Skocz do zawartości

Zimowe zakupy :) Extra 300S


wa1ker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup nowego modelu i w sieci wpadło mi w oko takie oto cudo

Czy któryś z szanownych kolegów ma może jakieś doświadczenie tym modelem i chciałby się nim ze mną podzielić? Bardzo chętnie poczytam tez opinie tych którzy nie mają takiego cudeńka ale mają jakieś zdanie na temat producenta czy generalnie jakichś mankamentów lub zalet związanych z tym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję zakup nowego modelu i w sieci wpadło mi w oko takie oto cudo

Czy któryś z szanownych kolegów ma może jakieś doświadczenie tym modelem i chciałby się nim ze mną podzielić? Bardzo chętnie poczytam tez opinie tych którzy nie mają takiego cudeńka ale mają jakieś zdanie na temat producenta czy generalnie jakichś mankamentów lub zalet związanych z tym sprzętem

 

a ma Pan jakieś wyposarzenie do niego? ja bym wsadził do niego asp 91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma Pan jakieś wyposarzenie do niego? ja bym wsadził do niego asp 91

 

 

Mam całą elektronikę a co do motorka to niestety jedyny spalinowy jaki posiadam to 3,5ccm więc zdecydowanie za mały a w związku z tym że lubię mieć zapas mocy w lewym drążku :twisted: to na pewno kupię coś większego od tego który proponujesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy zauważyliście iż przy napisie promocja jest podany "chwilowy brak" zerkam sobie od czasu do czasu na ten model i ten chwilowy brak utrzymuje się chyba ze dwa miesiące. Może źle szukałem ale tego rozmiaru 60 i tego producenta nie namierzyłem w innych sklepach. Ale może niezbyt wnikliwie szukałem. A ten modelik z nastika też bardzo fajny.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy zauważyliście iż przy napisie promocja jest podany "chwilowy brak" [ciach] Może źle szukałem ale tego rozmiaru 60 i tego producenta nie namierzyłem w innych sklepach. Ale może niezbyt wnikliwie szukałem. A ten modelik z nastika też bardzo fajny.

 

Jest taki sam w nastiku w identycznej cenie i nie ma żadnej notatki o brakach (oczywiście to nie znaczy że model mają na stanie)

Jeszcze gdzieś go widziałem ale w tej chwili jakoś nie mogę sobie przypomnieć :)

Ten drugi modelik też jest super ale ja od bardzo dawna choruję na extre :twisted: i zdecydowanie będę jej szukał po sklepach :) do skutku może nie koniecznie akurat ten konkretny model (choć moje jednak :twisted: ) ale na pewno Extra

 

 

może odrazu DA 50 ;D Ludzie opanujcie się z tym zapasem mocy !!

 

 

Zazdrośnik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnik :P

Raczej nie zazdrośnik ale gość z normalnym podejściem :) Proponowanie do modelu 1,6m silnika benzynowego wg mnie świadczy o braku pojęcia w tym temacie. Moc mocą ale trzeba pomyśleć co wstawia się do modelu :)

 

 

Ale spokojnie nigdzie nie pisałem że mam zamiar wsadzić tam silnik benzynowy a w ogóle to trochę uciekliśmy od tematu głównego którego celem było zbieranie opinii na temat konkretnego modelu a nie wyposażenia.

 

Darku jeżeli podobnie jak ja jesteś zainteresowany kupnem czegoś takiego to znalazłem jeszcze jeden podobny model wygląda też całkiem fajnie i mają go na stanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę choć malowanie z black horse bardziej mi się podobało. Ale to rzecz gustu. Poza tym zastanawiam się czy najpierw nie skleić mojego rozbitka i potrenować latanie (zaczynać od spaliny o 1,6m rozpiętości nie było dobrym pomysłem) a potem dopiero przerzucić wyposażenie do tej Ekstry. Bo jednak Ekstra to Ekstra w Polsce dość popularny samolot akrobacyjny i rozpoznawalny. Ja tylko kiedyś kręciłem podstawową akrobację na Zlinach (142 i 526F) ale staruszkom pokończyły się resursy a teraz tylko Cessny - takie taksóweczki. Nie ma to jak gang akrobata i to poczucie nadmiaru mocy...

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi modelik też jest super ale ja od bardzo dawna choruję na extre :twisted: i zdecydowanie będę jej szukał po sklepach :)

 

A jak to bywa z chorobami - niektóre są nieuleczalne a ja jak najbardziej rozumiem i popieram kolegę Walkera.

 

A tak pobocznie... czy ktoś widział normalną Katanę (nie model) latającą gdzieś w Polsce na pokazach?

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem ani nie słyszałem o "prawdziwej" katanie żeby w Polsce była na pokazach no ale modelem katany już latałem tylko że mikro... 125cm. rozp. natomiast z "prawdziwków" to oczywiście EXTRA, EDGE, SU31, ZLIN. sam mam model Extra 300s, lata mi się wyśmienicie i teraz nie zamieniłbym go już na Katane no chyba że za jakiegoś Edge 540 to tak ale puki co nie żałuję zakupu, jest po prostu EXTRA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy , mozemy się spotkać jak mi się uda usprawnić tą ekstrę. Na razie chyba mam plan odbudowy rozbitego modelu aby na nim potrenować a potem ewentualnie przerzucić wyposażenie do ekstry. Mój rozbitek ma pasujący silnik do ekstry 4t Saito 100. Z pewnością po naprawie nie bedzie zbyt pięknie wyglądał i ważył trochę więcej ale wolałbym ekstrze nie zrobić tego samego na początku. Więc może się skończyć na tym iż zakupię teraz ale uruchomię w późniejszym czasie gdyż niestety jestem początkujący w dziedzinie pilotażu modeli choć intensywnie trenuję (na razie mam Pipera J3 z Cyber fly, kleję też TOTO-0 z depronu gdyż mam konkurencję do sterów). A Ty Walkerze na jakim lotnisku latasz? Ja czasami bywam na Babicach ale nie z modelem.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.