Skocz do zawartości

mc-12 czy optic6 czy DX6i ?


esnow

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam na tymi 3 aparaturkami.

 

modele to:

1. spalinowy kyosho calmato sports

2. dlg

 

czy ktoras z tych 3 aparatur oferuje rozne ustawienia klap? (ladowanie + np, krazenie w termice - czy mozna to zaprogramowac?)

 

liczy sie dla mnie cena przy wyborze. w www.hobbycity.com bardzo korzystnie wyglada sprawa z dx6i. moga byc inne sklepy zza granicy.

CO POLECACIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy DX6i czy można zmienić programowo moc emisji nadajnika?

Może dziwne pytanie z pozoru ale wielu producenów skrzętnie umieszcza w menu funkcję "region" lub "region power" w sprzęcie krótkofalarskim. podobne ustawienia znajdujemy w zaawansowanych radyjkach samochodowych choć niektóre nie są dostępne z "poziomu klawiatury"

 

 

przepraszam :oops: ale już doczytałem że jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W zestawie dx6 jest odbiornik AR6000 nie wiem na ile nadaje się on do modeli spalinowych bo ma mniejszy zasięg od AR7000 czy AR9000. 2,4GHz ze względu na bezpieczeństwo i spektrum/JR z systemem DSM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj miedzy graupnerem mc 12 a dx6i...optica nie bierz bo w porownaniu z tymi nadajnikami jest poprostu gorszy. Latalem na Opticu 2 lata i oprocz przydatnego przełącznika z fazami lotu nie ma nic co by go predestynowało, zwlaszcza ze ceny elektroniki tych modeli ktore wymieniles nie odbiegaja od siebie tak bardzo. Mialem tez mc-10 i teraz mam mc-19 od ponad roku i dx6i. Na mc-19 od czasu do czasu trzepnie sterami, na dx6i w tym samym miejscu cisza. Mc 12 jesli chodzi o mozliwosci jest prawie identyczny co dx6i tylko ze pasmo 35 MHz...sa zwolennicy i sa zwolennicy 2.4 do ktorych ja powoli sie zaliczam.

Pozdrawiam i zycze Ci udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Hitec niestety jest awaryjny co za tym idzie nie można go stawiać obok spektrum ,które moim zdaniem jest lepsze pod każdym względem ( wykonanie niezawodność, obsługa ) Jeśli miał bym ustawić w kolejności od najlepszego do najgorszego to :

1. Spektrum

2. Graupner MX12

3. Hitec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitec niestety jest awaryjny co za tym idzie nie można go stawiać obok spektrum ,które moim zdaniem jest lepsze pod każdym względem ( wykonanie niezawodność, obsługa ) Jeśli miał bym ustawić w kolejności od najlepszego do najgorszego to :

1. Spektrum

2. Graupner MX12

3. Hitec

 

Nie za bardzo się mogę zgodzić z tobą przede wszystkim pytanie dotyczyło MC12 a nie MX12 to dwa inne modele druga sprawa to taka że jak do tej pory nikt nie bierze pod uwagę aspektu finansowego niestety ale odbiorniki 2,4 są drogie a przez to zaopatrzenie się w kilka odbiorników staje się dla niektórych bardzo kosztowne jak dla mnie przekładanie odbiornika jest mało wygodne. Tak na koniec wybór 2,4 jest bardziej modą niż potrzebą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, proszę .......albo się zgadzasz albo nie :D

 

 

Latam RC 4lata, i tylko na "trafiony" Eclipsie rozbijałem modele z powodu zakłóceń !! Zgadzam się w 100% z Krzysztofem ze na dzień dzisiejszy 2,4GHz to jest bardziej moda niż potrzeba. W posiadaniu mam MC-19 i do niej szereg odbiorników:

C17, C19, SMC19 z Graupnera, 2x REX5+, 2x Corona 8ch, więc średnio te 4 ostatnie odbiorniki można kupić poniżej 100zł i nie odbiegają niczym od 3pierwszych z Graupnera. Te pierwsze to raczej cena za markę niż za możliwości.

 

Teraz proszę policzyc ile trzeba nadpłacić żeby mieć już dziś 2,4GHz ???

 

Nauczony wieloma doświadczeniami poczekam jeszcze rok czy dwa i zmuszony będę na wymianę modułów ale do puki nic mnie nie zmusi nawet o tym nie myślę :D

 

 

Jest dążeniem do braku zakłóceń , połamanych naten itp... zasięg też w tym wypadku ma dla niektórych znaczenie.

