Skocz do zawartości

Szybowiec na zbocze


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Kr3cik

program do wyznaczania środka ciężkości mam, tylko do wyliczenia kata zaklinowania nie mogę otworzyć|

Za szybko ,,przeleciałem'' wątek :P Niemniej jednak pomierz tak jak podaje piotr.p dla kąta zaklinowania i podaj to też się policzy. Wiem jakie to ważne od kiedy miałem dobrą wartość kąta ale ze złym zwrotem :D ...rodeo na niebie.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek: jako że to skrzydła od pylona to można powiedzieć ze Rapier ma dużo racji w tym co mówi. Jeśli będziesz leciał wolno modelem to każda próba skrętu czy innego manewru może się skończyć utratą stateczności. Radziłbym tak jak Rapier powiedział spróbować polecieć tym modelem szybciej.

 

Co do różnicowości wychylenia lotek: Lotka u Ciebie wychyla się o tyle samo w dół jak i w górę. Ustawiając różnicowość lotka będzie się mniej wychylała do dołu a więcej do góry.

Pisze o tym gdyż w rzutku latając bez różnicowosci model przy skrętach się strasznie dziwnie zachowywał. Ustawieni różnicowosci (na około 50% czyli w dół lotka wychylała się o polowe mniej jak w górę) zniwelowało ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważony jest ok 30 mm od krawędzi natarcia

Moim zdaniem powinieneś przesunąć środek ciężkości do tyłu ok 30% od krawędzi natarcia.

30mm daje prawdopodobnie kilkanaście procent czyli może się okazać za ciężki z przodu.

No i tak jak poprzednicy - kąt zaklinowania(na oko :shock: )

 

Co do różnicowości wychylenia lotek: Lotka u Ciebie wychyla się o tyle samo w dół jak i w górę

Ze zdięcia wynika że takie połączenie lotek ze serwem daje różnicowanie tych lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom000

Nie chodzi o to że Ciebie nie słucham, tylko nie chce mi się zabardzo go przerabiać :roll: jesli już to tylko na elektryka. Ale dzięki za info.

 

Rafał.B

Może spróbuje jeszcze zmniejszyć wychylenia lotek bo mam ustawione na 150% i tak jak pisał rapier puszcze go z holu.

 

rysh

 

Nie wiem czmu powinienem przesunąć środek ciężkości skoro jest tak jak w planie i w innych modelach jest git. A o tym kącie zaklinowania na "oko" może źle się wyraziłem, chodziło mi o to że jest taki jak w slipso i dla mnie wygląda na 0st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.