Skocz do zawartości

Przeróbka silniczka


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar przerobić silniczek.

 

Nie chcę nic dokupować, jak da radę... posiadam na razie :

- 2 silniczki jeden cd-rom, jeden kupiony w sklepie za 2 zł.

- tyle drutu ile widać na fotce

- i co z magnesami ? w środku są już takie magnesowe kółka przyklejone do obudowy, muszę je wymieniać na neodymowe 5/5/1 ?

 

Silniczki foto.

Silniczek ze sklepu (2zł)

Czy te silniki się w ogóle nadadzą ?

 

Proszę powiedzcie co dalej. (chcę to zrobić bardziej "tak po prostu" niż aby zaoszczędzić na 3 fazówce w sklepie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki z Twoich zdjęć to silniczki komutatorowe - nie nadają się do przeróbki. Są to silniczki od wysuwania tacki cd, a nie od napędu płyty.

 

Jak już będziesz miał odpowiedni silnik do przeróbki, potrzebne Ci jeszcze będzie około 3 x 70 cm drutu o średnicy około 0,5 mm (ale nowego, a nie z odzysku, jak na zdjęciu) i odpowiednie magnesy neodymowe. Do przeróbek cd nadawały się głównie magnesy 5x5x1 lub 5x5x1,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielności trochę :evil:

google > magnesy neodymowe - pierwszy wyświetlony adres

Wiem byłem już tam, ale chodzi mi w jakim sklepie normalnym można dostać te magnesy

(np. depron - Castorama, Komfort) nie chce zamawiać, bo po co płacić za przesyłkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielności trochę :evil:

google > magnesy neodymowe - pierwszy wyświetlony adres

Wiem byłem już tam, ale chodzi mi w jakim sklepie normalnym można dostać te magnesy

(np. depron - Castorama, Komfort) nie chce zamawiać, bo po co płacić za przesyłkę ?

 

W sobote na stadionie ŁKS jest giełda elektroniczna, wchodząc idziesz prosto i szukasz kolesia z granatowym samochodem (nie pamiętam marki), on ma neodymy tylko cena dość wysoka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza za dygresje (czyt. OT) we własnym temacie :P

meteor, ta giełda jeszcze funkcjonuje pamiętam, że 2 lata temu było tam wszystko, a teraz ? Podobno same ciuchy, a elektronika wymarła?

 

Dochodzę do wniosku, że przeróbka to gra nie warta świeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No młody człowieku twoje ostatnie zdanie jest najtrafniejsze :D

 

Nie zgodzę się, jak ma się już drut to zrobienie takiego silniczka zajmuje jeden wieczór, a jego parametry przewyższają nieraz te sprzedawane w sklepach. No i jest za darmo a w sklepie taki kosztuje ponad 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.