Skocz do zawartości

ZDZ40-problem z wysokimi obrotami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Regulując mojego ZDZ-40 ustawiłem go tak, że bez problemu odpala nawet gdy jest zimny. Na biegu jałowym pracuje płynnie.Także przejście do wysokich obrotów jest płynne.Jednak nie mogę ustawić obrotów maksymalnych.Na 3/4 gazu silnik pracuje nieregularnie i w miarę zwiększania obrotów dławi się.Nie osiąga obrotów maksymalnych.Regulacja igłą obrotów ,H'' nic nie zmienia. Zastanawiam się, czy ustawiony jest prawidłowo zapłon. Czy może być także uszkodzony moduł zapłonowy? Boję się latać ze zbyt małymi obrotami silnika. Może ktoś dobrze znający te silniki podpowie w którym kierunku pójść?

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pierwsze co musisz sprawdzić to siateczka w gaźniku (lubi się zatkać).Siateczka znajduje się pod dekielkiem z trzema śrubami,wyczyść najlepiej cały gaźnik.Może być jeszcze uszczelka pod gaźnikiem (słabe podciśnienie) i może najistotniejsze a mianowicie może masz za duże śmigło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.