Skocz do zawartości

Lepszy niż Google? ;-)


Jaromir

Rekomendowane odpowiedzi

I jego najnowszy satelita...

 

Nawet nie wiedziałem, że tylu sąsiadów ma baseny ;-)

http://pl.youtube.com/watch?v=aTXcNVL_SHg

 

Do czasu aż się nie przeleciałem z kamerą „do dołu”.

 

SkyLady II i kamera całkiem nie modelarska ale lżejsza od CamOne2 (tylko 25g)

http://www.q-s.pl/prod2/APEXTO_KAMERA_DV008.html

 

Sami oceńcie czy się nadaje do modeli, to również film z tej kamerki:

http://pl.youtube.com/watch?v=B5KqiFVTPLw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie słabiutki obraz i wstawienie filmu na Vimeo chyba też niewiele pomoże.

Momentami w rogach robi się ciemno i tylko w kółku na środku coś widać to na tym filmie z kamerą ustawioną na wprost.

W tym filmiku z kamerką do dołu wieje nudą obraz skacze i się przewraca,źle się to ogląda. Miejsce które filmujesz raczej atrakcyjne dla Ciebie bo podglądasz swoich sąsiadów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam że zapytam ... Czy Ty nie masz czasem problemów z zakłóceniami ????

Też się zastanawiam...

Ale chyba nie są to zakłócenia radiowe (zewnętrzne - transmisji). Bo zdarza się zazwyczaj tylko na pełnej mocy.

 

Raz miałem uszkodzony (nadłamany) kondensator w silniku i po wymianie ustąpiło. Ale dodatkowym objawem był wtedy spadek mocy.

 

Teraz wyglądają na cale ;-)

 

Model daleko nie był - w linii prostej max 300m, a latem nad polami w termice na znacznie więcej (oczy bolały y już w zasadzie kształtu modelu nie było widać - może 800m nie wiem).

 

Zbieram na prawdziwą aparaturkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie słabiutki obraz i wstawienie filmu na Vimeo chyba też niewiele pomoże.

Wiesz - do modelu za 300 z nie stawię kamerki za 800 :D

No i czy włączyłeś "oglądaj w wysokiej rozdzielczości"?

 

Momentami w rogach robi się ciemno i tylko w kółku na środku coś widać to na tym filmie z kamerą ustawioną na wprost.

Tym „o zmierzchu”?

No jak już pisałem - kamerka „w długopisie”, za to tylko 25g z własnym akku...

No ja na jakość nie narzekam - w zasadzie przy dobrym i stabilnym oświetlaniu niewiele ustępuje FlyCamOne2 ale waży połowę mniej.

 

W tym filmiku z kamerką do dołu wieje nudą obraz skacze i się przewraca,źle się to ogląda. Miejsce które filmujesz raczej atrakcyjne dla Ciebie bo podglądasz swoich sąsiadów :D

Ale obejrzałeś do końca? ;-)

Też liczyłeś baseny? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basenów nie liczyłem po kilku kółkach nad tymi samymi domkami zaczynam się nudzić.

Gdybym wstawiał film i prosiłbym kogoś o obejrzenie i ocenę to wybrałbym najlepsze co mam.

Chyba zauważyłeś że kręcenie filmików to żadna nowość i robi to sporo ludzi.

Najczęściej lepsze są zdjęcia niż takie sobie filmiki.

Chciałeś oceny to ją dostałeś chyba nie spodziewałeś się nominacji do Oskara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zauważyłeś że kręcenie filmików to żadna nowość i robi to sporo ludzi.

Zauważyłem, że więcej jest linków do jakiś filmików nieautorskich - takich „amerykanckich”.

Własnych (autorskich - wykonanych przez je linkujących) jest rzeczywiście trochę - ale jakoś w mniejszości i formę mają zmienną ;-)

 

Chciałeś oceny to ją dostałeś chyba nie spodziewałeś się nominacji do Oskara :D

 

No spoko - ale jak Ci się udało zrobić pierwsze filmy to nie cieszyłeś się?

 

Zresztą - zrobione samodzielnie bardziej cieszy ;)

 

Dla tego też niebawem biorę się za moją deltę - bo latanie fabrycznym składakiem modelarzowi, który zaczął w latach 80zw. wydaje się niesportowe ;)

Mam leki niesmaczek - choć SkyLady bardzo fajnie nadaje się na odświeżenie umiejętności...

Ale to taka dygrasja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego z nas mogą kręcić inne sprawy,jeden lata3D drugi walczy z modelem żeby nie spaść ja nie kręcę filmów :D

Kiedyś myślałem że SkyLady to modelka :D

Powodzenia w filmowaniu sąsiadów i innych rzeczy ciekawych rzeczy :D

O swojej delcie załóż koniecznie załóż nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model daleko nie był - w linii prostej max 300m, a latem nad polami w termice na znacznie więcej (oczy bolały y już w zasadzie kształtu modelu nie było widać - może 800m nie wiem).

 

Z tego co widziałem to latasz na aparaturze od SL

 

Coś mi się nie chce wierzyć że ten zestaw ma zasięg 800m :arrow: :idea: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrokowa ocena wysokości i odległości modelu jest złudna. Od kiedy mam variometr mocno tę ocenę zweryfikowałem. Jeszcze nie tak dawno myślałem, że model jest o wiele wyżej niż w rzeczywistości. Szybowcem 2 metry staram się nie wznosić wyżej niż 500 m, a przy 600 m położenie takiego modelu trudno już wzrokowo ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrokowa ocena wysokości i odległości modelu jest złudna. Od kiedy mam variometr mocno tę ocenę zweryfikowałem. Jeszcze nie tak dawno myślałem, że model jest o wiele wyżej niż w rzeczywistości. Szybowcem 2 metry staram się nie wznosić wyżej niż 500 m, a przy 600 m położenie takiego modelu trudno już wzrokowo ocenić.

 

O właśnie - dzięki za praktyczne porady, bo ja też byłem sceptyczny co do moich wrażeń co do wysokości...

 

Jak się zabieram za latanie to zawsze dbam o dobre zasilanie.

 

Może 800m nie ma, ale z 400 na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.