Skocz do zawartości

Piper j-3


telcom

Rekomendowane odpowiedzi

z betonowego lotniska idzie bardzo dobrze.
Ale chcę nim startować z trawy. Byłem na boisku ale nie mogłem nim wystartować ponieważ przy dodaniu gazu ogon mi się podnosi do góry.

Mi się wydaje że wyważenie jest dobrze i silnik skoro model lata i wystartowywuje z betonu , to może zła nawierzchnia?Może się mylę ale czy nikt nie pomyślał? :wink:

 

Chyba ktoś pomyślał.A skoszenie trawy to nie to samo?Pytałem się o to.

Chyba nie myślisz że próbował startować z zaoranego boiska ?

Kolejny raz wpadasz w temat i piszesz coś bez ładu i składu.

Więcej czytaj,mniej pisz a jak już będziesz wiedział że się startuje a nie,,wystartowywuje"to zabieraj głos :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien kółka na co najmniej 65\70 mm bo na tych z zestawu(chyba to są 50 ki) to z trawy nie wystartujesz.A gdybyś jeszcze miał problemy to niech ktoś potrzyma model za ogon i jak silnik wejdzie na maxa to niech go puści.Na niekoszonym dawno lotnisku tak startuję i nie ma problemu.A jak i to zawiedzie co musisz zrobić to co radził ci Olo parę postów wcześniej,kosić trawę.

edit.sry umknęło mi to .Skoro ma 100 to nie wiem.Chyba trawa ma 20cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Może już nie aktualne ale...

Miałem niedawno podobny przypadek,po betonie model hulał - po trawie(lotnisko modelarskie ładnie utrzymane) ledwo się rozbiegał.

Przyczyna - zbyt ciasno pasowane koła do goleni,po zwiększeniu luzu model dostał wigoru.

Pozdrawiam

Ryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Podobną sytuację zaobserwowałem na naszym lotnisku areoklubowym cesna 1:1 ;) ledwo dała radę wystartować tam gdzie wszystko inne odrywa sie w połowie trawiastego pasa. Sądzę że problem jest nie tylko w oporach toczenia ale sprawności śmigla przy malej prędkości.

Proponuje poeksperymentować ze śmiglem dać większe śmigło z mniejszym skokiem bedzie miało większą sprawność przy kołowaniu i rozpędzaniu modelu na trawie . Wieksze koła też zmniejszą opory toczenia a tym samym ułatwią start .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.