 

No słucham, zakłócenia hmm u mnie nie występują ale faktycznie zdarzają się jakiś argument to jest ale zawsze ma swoje ale. - do tego zaraz wrócę.

 

Połamanych anten, jak często się łamie antenę w nadajniku ?? I dlaczego się ją łamie ? to że ktoś jest kaleczniak i się wywrócił z nadajnikiem, to że ktoś nie potrafi składać anteny jak człowiek, to że antena teleskopowa się wyciera i luzuje dopiero po 5latach albo i dłużej to nie argumenty to przypadek, zresztą budowa anteny 2,4GHz też ma swoje wady częste kręcenie też może doprowadzić do jej uszkodzenia.

 

 

Zasięg ma znaczenie - facet poczciwa aparatura 35MHz ma zasięg 1mili jak podaje producent, wykorzystasz z tego 50% nie więcej. Są ludzie którzy latają na 1,3km w górę szybowcami 6m, ale to jest chwilowe w takiej odległości bez waria to jest tylko złudzenie a nie latanie widzisz kropkę na niebie i tyle. Osobiście byłem Starlingiem 2m na wysokości 526m i bez waria to bym nie wiedział czy model się wznosi czy opada.

 

A teraz wracając do zakłuceń, nie znam dokładnie technologi 2,4GHz, ale z tego co się orientowałem można ją przyrównać do sieci Wi-Fi i filtrowania MAC adresów. Teraz zakładamy lot 20 modeli 2,4GHz i niech odbiornik ma odfiltrować te 19zbędnych MACów jakią mamy pewność że się odbiornik a raczej jego procesor nie zwiesi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę policzyc ile trzeba nadpłacić żeby mieć już dziś 2,4GHz ???

Piszesz o odbiornikach za 100zł. Owszem da sie , ale dobry odbiornik firmowy to koszt okolo 150zł. Sepctrum AR500 to koszt przy dosc teraz wysokim kursie dolara 180zł, AR6200 209zł.

 

Nauczony wieloma doświadczeniami poczekam jeszcze rok czy dwa

I ok , Twoj wybór , ale jesi ktoś ma kupować dopiero aparature to poco ma sie pchać w 35? By za rok czy dwa uciekać na 2,4 i ponosić dodatkowe koszta?

A przy tym zestaw 2,4 kosztuje teraz tyle samo co 35mhz.

 

Połamanych anten, jak często się łamie antenę w nadajniku ??

Marcin , latasz już długo , masz wyrobione nawyki, a jak ktoś dopiero zaczyna to w ferworze "walki" prawdopodobienstwo złamania anteny jest adekwatne do czasu jaki spedził na lataniu.

 

Zasięg ma znaczenie - facet poczciwa aparatura 35MHz ma zasięg 1mili jak podaje producent

I owszem na poczatek styknie , ale jesli ktos ma zamiar sie bawić w loty w goglach potem itp to jednak 2,4 oferuje ten zasięg większy. Wiec i 2,4 jest bardziej przyszlosciowe.

 

Kolejnym faktem jest zamieszanie z kanalami na 35... I nowicjusz jest mniejszym zagrozeniem latajac na 2,4 niz na 35.

 

A teraz wracając do zakłuceń, nie znam dokładnie technologi 2,4GHz

Zalezy od mocy sygnalu. Jedno wifi drugiemu nie rowne. Jedno ma moc gdzie 2 pokoje dalej sygnal juz nie dociera a drugie sieje zasięgiem na wiele kilometrow.

I faktem ktorego nie przeskoczymy jest to ze mozliwosc wystapienia zaklocen ma 35 jest o wiele wieksza niz na 2,4.

 

Teraz zakładamy lot 20 modeli 2,4GHz

Bardzo proszę , nie pamietam dokladnie ale producent gwarantuje spokoj nawet gdyby kolo siebie latało 40 albo 80 modelarzy na 2,4. Musialbym poszukać tekstu a i filmik na yotubie był z pokazem takiego "zbiegowiska".

 

2,4 nie jest tylko chwytem marketingowym. Jest nową technologią ze swoimi wadami i zaletami z czego tych pierwszych jesli są to ja jeszcze o nich nie slyszalem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.