Skocz do zawartości

Cheeroke 90cm


Stefanek0910

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy już uporałem się z moim Silver Swallow 2,5ccm zastanawiam się czy będzie on odpowiedni do Cheeroke'go 90cm rozpiętości.... Doradźcie mi bo to jest mój pierwszy model który buduje... Jakie napędy spalinowe stosowaliście do modeli tej wielkości???

 

Fotka nie ukończonego jeszcze modelu:

89e3e831bc5fe9e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem mocy, ciągu, masy napędu itp. to spokojnie wystarczy, a nawet będzie trochę za mocny... Ale jak się z czasem nauczysz mocy nigdy za wiele...

Martwi mnie natomiast wysoka awaryjność tego napędu...

Silnik jak sądze będzie miał tendencje do gaśnięcia, będzie się "upierdliwie" regulował itp...

Jak wiadomo, większość "kretobić" przytrafiających się młodym modelarzom ma swoje źródło w gasnącym niespodziewanie motorku...

 

Dlatego potraktowałbym ten silnik jako fajny eksperyment i żródło doświadczeń w przygodzie z napędem spalinowym...

Jednocześnie zastanowiłbym się nad zakupem jakiegoś OS MAX'a serii LA (na początek idealny wybór) albo faktycznie kupić jakiegoś taniego ASP i na nim zdobywać kolejne doświadczenia ale już jako napędem w modelu.

 

Zdaję sobie sprawe że namawiam Cię na poniesienie kolejnych kosztów ale w przypadku poważnego rozbicia modelu w wyniku awarii silnika koszty uszkodzonego radia wielokrotnie przekroczą ew. inwestycje w silnik "z prawdziwego zdarzenia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście silver miał być swego rodzaju eksperymentem tylko wtedy nie wiedziałem tyle co teraz :/ A poza tym skłoniła a raczej uraziła mnie cena nowych O.S. max'ów (ponad 200zł). Teraz wiem że warto było dołożyć u kupić chociaż ASP :/ No cóz człowiek uczy się na błędach tylko dlaczego na swoich!! :wink: Spróbuje go sprzedać... Tylko nie wiem ile za niego dostane. Bo dorzucić do nowego napewno będe musiał ale jeszcze musze kupić odbiornik i serwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do silnika podjęłem kroki, odbiornik w drodze (mam nadzieje że jutro będzie) ale mam teraz dylemat z serwem do lotek. To jest zestaw cięty laserem z samolotyrc.pl i oryginalnie półka jest na serwo micro. Jest przewidziane jedno serwo na dwie lotki.

I teraz czy lepiej będzie zamontowć standartowe serwo czy micro???

 

EDIT: aktualne foto:

74324599256e0907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mustangu (model podobnej wielkości) mam jedno hs 81 i i daje dobie rade 2 lotki bez problemu obsłużyć ale lotki są małe ( 26 cm długie i 2 cm szerokie ). Mniejsze serwa nie nadają sie do spaliny, a stosując standardy znacznie podniesiesz masę modelu. Jeżeli masz spore lotki to polecam po jednym hs 81 lub podobnym na lotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.