Skocz do zawartości

Zimowe zakupy :) Extra 300S


wa1ker

Rekomendowane odpowiedzi

Moim ulubionym miejscem są pola przy EC Siekierki między działkami a jeziorkiem - niestety byłem tam w tym roku i wszystko strasznie zarosło :( więc jeżdżę na pola wilanowskie i tam sobie troszkę śmigam Kiedyś (8-10 lat temu) jeszcze jeździłem na Babice teraz to już tylko albo służbowo zawieść żonę na inspekcję :mrgreen: albo do teściowej na działkę (zaraz za płotem) :rotfl:

 

Byłem dziś w modelarni.pl i okazało się śe mają jeszcze jedną extrę z black horse'a w poznaniu - zadatkowałem i w przyszłym tygodniu będzie do odbioru :jupi: i jeszcze bardzo fajny silniczek do niej mi chłopaki polecili 15ccm który też najprawdopodobniej kupię - generalnie bardzo udane zakupy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ceny mają konkretne. Jak kupowałem u nich w zeszłym tygodniu parę drobiazgów i pan przy kasie zaśpiewał 309 zł to aż poprosiłem o weryfikację. Okazało się , że się pomylil i zamiast trzech powdenów policzył mi za 23. :shock: Ale nie wpadłem na pomysł aby zapytać o Ekstrę... No to fajnie , że będziesz miał w tym fajnym kolorze tą ekstra Ekstrę.

 

Jak poskładasz to daj znać. Mi się tak strasznie nie spieszy, jednak najpierw dam jeszcze jedną szansę rozbitkowi. Jak widać daleko mi do Twoich umiejętności modelarskich.

 

Darek

 

PS1- Ciekawe jakie inspekcje na Babicach przeprowadza Twoja żona....

PS2- Co do pól przy Siekierkach to faktycznie widać sporo przestrzeni z trasy toruńskiej ale konkretnych łączek nie kojarzę. Może by wykosić sobie jakiś pas kosiarką spalinową? Czy te łączki do kogoś należą? A co do pól wilanowskich to słyszałem o jakimś 50 metrowym skrawku przy drodze do pałacu w lesie , gdzie mieszczą się tylko małe elektryki i jest tłum ludzi. U mnie jest przyjazne pole na Celulozy oraz kilka innych łąk mniej uczęszczanych co akurat mi jako początkującemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ceny mają konkretne. [ciach] Jak poskładasz to daj znać. Mi się tak strasznie nie spieszy, jednak najpierw dam jeszcze jedną szansę rozbitkowi. Jak widać daleko mi do Twoich umiejętności modelarskich.

 

Ceny faktycznie nie są małe ale generalnie nasza modelarska choroba nie jest tania w leczeniu :twisted: a w porównaniu z cenami z przed 10 -15lat to naprawdę jest dużo taniej (o dostępności i wyborze towaru nie będę już ogóle mówił :D )

Pierwsze loty exstrą planuje na wiosnę więc raczej nie prędko. A co do moich umiejętności to nie przesadzaj :) miałem bardzo długą przerwę "modelarską" i wróciłem do zabawy w te wakacje ostatnio trenerem pogoniłem chyba wszystkie krety z pola :rotfl:

 

 

 

 

PS1- Ciekawe jakie inspekcje na Babicach przeprowadza Twoja żona....

 

Żonka pracuje w ULC i zajmuje się certyfikacją lotnisk... więc śmiga sobie po lotniskach i londowiskach po całej Polsce

 

PS2- Co do pól przy Siekierkach to faktycznie widać sporo przestrzeni z trasy toruńskiej ale konkretnych łączek nie kojarzę. Może by wykosić sobie jakiś pas kosiarką spalinową? Czy te łączki do kogoś należą? A co do pól wilanowskich to słyszałem o jakimś 50 metrowym skrawku przy drodze do pałacu w lesie , gdzie mieszczą się tylko małe elektryki i jest tłum ludzi. U mnie jest przyjazne pole na Celulozy oraz kilka innych łąk mniej uczęszczanych co akurat mi jako początkującemu odpowiada.

