na youtube to potworki z pikselozą. Tak czy inaczej naprawdę dobrą jakość filmu zapewnia dopiero dodatkowa kamera na pokładzie która nagrywa obraz HD na kartę pamięci (Aiptek) a kamerka ccd służy po prostu do pilotażu.

Co do tego wybajerowanego OSD z rangevideo to cena jest mocno przegięta a i sporo ekranu jest zasłonięte , aktualnie powstaje w Polsce rozwiązanie znacznie tańsze , moze nie tak wybajerowane ale mające najpotrzebniejsze elementy do latania fpv zajrzyj na www.rc-cam.info to trochę rozjaśni temat . Lepiej ta kasę przeznaczyć na kupienie jak najlepszych gogli video a to niemały wydatek bo około 550 usd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

To tak, chcialbym latac w goglach, jakosc obrazu zeby byla bdb ;) no i jak najdalej latac, tylko hmmmm... mam aparature zwykla i pewnie najdalej bede latal na ile pozwala aparatura ?? :)

Prosze o jakis link do sklepu z dobrym osprzetem i goglami, bo te standardowe to juz z wygladu zewnetrznego wydaja sie made in china total ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kup nadajnik i odbiornik z rangevideo, kamerka kx-191 google tez Headplay personal cinema będą okej ale cena jest spora . latanie daleko to już inna bajka ja ubiłem dziś Twinstara zaledwie 700 metrów od bazy :( po prostu straciłem kontrole rc a w czasie testów było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, te aparatury, ciekawe moja na ile pozwala oddalic sie..... a jest jakas lepsza kamerka od tej podanej przez Was ?? Czy tez tutaj chodzi o przesyl nadajnik-odbiornik , ze ma jakis limit ??

Mysle ze najprosciej bedzie to tak zrobic.

Musisz okreslic kwote/limit oraz jaki model.

Jakosc obrazu mozna wyczarowac kazda,ale bez w/w punktow to raczej beda czary.

Oczywiscie pomoge/my wybrac odpowiednia konfiguracje vs limit $

Zasieg lotu rowniez zalezy od $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak :) chcialbym latac wysoko i daleko, na tyle ile pozwoli mi moja aparatura. Samolocik albo trenerek albo szybowiec. Gogle raczej te z Headplay, kamerka kx-191.

Teraz prosze doradzcie jaki nadajnik-odbiornik ( wiekszy zasieg zeby mial ) i inne dodatkowe rzeczy jakie sa potrzebne. Aha, i czy kazdy odbiornik podlacze pod te gogle ?? czy trzeba przerabiac kabelki ?? No i czy mozna nagrywac filmy z lotu i czy to jest w standardzie czy trzeba dokupic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tych 5,7 km to poległeś, czy wrócileś cały i zdrowy :)

A tak poważnie, to mógłyś napisać w dwóch zdaniach, co i jak rozmieściłeś i które kable przede wszystkim trzeba ekranować.

 

Poległem, ale na 6,2 km - ale model znalazłem i nic mu się nie stało, tu filmik z całego lotu, trochę nudny.

Pamiętajcie nie róbcie tego sami w domu :P he he he

 

 

Postaram się wyciągnąć ze starego forum RC-CAM posty o budowie mojego modelu i wszystkich jego przeróbkach i wstawię to na:

 

http://rc-cam.info/index.php

 

Pozdrawiam

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy tak.Zeby nie wywazac otwartych drzwi ,mamy dwie opcje.Albo robimy to po naszemu,czyli tak jak juz kilka latajacych platform , albo eksperymentujemy po Twojemu.Czyli a moze to lub tamto itd ???.

Wowczas bardzo chetnie pokibicuje (raczej biernie) bo wynik jest przewidywalny.

Nasunie sie pytanie np. dlaczego akurat Hitec 08,odpowiem tak.

Sporo rx nie tylko Futaby poleglo na testach,wlacznie z 149 DP i R3.

Odpowiedz dlaczego jest na forum.

Wlasciwie kazda odpowiedz .Itd , itd ....

Krzysiek zrobil to tak,jako calkowity nowicjusz FPV-zapytal,zrobil,lata - daleko i wysoko.

Najtaniej i najszybciej wyjdzie ta opcja.

 

 

 

No i czy mozna nagrywac filmy z lotu i czy to jest w standardzie czy trzeba dokupic

Krzysiek ma za b. male pieniadze kamere dv z wejsciem in.

To urzadzenie daje najlepsza jakosc nagrywania.

no wiec tak chcialbym latac wysoko i daleko

Rozwaz to dobrze !!!

Bo jesli choc raz polecisz w goglach np 2 km i 1 km wysoko,juz nigdy nie bedziesz chcial sie gapic w model krecac glowa az do jej urwania (wlacznie).

Zreszta,na samoloty z dolu moge sie popatrzyc za darmo/kosztow :D

Samolocik albo trenerek albo szybowiec.

Szybowiec uszatek (najlepszy) albo ES.Kraksy sa nieuniknione,balsowy model jest tylko jednorazowy.

Gogle raczej te z Headplay, kamerka kx-191.

Ostro wchodzisz 8)

Teraz prosze doradzcie jaki nadajnik-odbiornik ( wiekszy zasieg zeby mial ) i inne dodatkowe rzeczy jakie sa potrzebne.

Jest w tym dziale rc-cam temat ultimate i raport dla Krzyska z procesu skladania jego systemu.

Powiel te zakupy i masz recepte co kupic.Poczytaj jego i moje posty,sa wszystkie odpowiedzi.

czy trzeba przerabiac kabelki ??

Tak.I to nie jeden.Jesli napotkasz z tym problem,chetnie pomoge/zrobie.

 

Na koniec,jako lizak dodam ze...jesli poczujesz te wolnosc (ograniczona zasiegiem radia,ale to kwestia $$$) oraz to ze widzisz tyle co pilot samolotu,pelny widnokrag,to ani sie obejrzysz jak bedziesz chcial leciec dalej i dalej...

To trudna droga,ale loty tego typu wynagradzaja koszty i porazki,ktorych akurat ja mialem chyba najwiecej.

Tradycyjnymi/klasycznymi ,,metodami'' nie ma szans odbyc np takiego lotu

 

 

lub takiego

 

 

itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiboogi tu masz filmik z kx-191

załóż sobie konto na vimeo to po wejściu na stronę z filmem będziesz mógł ściągnąć wersję orginalną filmu, co do jakości obrazu musisz pamiętac ze kamerki łatwo ulegają oślepieniu przez słońce no i kontrast nieba i ziemi tez wprowadza pewne zamieszanie. Do nagrywania naprawdę dobrych jakościowo filmów niezbędna jest kamerka HD dodatkowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.