 

 

Te pola są chyba własnością EC? nie mam pewności ale chyba tak - Ale te łączki które widać z trasy (nie toruńskiej tylko siekierkowskiej :twisted: ) to są łączki na terenach wojskowych, tych "moich" nie widać z mostu bo są dokładnie na wysokości ekranów. Jeśli chodzi o pola wilanowskie to nie mówiłem o pałacowej tylko jedno skrzyżowanie wcześniej drogą obok budowy kawałek przez pola i za linią drzew po lewej stronie jest spory kawałek pola z wysoką trawą i jakimś zielskiem które dobrze amortyzują model przed spotkaniem z matką ziemią :devil: w sam raz do nauki latania - niestety pasa startowego tam nie ma :( no chyba że droga albo pole za plecami i bliżej pałacowej ale to są ładnie zaorane pola więc nie wypada deptać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niebawem dostaniesz swój zestaw. Trochę Ci zazdroszczę ale na mnie też przyjdzie pora. Co do trasy to miałem na myśli siekierkowską a nie toruńską. Takie przeinaczenie muszę zwalić na porę , o której pisałem ten post. Te twoje pola wilanowskie to pewnie gdzieś w okolicach nowych osiedli budowanych z rozmachem. Ja mam małą działkę bliżej Wisły na tyłach parku wilanowskiego niedaleko pól golfowych. Tak się zastanawiałem , czy nie wykosić jakiegoś pasa dla modelarzy. Ale teren nie jest zbyt łatwy a poza tym po sąsiedzku mieszkają tam moi rodzice i siostra. Pewnie nie byliby zachwyceni gdyby przechadzali się tam modelarze ze swymi warczącymi maszynami. Niestety wysoka trawa by się przydała nam dziś jak zbawienie. Lataliśmy dziś rano chyba ze trzy godziny naszym elektrykiem z EPP ( Piper z cyber fly) i wszystko było ok. Postanowiliśmy powtórzyć wieczorem i pierwszy start zakończył się kraksą. Jak jeszcze kret w tamtym miejscu nie zaszył się przed zimą to teraz napewno to już zrobił. No coż początki bywają ciężkie.

 

Darek

 

PS1 - Przekaż żonie prośbę ode mnie aby nie była taka surowa dla AW, i tak mamy przechlapane z tą przestrzenią . :wink:

PS2 - No ceny w modelarni mają niezłe i a że choroba modelarska jest droga to tym bardziej trzeba szukać tańszych zamienników. No chyba , że nie ma gdzie indziej tylko w modelarnia.pl. (patrz Extra 300 w rozmiarze 60 black horse....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje pola wilanowskie to pewnie gdzieś w okolicach nowych osiedli budowanych z rozmachem.

 

Dokładnie tak - ale dziś znalazłem przez przypadek dużo fajniejsze miejsce :) tym razem przy trasie toruńskiej wielkie pola z w miarę prostą (miejscami) drogą w sam raz do lądowania po jednej stronie wysokie zielsko (do awaryjnego lądowania) po drugiej dzikie pole(na krety ;)), pojęcia nie mam czyje to jest ale dziś tam latałem i było super :) Ze dwa razy przejeżdżała policja i nic nie mówili więc chyba jest ok

 

PS1 - Przekaż żonie prośbę ode mnie aby nie była taka surowa dla AW, i tak mamy przechlapane z tą przestrzenią .

 

Spokojnie moja żona jest całym sercem za AW generalnie to za wszystkim co lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę za daleko ta trasa toruńska. Sam Józefów i okolice to takie zalesione miejsce. Prawie żadnej odkrytej przestrzeni. Mam kilka miejsc ale każde ma jakieś mankamenty. Muszę sobie poszukać czegoś nad Wisłą.

 

To dobrze , że masz żonę lubiącą lotnictwo w odróżnieniu od mojej.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U nas kolega ma Breitlinga - tego żółtego.

Lata na silniku 0.91 ASP 4 suw. Moc OK.

Ale podczas lotu złamała się jedna końcówka statecznika poziomego :evil: - model przeżył.

 

Mamy też w klubie taką Extre 1600 cm - lata na identycznym silniku.

Ja osobiście nie latałem ani jednym z tych modeli.

Uwagi:

Extra 330L - 90 - modelem raczej lata się dobrze - z relacji kolegów

Extra o której piszę jest w RC WORLD:

http://www.rcworld.pl/shop/index.php?products=product&prod_id=2880

Oczywiście made in China jak wszystkie inne. :ble:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.